שתף קטע נבחר

דלק US רוכשת 43 תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב

החברה מקבוצת דלק רכשה את הבעלות ב-30 תחנות וכן זכויות שכירות ב-13 תחנות נוספות בצפון מערב ג'ורג'יה ובדרום מזרח טנסי, תמורת 46 מיליון דולר

דלק US הולדינגס, מקבוצת דלק של יצחק תשובה, חתמה על הסכם לרכישת 43 תחנות תדלוק עם חנויות נוחות מחברת Fast Petroleum מדלטון, ג'ורג'יה, תמורת כ-46 מיליון דולר. את העסקה מבצעת דלק US באמצעות החברה הבת MAPCO Express.

 

במסגרת העסקה רכשה דלק US את זכויות הבעלות ב-30 תחנות וכן זכויות שכירות ב-13 תחנות נוספות. תחנות הדלק וחנויות הנוחות ממוקמות בצפון מערב ג'ורג'יה ובדרום מזרח טנסי, הנמצאים בסמוך לאזורי הפעילות של דלק US כיום. העסקה תמומן מכספי ההנפקה שביצעה החברה במאי השנה ומיתרות המזומנים של החברה.

 

בחודש שעבר גייסה דלק US 160 מיליון דולר בהנפקה של 10 מיליון מניות, לפי מחיר מניה של 16 דולר למניה. מחיר ההנפקה שיקף לחברה שווי של כ-800 מיליון דולר. עם השלמת ההנפקה מחזיקה קבוצת דלק ב-79.8% ממניות דלק US. 

 

עוזי ימין, נשיא ומנכ"ל דלק US אמר היום: "דלק US פועלת להרחבה משמעותית ומתמשכת של קונספט חנויות הנוחות השכונתיות שלה בדרום-מזרח ארה"ב". לדבריו, הרכישה הנוכחית תשפיע על רווחיות החברה וכי בכוונתה להמשיך בדרך ולבצע רכישות נוספות של חנויות נוחות ותדלוק.

 

מרחיבים פעילות בג'ורג'יה

 

"הרכישה תסייע לנו בהרחבת נוכחותנו בצפון ג'ורג'יה ותבסס לראשונה את פעילותנו בדרום-מזרח טנסי. בכך יחוזק מעמדה של דלק US כשחקנית מובילה בשווקים בהם היא פועלת כיום", אמר ימין. 

 

קבוצת דלק החלה לפעול בתחום מוצרי הדלק בארה"ב ב-2001 באמצעות חברת Delek US Holdings Inc. תחום זה כולל שיווק והפצת מוצרי דלק ושמנים וכן ייזום, הקמה והפעלה של תחנות תדלוק וחנויות נוחות.

 

פעילות הקבוצה בארה"ב מתרכזת בשמונה מדינות שכנות באזור הדרום מזרחי של ארה"ב, בעיקר במדינות טנסי, אלבאמה ווירג'יניה. בנוסף, במרץ השנה חתמה דלק ארה"ב, באמצעות 3 חברות בנות, על הסכם לרכישת בית זיקוק בטקסס בעל כושר ייצור של 54 אלף חביות נפט ביום וצנרת להובלת נפט גולמי באורך של כ-104 ק"מ. פעילות דלק US כוללת שיווק מוצרים באמצעות 332 תחנות המופעלות על ידי דלק US.

 

הפעילות מתרכזת במיוחד במדינות טנסי, אלבאמה ווירג'יניה. בנוסף משווקת דלק US באלבמה מוצרי דלק כספק בלעדי לכ-83 תחנות אשר מופעלות על ידי צדדים שלישיים. חלקה של דלק US בשוק האמריקאי בכללותו קטן יחסית, אולם, באיזורים בהם דלק US פועלת נתח השוק שלה משמעותי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוזי ימין, נשיא ומנכ"ל דלק US הולדינגס
מומלצים