שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    טיפ: לגרום ל-Windows לעלות מהר יותר
    בכל הפעלה של המחשב נטענות גם תוכנות שלא דרושות לנו, והן מכבידות על הפעלת המחשב. כך תנטרלו את כל התוכנות המיותרות, והפכו את המחשב למהיר יותר

    אם אתם מוצאים את עצמכם לא פעם יושבים מול המחשב ומסיימים לקרוא את "מלחמה ושלום" מתחילתו ועד סופו בטרם Windows נטענת במחשב עד תום, הטיפ הזה מיועד עבורכם.

     

    במחשבים ישנים התופעה מציקה במיוחד, כאשר גם כשנדמה כי Windows נטענה, עדיין שומעים את ההארד דיסק מחרחר ומספר תוכנות נוספות נטענות באיטיות.

    במחשבים חדשים יותר קצב הטעינה מהיר בהרבה, אך עם הזמן, כל עוד לא דואגים לטיפול תקופתי במחשב ואף לפרמט כשצריך, גם הם הופכים איטיים.

     

    ראוי להדגיש: חלק מהתוכנות הנטענות עם הפעלת המחשב נחוצות מאוד. מדובר ברכיבים של מערכת ההפעלה, סריקות שהמחשב מבצע בכל הפעלה כדי לבדוק את תקינותו, ודרייברים שונים שבעזרתם המחשב מזהה רכיבים כמו כרטיס הקול, כרטיס הרשת וכו'. עם זאת, יחד עם תוכנות אלה נטענות תוכנות רבות שמפתחיהן הגדירו לעלות אוטומטית, גם אם לא ביקשנו זאת.

     

    במקרים אחרים המפתחים היו מנומסים מספיק לשאול אותנו אם אנחנו רוצים להפעיל את התוכנה עם הפעלת המחשב. גם במקרים אלה, אם אנחנו מתחרטים, לא תמיד אפשר למצוא בתוכנה הכין לשנות את זה.

     

    בין התוכנות האלה נמנות תוכנות עזר לגלישה, מסרים מידיים, תרגום, גרפיקה, שיתוף קבצים, וידאו ועוד.

     

    מה עושים?

     

    • כלי שמובנה במערכת ההפעלה של Windows מאפשר לערוך את רשימת ההפעלות הזאת, ולבטל את טעינתן של התוכנות המיותרות. לחצו על כפתור Start (או 'התחל'), ואז בחרו ב-Run. בחלון שייפתח הקלידו msconfig.

     


     

    • בחרו ב-Startup. בשלב זה תיפתח רשימה של כל התוכנות שנטענות עם הפעלת המחשב. הרשימה מראה את שם הקובץ, ונתיב הפעלתו. בכל שורה יש תיבת סימון. הסירו את סימון ה-V מהתוכנות שאתם רוצים להסיר מהרשימה ואשרו. החלון הבא יבקש מכם להפעיל מחדש את המחשב. יש לציין, כי השינויים שביצעתם נשמרים בכל מקרה ולא חובה להפעיל מחדש מיד ואפשר לחזור לעבוד.

     


     

    • לעיתים קל לזהות את התוכנה על פי השם של הקובץ, אך במקרים אחרים הקובץ הוא רצף אותיות משונה שלא אומר לנו כלום. בכל מקרה מומלץ להסיר מהרשימה רק תוכנות שאתם מזהים ויודעים שאתם לא צריכים.

      לתוכנות לא מזוהות אפשר להיעזר במדריכים הממליצים אילו תוכנות נחוצות ועל מה אפשר לוותר. כמו כן, תמיד אפשר להיעזר במנועי החיפוש כדי לברר פרטים על תוכנות שאינכם בטוחים מה הן עושות. 

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    כל התגובות לכתבה "טיפ: לגרום ל-Windows לעלות מהר יותר"
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מומלצים