שתף קטע נבחר

צילום: אמיר כהן

"אם ישראל תפלוש לרצועה נשתמש בנשק כימי"

כרוז שהפיצו אנשי הזרוע הצבאית של הפתח, מזהיר את ישראל שאם תפלוש לרצועה תיתקל בנשק כימי וביולוגי שיופעל נגד החיילים ויישובי עוטף עזה. "ברגע שהחייל הראשון יניח את כף רגלו על אדמת עזה, נגיב באמצעות נשק חדש שלא נתקלתם בו", כתב הארגון

איום חדש על ישראל? גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, הודיעו אתמול (א') על-כך שהצליחו לפתח "עשרים סוגים של נשק כימי וביולוגי, אחרי עבודה מאומצת שנמשכה שלוש שנים". כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "רמתאן".

 

בכרוז שהפיץ הארגון, שאת תוכנו פרסמה "רמתאן", הוזהרה ישראל. "אנחנו אומרים לאהוד אולמרט ועמיר פרץ: איומיכם לפלוש לעזה לא מפחידים אותנו. כפי ששלחתם לנו את המסר של האזהרה להרג ולפלישה, אנו משיבים לכם ואומרים שאנו נפתיע אתכם בתגובה. ברגע שהחייל הראשון יניח את כף רגלו על אדמת עזה, נגיב באמצעות נשק חדש שלא נתקלתם בו עד כה'".

 

 

הארגון איים כי לא יהסס להשתמש בחומרים הללו, אותם ניתן, לטענתו, להרכיב על רקטות שישוגרו לעבר ישובים ישראלים בעוטף עזה. "אם ישראל תפלוש לרצועה, אנחנו נכריז על מלחמה פתוחה ללא מגבלות, כל עוד הכובש ירצה בכך".

 

המגעים הדיפלומטים לשחרור החייל נמשכים

 

במקביל לאיומים של גדודי חללי אל-אקצה, לא נפסקים המגעים הדיפלומטיים והמאמצים להביא לסיום משבר החטיפה. בהודעה שפרסם שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט, הוא הזהיר בשם ארצו, מפני התדרדרות המצב ברצועת עזה, שעלולה להגיע למצב של אלימות ותגובה. שר החוץ המצרי הדגיש את החשיבות ששני הצדדים, הישראלי והפלסטיני, ינקטו בצעדים שיסייעו להשיב את השקט והאמון, באופן שיתרום לחזרה לשולחן המשא ומתן ולחידוש תהליך השלום.

 

אבו אל-רייט, שקרא לצדדים לנהוג באיפוק, הדגיש שהסלמה תביא לתוצאות שליליות לכל הצדדים. הוא דרש מישראל להפסיק את נקיטת הצעדים שיביאו לסירבול המצב ולהגברת הסבל של העם הפלסטיני. במקביל הוא דרש מהרשות הפלסטינית לנקוט את כל הצעדים הנדרשים כדי להשתלט על הארגונים שמבצעים תקריות, כגון זאת שאירעה הבוקר. השר הוסיף שארצו מנהלת מגעים אינטנסיביים עם הפלסטינים, הישראלים והממשל האמריקני בניסיון להשתלט על המצב.

 

הפלסטינים אישרו שהמגעים הדיפלומטיים נמשכים וכי בשעות הערב שוחח הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן) עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס. במקביל, קראו סגן ראש הממשלה הפלסטיני, נאסר א-דין א-שאער ומזכ"ל הנשיאות, טייב עבד אל-רחים, לארגונים החמושים לשמור על חייו של חייל צה"ל החטוף, גלעד שליט, כדי "שלא לתת לישראל את ההזדמנות לפלוש לעזה".


פורסם לראשונה 25/06/2006 22:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
החמושים מאיימים (ארכיון)
צילום: איי אף פי
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
נחטף. גלעד שליט
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: איי פי
מתווך. אבו אל רייט
צילום: איי פי
מומלצים