שתף קטע נבחר

פלסטינים השביתו את מוקדי מד"א בדרום

מטרידים סדרתיים, המתגוררים ברצועת עזה, מתקשרים למוקד 101 של מד"א ומנסים להאריך את השיחה בכל דרך אפשרית כדי למנוע מתן שירות לנזקקים לשירותים רפואיים

פלסטינים שהתקשרו היום (ב') למוקד 101 של מד"א באשדוד גרמו לקריסת הקווים. בעקבות כך פרסמה מד"א מספר טלפון חלופי לנזקקים לשירותי החירום.

 

מסתבר שאין זו הפעם הראשון שפלסטינים גורמים לקריסת הקווים. דובר מד"א לכיש, שי אלזמי, אמר שהתופעה נמשכת כבר שנתיים. "מדובר במטרידים סדרתיים, שמטרתם להתיש את המוקדנים במוקד ולגרום לעומס במערכת, כך שלא יהיה ניתן לתת שירות לתושבים. כתוצאה מכך אלו שמתקשרים למוקד שומעים צליל תפוס, מה שגרם לנו לפרסם היום מספר טלפון חלופי".

 

לדברי הדובר, אותם מטרידים מקללים ומנבלים את פיהם, כאשר כל מטרתם היא להאריך את משך השיחה כמה שיותר זמן.

 

אלזמי סבור שהקריסה היום אינה קשורה ישירות לאירועים ברצועת עזה, אבל במוקדים אחרים באזור, שגם הם סובלים מהטרדות מפלסטינים, כמו מד"א נגב, סבורים שישנה עלייה במספר ההטרדות בתקופה האחרונה.

 

במד"א מנסים למצוא פתרון לתופעה. רק לאחרונה הוכנסה לשירות מערכת שאמורה לסנן את המטרידים. היועץ המשפטי של מד"א אישר להפעיל את המערכת עם הגבלות מסויימות, דבר שיגרום לסינון המטרידים הסדרתיים. "המערכת תפעל כפיילוט באזור הנגב ובלכיש, אנחנו מקווים שהיא תשים סוף להטרדות הללו ובעתיד היא תיבחן ביתר האזורים בארץ", אמר הדובר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוקד מד"א (ארכיון)
צילום: דובר מד"א
מומלצים