שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורים הפגינו נגד סגירת ביה"ס הדמוקרטי בחיפה
  העירייה העמידה מבנה חלופי לבית הספר הדמוקרטי "חיואר" בחיפה, אך ההורים מתנגדים לפתרון וחוששים שבית הספר ייסגר. ההורים, שהפגינו היום, מאיימים להחריף את צעדי המחאה

  עשרות הורים לתלמידים בבית הספר הדמוקרטי "חיואר" בחיפה, הפגינו היום (ג') בדרישה שלא לסגור את המקום. לטענת ההורים, בכוונת עיריית חיפה להעביר את בית הספר למבנה אחר, שאינו ראוי שיתקיימו בו לימודים. בהיעדר מקום חלופי, חוששים ההורים כי לא יהיה מנוס אלא לסגור את בית הספר. ההורים מבטיחים להחריף את צעדי המחאה שלהם.

   

  בית הספר חיואר (דיאלוג בערבית) הוקם על-ידי העמותה הערבית לחינוך אלטרנטיבי, לפני כשנתיים. כיום לומדים בו כ- 100 תלמידים מגיל גן חובה עד כיתה ג'. בבית הספר ההורים שותפים בקבלת ההחלטות ומדובר בבית הספר הערבי הראשון שהוקם בעיר מאז שנת 1960.

   

  הפתרון שמציאה עיריית חיפה הוא להעביר את בית הספר למבנה נטוש ששימש בעבר את בית הספר "נור". ההורים טוענים שהמבנה החלופי אינו מתאים לצרכים של התלמידים ואינו יכול לשמש כמקום לימודים, אפילו אם העירייה תבצע במקום שיפוצים, כפי שהיא מבטיחה. בפועל העירייה הבטיחה להשקיע חמישה מיליון שקלים בשיפוץ בית הספר אליו מיועדים התלמידים לעבור.

   

  לדברי ד"ר סוהיל אסעד, מנציגי ההורים: "אנחנו מתכוונים לנהל מאבק עיקש למניעת סגירת ביה"ס ועד להעברתו לבניין הולם וראוי. המבנה שמציעה העירייה, קטן מדי ולא מתאים. גם אם ישפצו את המקום זה יהיה כלוב מזהב. אנחנו רוצים מרחב לילדים, אבל שם אין חצר יש קומת עמודים". 

   

  במהלך החודשים האחרונים ניהלו נציגי עמותת חיואר והורי התלמידים בבית הספר, שיחות וישיבות עם נציגי העירייה ועם ראש העיר, יונה יהב, במטרה להביא לפתרון הסוגיה ולמנוע את סגירת בית הספר. הפתרונות החלופיים שהציעו ההורים נדחו על-ידי העירייה. ההורים הציעו שבית הספר יועבר למבנה ברחוב הגנים בעיר התחתית, אבל העירייה טענה מצידה שהבניין לא ראוי. בינתיים שכרה את המקום מכללה פרטית.

   

  מעיריית חיפה נמסר בתגובה לטענות ההורים כי "בעבר הוסכם בחוזה חתום עם ראשי העמותה שהמקום בו נמצא בית הספר ישמש אותו לשנתיים בלבד. עיריית חיפה השקיעה משאבים ומאמצים רבים בהקמתו של בית ספר והיא תמשיך לסייע לו ככל יכולתה. עיריית חיפה ונציגי עמותת חיואר ניסו לאתר מבנה בבעלות עירונית, שיענה על צרכי העמותה ויעמוד בכללי משרד החינוך להפעלת בית הספר. החלופות שהוצעו על ידי ראשי העמותה נבדקו ונמצאו בלתי ישימות. מבנה בית ספר נור ישוקם על ידי העירייה ברמה הגבוהה ושטח בית הספר יורחב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הורים הפגינו נגד סגירת ביה"ס הדמוקרטי בחיפה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים