שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  איך עוברים דירה בשלום?
  החלטתם לעבור לדירה חדשה בקיץ? מה צריך לדעת לפני ששוכרים חברת הובלות ואיך אורזים בקלי קלות את החיים שלכם לתוך ארגזים? בואו לקבל טיפים מועילים למעבר שפוי וחסכוני
  הכנת הבית למעבר בחירת חברת ההובלות אריזה יום המעבר ופריקת הארגזים 

  הכנת הבית למעבר

  שכרתם או רכשתם דירה? רגע לפני שתתחילו לארוז את עצמכם לדעת, כדאי להסדיר מספר דברים חשובים:

   

  • שינוי המען בתעודת הזהות, הודעה על שינוי כתובת לכל הגורמים מהם אתם מקבלים דואר שוטף וחשוב: חברת הביטוח, קופת החולים וספקי שירות טלפון שונים (חשמל, ספקי כבלים, בנק, עיתונים, חברות סלולר וכו').

   

  • זכרו כי כתובת המגורים החדשה שלכם, תשפיע על רישום הילדים לגנים ולבתי הספר. 

   

  • אפשר להשתמש בשירות "עקוב אחריי" המסופק על ידי רשות הדואר וניתן ללא תשלום במשך שישה חודשים ובאמצעותו כל הדואר שאמור להגיע לכתובת הישנה, יועבר באופן אוטומטי לכתובת בביתכם החדש. 

   

  • באם אתם מסיימים חוזה בדירה שכורה,
   יש לוודא כי לא נותרו תשלומי ארנונה או חשמל על שמכם. מומלץ לקבל אישור מוועד הבית כי כל התשלומים שולמו במלואם. כדאי לדאוג לאסוף את הערבונות השונים שהשארתם לבעל הדירה בעת חתימת החוזה.  

   

  • מעבר דירה הוא זמן מצויין לבדק בית:  מיון ופרידה מחפצים ופריטים שהגיע זמנם לעבור לעולם טוב יותר (צדקה, מכירה).

  • עברו חדר חדר והכינו רשימה מה הולך לתרומה, מה עובר לשכנים או לחברים ומה הולך איתכם: בגדים, נעליים, מצעים, מגבות, ספרים, ניירת, מוצרי חשמל וגאדג'טים, מלאי המזווה, רהיטים, אביזרי תאורה, וילונות, אוספים חפצי נוי ותמונות. עברו בכל חדר ועברו על כל נושא או חלקו את הבית לפי נושאים.


  • הכינו רשימה לנותני שרות שאתם זקוקים לפני ובסמוך למעבר.


  • הדברה, ניקיון, הובלה, צבע, איש אחזקה, חברת ארגון וסדור וכדומה.


  • הקדימו לקבל הצעות מחיר ממובילים ונותני שרות אחרים. הדברה למשל, מומלץ לעשות לפני הכניסה לבית החדש ובוודאי שלא ביום ההעברה. 


   

  חזור למעלה
  בחירת חברת ההובלות
  בין אם אתם עוברים לעיתים מזומנות ובין אם עברתם דירה פעם אחת בחייכם הבוגרים, כדאי לברר אצל משפחה או חברים בנוגע למוביל, או לדבוק במוביל עליו קיבלתם המלצות. מומלץ לערוך סקר שוק אצל מספר מובילים. זכרו כי "העונה הבוערת" היא בין סוף יוני לאמצע ספטמבר, משמעותה מחירים יקרים יותר, כך שאם יש לכם אפשרות לשלוט על תאריך המעבר, זה יכול לחסוך לכם כסף רב. רוב המשפחות מעדיפות לתזמן את מועד ההובלה לסוף השבוע וגם לסוף חודש והדבר גם עלול לייקר את מחיר ההובלה.

   

  ניתן לחפש ברשת אתרים המעניקים הצעות בלחיצת כפתור. מומלץ לבחור בחברה השולחת נציג לביתכם על מנת לקבל הצעת מחיר, ולא באמצעות הטלפון. יש דברים שניתן לראות רק מקרוב ובעת הסיור בבית, זהו המקום והזמן להתעכב על הפרטים הקטנים שלא תרצו לגלות בעת ההעברה.

   

  מה עלול לייקר את ההובלה? רהיטים שלא נכנסים במעלית ולא ניתנים לפירוק, גישה בעייתית של המשאית והמנוף לבניין, מקרר שצריך להוריד לו את הדלתות על מנת שייכנס למטבח, שידה או ארון שמצריכים פירוק והרכבה.

   

  כל המרכיבים הללו ייקרו בסופו של דבר את מחיר ההובלה, כך שכדאי לסכם את הנושא מראש, כולל את שעת ההגעה, מספר אנשי הצוות ומי מפקח על המובילים. 

   

  במידה ויש ברשותכם ציוד חשמלי גדול, כמו מקרר, מכונת כביסה או פריטי ריהוט גדולים שאינכם מעוניינים להעביר לדירה החדשה, אך עם זאת, אין באפשרותם להשאירם בדירה הישנה, בקשו מהמוביל לטפל בהם מראש, ויתכן שאפילו תוכל לקבל תמורתם הנחה עבור מחיר ההובלה.

   

  מה כדאי לזכור לפני שמשוחחים עם חברת ההובלות?

   

  בררו האם יש למוביל ביטוח על תכולת הדירה המועברת על ידו, כולל על הפריטים השבירים ומהו הסכום. בקשו לקבל עותק בפקס ולא ביום המעבר, אלא עם צירוף של חתימה על הזמנת העבודה. יש לסכם בכתב את המחיר, רשימת הרכוש, הערכת כמות הארגזים וגם את כל שאר הדרישות שיש לכם מהמוביל: הכנסת הארגזים לכל חדר, פירוק והרכבה של הרהיטים וכו'.

   

  יש לשמור עותק אחד ברשותכם ועותק אחד למוביל. ודאו כי המחיר שסוכם כולל מע"מ ונסו לברר בעדינות מה היא הציפייה לטיפ. זכרו כי הטיפ למובילים לנתון אך ורק לשיקולכם. בחברות הובלה רציניות קיים ספרון נהלי מעבר והן מספקות אותו ללקוח.

   

  מה הם הנתונים שמרכיבים את עלות ההובלה?

   

  • מרחק - הנתון הכי פחות משמעותי. במידה ואינכם עוברים מאילת לרעננה, עלות הנסיעה היא המרכיב הכי זניח בהובלה. כמובן שמרחק קצר מאד או מרחק שלמעלה משעה נסיעה, יובילו להערכת מחיר שונה.
  • גובה, קומה, מעלית, גודל המעלית - אלו נתונים חשובים ביותר לקביעת מחיר ההובלה. קומה גבוהה ללא מעלית תייקר את המחיר, מעלית תוזיל את המחיר ואילו בבניינים בהם קיימת מעלית גדולה, הדבר יוזיל רבות את מחיר ההובלה.
  • שימוש במנוף - השימוש במנוף הוא אומנם יקר, אך הוא מקטין את צוות העובדים ומקצר את משך ההובלה . העיסקה עלולה להשתלם לכם במידה ויש ברשותכם ארגזים ורהיטים רבים או במידה ואתם זקוקים להובלה לדירה בקומה גבוהה. 
  • תכולה –פירוק והרכבת ארונות ומיטות הם מרכיב משמעותי וכמובן –מספר הארגזים.
  • גישה לדירה – כדאי לבדוק היכן תחנה משאית ההובלה, גם בעת ההעמסה וגם בעת הפריקה. ככל שהמשאית תהיה קרובה יותר לפתח הבית, הגישה לא תהווה מרכיב בעלות ההובלה.

   

  חזור למעלה
  אריזה

  אריזת הפריטים בדירה ממוצעת אורכת כמספר ימים עד שבוע. ימי החופשה שלכם שווים כסף רב ובמידה וידכם משגת, אפשר להשאיר את מלאכת האריזה לחברת ההובלה ואת הפריקה לחברה מקצועית. כדאי לנצל את ימי החופשה למנוחה ולא לאריזה, סחיבה, פריקה ועצבים. לא פחות חשוב, תוכלו לשמור על תחושת הבית עד בוקר המעבר. התעקשו על ביצוע ההובלה מוקדם ככל האפשר בשעות הבוקר, כך תבטיחו כי תזכו להובלה הראשונה של היום ותקבלו צוות עובדים רענן.

   

  החלטתם לארוז לבד?

   

  • חברת ההובלות תספק לכם ארגזי קרטון כשבוע לפני ההובלה, נייר עיתון, ניילונים ודבק. כדאי להכין גם: סכין יפנית, חבלים לקשירה, שקיות, עטי סימון, מדבקות גדולות במספר צבעים (לכל חדר בצבע שונה).

   

  • ארזו כל חדר בנפרד. ספרים וכלי בית שבירים יש לארוז בארגזים קטנים, בגדים שמיכות ומצעים בארגזים גדולים. ישנן חברות שמספקות ארגזי תליה לבגדים וכלובים מיוחדים למחשבים.

   

  איך לארוז? עדיף לארוז כל חדר בנפרד

   

  מטבח - כלי מטבח שבירים יש לארוז ולעטוף היטב בנייר עיתון או נייר משי. הקפידו שהארגז יהיה מלא אבל לא דחוס מדי, כדי שהכלים לא יזוזו בתוכו. השתמשו בארגזים קטנים ועבים. בקבוקים וצנצנות –יש לעטוף בניילון נצמד כדי שלא ישפכו בתוך הארגז.

   

  חדרים - הכינו קוד מדבקות לכל חדר בצבע אחר. ארגזים עם תכולה שבירה סמנו בצורה בולטת במיוחד.

  דירה החדשה אפשר להכין מדבקה עם צבע ומספר לפי אותו קוד, כך יוכלו המובילים לדעת בקלות היכן להניח כל ארגז.

   

  עציצים: מוטב לא להשקות מספר ימים קודם לכן, ולנצל את המועד לגיזום רציני של העלווה. יש לאסוף בזהירות את העלווה הנותרת באמצעות חבל עבה או רצועת בד שתאסוף את הענפים.

   

  עוברים עם הילדים

   

  הכינו את ילדיכם מראש למעבר, ספרו להם כמה כיף יהיה להם בחדרם החדש. שתפו אותם במידת האפשר בהחלטות, שאלו לרצונם במקום בו אפשר להתחשב בהם. הכינו להם תיק למעבר עם צעצוע אהוב ואפילו מזכרת מהחדר הישן. מומלץ לשתף אותם גם באריזת חדרם.

   

  חזור למעלה
  יום המעבר ופריקת הארגזים

  לאחר שתיאמתם את חברת ההובלה, וארזתם כל מה שניתן לארוז, כשיום ההובלה יגיע, סביר להניח שתהיו רגועים יחסית, אך בכל זאת, יש לזכור מספר דברים חשובים:

   

  • הכינו מלאי שתייה קרה וכוסות חד פעמיות למובילים וגם אמצעי להכנת קפה. המובילים יעריכו את המחווה.

  • אם יש צורך, דאגו לשמור שטח חניה פנוי לפני הבניין מבעוד מועד.

  • ליום המעבר כדאי להתכונן בדיוק כמו שמתכוננים ליציאה לחופשה בת יום וחצי.
   הכינו תיק לכל אחד מבני המשפחה ליום המעבר שיכיל: ביגוד, מצעים, קוסמטיקה, תרופות ומצעים.

   הדבר יחסוך לכם בלגן רב בחיפוש בתוך הארגזים בבית בעקבות מסמכים אבודים, המטען של הטלפון הסלולרי או הבובה שבלעדיה הילד לא יהיה מוכן לצאת מהבית בבוקר. דאגו להיות ניידים ולבעלי הרכבים הגדולים, אולי תחפצו להעמיס את טלוויזית הפלזמה אצלכם במכונית...

  • • עדיף לדאוג כי הילדים יתארחו ביום ההובלה אצל חברים או משפחה.

  • כדאי להעביר באופן זמני את בעלי החיים לחברים או למשפחה.

  • אם אתם עוברים לבית שהותקן בו פרקט –מומלץ לרפד את הפרקט בקרטון גלי –כדי שהמובילים לא ישרטו אותו.

  • כדאי להצטייד בכסף מזומן עבור הטיפ למובילים ועל כל צרה שלא תבוא.

  • הכינו שלט בחדר המדרגות בו אתם מתנצלים מראש בפני השכנים על כל אי הנעימות שהמובילים שלכם עשויים לגרום. הבטיחו שתדאגו שחדר המדרגות ואזור הפחים יישארו נקיים לאחר ההובלה.

   

  לאחר שההובלה הסתיימה

   

  הגעתם בשעה טובה לביתכם החדש? כעת נותרו עוד מספר דברים שכדאי לזכור לפני שאתם מסיימים את המעבר באופן רשמי:  

  • בצעו ספירה של הארגזים בהתאם לרישום שהכנתם מראש, על מנת לוודא שהכל הגיע בשלום.

  • כדאי להציץ במשאית לפני שהמוביל מסיים את מלאכת הפריקה.

  • בחנו את הרהיטים, בדקו שאין נזק ושהם הגיעו בשלמותם. אם חס וחלילה הבחנתם בשריטות או בנזקים, כדאי לאתרו לפני רגע התשלום.

  • במידה ואינכם נעזרים בשירותי חברה מקצועית לפריקה ובניית תשתית ארגון חדשה בבית, סביר להניח שלא תפרקו את כל הארגזים ביום אחד. רגע לאחר שהתמקמתם בדירה, זהו הזמן לקבוע את מיקום הארגזים הסגורים, עד לרגע בו תחליטו לפרוק אותם.

  • כשאתם בוחרים חברה מקצועית שימו לב לכל השורות הקטנות והסדר בו מאורגנים הדברים.

  • סכמו עם המוביל על יום להחזרת הארגזים, פתחו אותם ורכזו במקום אחד.

   

  פריקת הארגזים

   

  מומלץ לסדר קודם כל את המטבח, שהוא לב הבית. מהמטבח כדאי לעבור לחדרי הילדים, לאחר מכן לחדר ההורים ולבסוף לסלון ולשאר האיזורים בבית.

  אם הארגזים סומנו עם מדבקות גדולות וצבעוניות, הדבר יקל על מלאכת הפריקה שלכם או של העובדים, במידה והחלטתם לשכור את שרותיה של חברת פריקה מקצועית, כל הארגזים הכתומים למטבח ,כל הכחולים לחדר השינה וכו'.

   

  לא מומלץ לפרוק את כל תכולת הבית יום אחד. פרקו את הארגזים והחזירו אותם למצב שטוח, מקמו אותם במקום קבוע שלא יפריע למעבר.

   

  סכמו עם המוביל על מועד לאיסוף הארגזים הריקים. עבדו בצורה שיטתית, חדר אחרי חדר, לפי סדר עדיפויות, והשאירו לעצמכם זמן למנוחה. את התמונות, השטיחים, הוילונות וחפצי נוי השאירו לסוף התהליך.  בהצלחה ומעבר נעים!

   

   

   

  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלץ לארוז כל חדר בנפרד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  זה הזמן לזרוק בגדים וחפצים לא נחוצים
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הקדימו אריזה למכה וחסכו כאבי ראש ביום המעבר
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים