שתף קטע נבחר

הוארך מעצרם של חמשת בכירי החמאס

בדיון בהארכת מעצרם של חמישה מעצורי החמאס, טען בא כוחם כי המעצר מהווה סטירת לחי לכל העם הפלסטיני. לעורך הדין היו טענות קשות לגבי דרך מעצרם ואחזקתם בכלא

בית המשפט הצבאי במחנה עופר האריך היום (ד') בחמישה ימים את מעצרם של חמשת בכירי החמאס שנעצרו בשבוע שעבר במהלך פעילות כוחות צה"ל ביהודה, שומרון וירושלים. פעילים נוספים יובאו בימים הקרובים להארכת מעצר במחנה עופר.

 

החמישה, השר לענייני הוואקף מטעם החמאס, נאיף רג'וב, וארבעת חברי המועצה המחוקקת הפלסטינית, אנואר זבון, מוחמד אלטל, ח'ליל רבעי ובאסם זערור. החמישה נעצרו בגין השתייכותם לארגון טרור.

  

עורך הדין ג'וואד בולוס, המייצג חלק מפעילי החמאס, אמר במהלך הדיון, שמרשיו אינם מכירים בסמכות בית המשפט. "החמישה לא מכירים בסמכותה של מדינת ישראל ושל רשויות הביטחון לעוצרם, לא כל שכן בדרך שהם נעצרו. מדובר במנהיגים נבחרים של העם הפלסטיני.

 

"חברי פרלמנט שנבחרו בבחירות דמוקרטיות וקיבלו את תמיכת, אהדת, הסכמת ופיקוח כל העולם, כולל זו של מדינת ישראל. זוהי בחירתו ורצונו של העם הפלסטיני. לא מקובל שכאשר התוצאה של תהליך שבורך בתחילתו, איננו מבורך בשלב זה. המעצר הוא סטירת לחי לכל העם הפלסטיני, לכל אלו שתמכו בבחירות שנערכו כפי שנערכו".

 

לדברי עו"ד בולוס חברי החמאס שנעצרו מוחזקים בתנאים קשים. "מרשי מוחזקים בתנאים קשים. הם מוחזקים עדיין בבגדים בהם נעצרו, הם לא החליפו בגדים, אין להם קשר לעולם החיצון כי הם מוחזקים באגף סגור שלא מתאים להחזקת בני אדם. הם לא מקבלים עיתונים או מאזינים לרדיו, למעט תחנה ישראלית. איכות וכמות האוכל שהם מקבלים גרועה ביותר. הם מבקשים לקבל את זכויותיהם כאסירים בשבי".

 

סגן נשיא בית משפט, רב סרן רונן עצמון, דחה את טענותיו של עו"ד בולוס בעניין חוסר הסמכות של בית המשפט ואמר: "הסמכות לדון בתושב האזור שעבר עבירה באזור אינה מוטלת בספק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הדיון בהארכת המעצר
צילום: איי פי
מומלצים