שתף קטע נבחר

מחיר הנפט לשיא חדש - 75.20 דולר לחבית

מחיר הנפט הגולמי זינק אתמול בבורסת הסחורות של ניו יורק ב-1.7% וקבע שיא חדש. בכך נסגרו 8 ימים רצופים של עליות במחירי הנפט שסיבתן - המתיחות במדינות מפיקות נפט כמו ונצואלה ואיראן, המתיחות בצפון קוריאה והעלייה בביקוש לבנזין בארה"ב. המשמעות המעשית - זינוק במחירי הבנזין בתחנות הדלק בארה"ב ובקרוב גם בארץ

על רקע מתיחות צבאית גוברת במדינות מפיקות נפט כמו ונצואלה ואיראן, וירידה במלאי הבנזין בארה"ב, שבר אמש (רביעי)  מחיר הנפט הגולמי שיא חדש בשוקי הסחורות בעולם. בבורסת הסחורות של ניו יורק זינק מחיר הנפט ב-1.7% ל-75.20 דולר לחבית. בכך נשבר השיא הקודם במחיר חבית נפט שעמד על 75.17 דולר ואשר הושג ב-21 באפריל השנה.

 

 

עם זאת, אם מתאימים את האינפלציה למחירי הנפט הגבוהים שנקבעו בראשית שנות ה-80, רחוק עדיין מחיר הנפט כיום משיאו שנקבע ב-1981 ואשר בהתאמה אינפלציונית להיום עמד אז על 86.99 דולר לחבית.

 

במהלך המסחר ביום רביעי בניו יורק הגיע מחירה של חבית נפט ל-75.40 דולר - מחיר שיא באמצע המסחר, אך לקראת תום המסחר ירד המחיר בהדרגה עד לסגירה על 75.19 דולר לחבית.

 

מחיר הנפט הגולמי סגר אמש 8 ימים רצופים של עליות מחירים וזינוק של 4% תוך חודש אחד.  שלושה גורמים שונים משפיעים על העליות התלולות במחירי הנפט בימים האחרונים - עלייה בביקוש לבנזין בארה"ב, מתח גובר במדינות מפיקות נפט כמו ונצואלה ואיראן, המתיחות הבינלאומית בצפון קוריאה, וחששות מעונת הוריקנים קשה הצפויה השנה בארה"ב.

 

"כל הגורמים האלה לא הולכים להיעלם בקרוב, כך שעליית מחירי הנפט נראית בשלב זה קבועה וייתכן שאף תחריף", העריך תומאס בנץ, אנליסט אנרגיה בכיר בבנק ההשקעות BNP פאריבה. עבור הצרכנים, פירושו של דבר מחירי בנזין גבוהים עוד יותר בתחנות הדלק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שיא - 75.19 דולר לחבית נפט
צילום: איי פי
מומלצים