שתף קטע נבחר

הסנוביות, הערסים, וכל מה שבאמצע

ברשימה למה אנחנו "לא נחמדות" ניסתה מאי לוין להסביר, מנקודת ראותה, את אי הנעימות הנגרמת לה בגלל חיזורים אגרסיביים ובלתי ראויים, לטעמה. בתמורה, קיבלנו נזיפות חמורות מצד גברים ונשים - אבל גם כמה תובנות חשובות

קראתי בתשומת לב את מאות התגובות שנכתבו במרוצת סוף השבוע לרשימה של מאי לוין, למה אנחנו "לא נחמדות". לא רק מפני שכעורכת הערוץ, אני שואפת לעשות סדר בדברים ולשקף את הלוך הרוחות בצורה נוחה למשתמש, אלא גם, ואולי בעיקר, מפני שגם אני ניסיתי בעצם להבין. להבין מה הולך בראש של הגברים, וגם להבין טוב יותר את ההתנהגות שלי ושל חברותיי, שקיבלה ביטוי ברשימתה הקיצונית של מאי. לכן, ואבקש מראש את סליחת המגיבות, אתייחס הפעם רק לתגובות הגבריות.

 

יותר מדי הזדהיתי עם מה שכתבה מאי, זה היה כמו להציב מראה מגדילה מול העיניים. אכתוב בגוף ראשון, כדי לא להכליל. הבנות שיזדהו מוזמנות לקרוא את זה בגוף ראשון רבות, גם הבנים.

 

יש באמת משהו מוזר בכך שאני שואפת להיראות טוב, אחרי הכל אני לא יוצאת מהבית בלי ליפסטיק ומסקרה בעיניים, ולא בהכרח מכסה את גופי באוהל, אלא מבליטה היטב כמה נכסים מוצלחים שהטבע הואיל להעניק לי - ועם זאת מרגישה לא נוח כשנועצים מבטים.

 

אם אתה יו גרנט, קדימה, נעץ מבטים כאילו אין מחר

 

כלומר, וכאן אני מגיעה כנראה לנקודה הבעייתית - כשמדובר בגבר מצודד (נגיד, יו גרנט? ג'ורג' קלוני? יאיר לפיד אפילו?), אז קדימה, נעץ מבטים כאילו אין מחר. להפך, אני אעלב אם לא תתעכב במבטך מידי פעם על מקומות אסטרטגיים. הבעיה היא בדיוק עם אותם גברים שלא עושים לי את זה. פתאום נראה לי מאוד גס רוח מצידם לנעוץ בי מבטים, לשרוק (טוב, אני מדברת על שנים אחרות, כמובן. ממרום שנותיי, אני כבר לא זוכרת מתי בפעם האחרונה שרקו לי ברחוב, שלא לדבר על צביטות, אולי כי מזמן לא ביקרתי ברומא).

 

זה קורה גם באתרי היכרויות. אני ממש נעלבת כשפונה אלי מישהו לא מתאים. כאילו, מה הוא חושב לעצמו? מבוגר (או צעיר) בעשר שנים מטווח הגילים הרחב שרשמתי, נמוך בעשרה ס"מ מהגובה המינימלי, ובנוסף לכל עוד מעשן - האם אני אמורה לזנק מיד אל בין זרועותיו הווירטואליות, אפופה הכרת טובה על כך ששלח לי קריצה?

 

מלכוד: איך תדע אם אתה מוצא חן או לא, עד שלא ניסית?

 

או, כפי שכתב אחד המגיבים, "אם הגבר המחזר / מנסה להתחיל איתן לא נראה כמו בראד פיט, לא נשמע כמו חוליו איגלסיאס ולא עשיר כמו ביל גייטס - הן מבטאות את חוסר עניינן בדרך 'מנומסת' להפליא".

 

כן, זה כנראה כל ההבדל. מבחינתי אתה לא מוכרח להיראות כמו בראד פיט, ואתה בטח לא צריך להיות עשיר, אבל אם אתה לא מוצא חן בעיניי, אני מעדיפה שלא תתחיל איתי.

 

כמובן, אני מודעת היטב למלכוד. איך תדע אם אתה מוצא חן בעיניי או לא, עד שלא ניסית? זאת באמת בעיה. אני לא מצפה שתדע אם אני מעדיפה בלונדינים עם עיני תינוק כחולות, או כהים עם עיניים שחורות ומבט נוקב. הרי בין יו גרנט לג'ורג' קלוני, אפילו אני לא יודעת לבחור.

 

אבל, וכאן אני מנסה להיכנס לראש של בנות אחרות, צעירות וחטובות ממני, שלובשות ביקיני על שפת הים - אתה בטח יכול לדעת שאם אתה מבוגר בהרבה, או שמן מאוד, או סתם לא מלך היופי, אתה כנראה לא בליגה שלהן, אז קצת יותר ענווה. שווה לנסות, כי אף פעם אי אפשר לדעת מה עושה לה את זה, אבל בעדינות, והעיקר - לדעת איך לסגת באלגנטיות (לא, "מי בכלל צריך אותך, יא כוניפה, לכי חפשי מי ינענע אותך" זה לא נחשב אלגנטי).

 

עכשיו, רשות הדיבור לגברים:

 

  • "הסנוביות לא מבחינות בין ג'נטלמן לבין ברברי"

 

"בתור אדם מנומס, אינני מעליב או מתבטא בגסות גם לא במגננה לכאלה. אבל האמת היא שהסנוביות והגסות של הבנות איננה יודעת הבדל בין ג'נטלמן לבין ברברי. אם הגבר המחזר / מנסה להתחיל איתן לא נראה כמו בראד פיט, לא נשמע כמו חוליו אגלסיאס ולא עשיר כמו ביל גייטס - הן מבטאות את חוסר עניינן דרך 'מנומסת' להפליא. הדרך הנחמדה יותר הינה התעלמות ממשפט פתיחה (נחמד ככל שיהיה), והדרך הגסה יותר הינה בהרעפת מבט של זלזול וגועל כלפי המסכן שחשב לו בטעות שהוא בליגה שלהן. יש גם כאלה שמוסיפות מהחן הנשי שלהן בכמה מילים 'רומנטיות' שלא משאירות מקום לחוסר התסכול.

הבנות בארץ מגעילות מעבר לסקלה בעולם כולו, ולא רק שלא באשמת הגברים, אני מעז ואומר שנהפוך הוא - הגברים הם גסים בגלל שרק כך הם יצליחו לצוד את הפרחה התורנית".

(מחזר במדינה הלא נכונה)

 

 

  • "קודם כל אנחנו צריכים לבדוק מה לא בסדר אצלנו"

 

"לרוב אנו 'סתומים' כלפי הצד השני, ו'מלחמת המינים' מי צודק ומי צודק פחות תימשך כל הזמן. קודם כל אנו צריכים לבדוק מה לא בסדר מבחינתנו, ורק לאחר מכן לנסות ולהבין את הצד השני. אבל זה לא ישנה את העובדה שכל אשה, גם אם היא 'הגועל' בשיאו, תחשוב שהיא מלכת יופי, וכל גבר שהוא בבון מצוי יחשוב שהוא שיא חלומותיה של כל בחורה. אנו חברה עייפה מעצמה ולא נראה לי שיהיה שינוי כלשהו בקרוב!"

(בוריס)

 

 

  • "מנסים ומנסים, בכל מישור אפשרי"

 

"להתחיל, להתחיל ולהתחיל. זה רק מאמן לבחורות הבאות. מנסים ומנסים בכל מישור אפשרי ורק כך מגיעים לאן שרוצים. משאירים מאחורה את הבושה, את הפחד מהסירוב, את מה יקרה אם אראה אותה שוב ואת כל העכבות הפסיכולוגיות, כשאני הייתי צריך לא ראיתי בעיניים, לא התביישתי מהכי יפות, ולפעמים זה עבד. אין מה לעשות, יש היצע וביקוש

בכל תחום בחיים, אך תמיד כמו שיש בחורות עם אופי כמו של הכתבת, או אחת שעבר עליה בדיוק יום מעפן, יש גם בחורות שהגבר הניגש אליהן הוא בדיוק בטעם שלהן, או שבדיוק זה איכשהו מתאים להן לצאת עם הגבר שהרגע מתחיל איתן. אני רק הרווחתי מזה. וכן חטפתי המון זבנגים.

 

האינטרנט זה גם אפשרות טובה. צריך להיכנס לאתר ולהציף את מאגר הנתונים שלהם בפניות שלך, וככה למשל מצאתי את החברה האחרונה שלי. יש הרבה סוגים של בחורות ככה שלא לחשוש. כל הקטע של המשחקים ושל להוריד מהאגו, שכחו ממנו, כלומר לא צריך לרדוף אחריה בטלפונים כדי לא להיות אומלל, אבל כן להתקשר יום למחרת אם היא לא ענתה אתמול, אולי פתאום מתחשק לה? או שבאמת היה לה יום עמוס? בהצלחה לכולם".

 

 

  • "על סמך מה נתחיל איתכן? על סמך האופי המדהים שלכן?"

 

"באתי בגלל היופי, נשארתי בגלל האופי. שום דבר לא נוצר יש מאין, כל דבר הוא תוצאה של מהלך שקדם לו. על סמך מה נתחיל איתכן? על סמך האופי המדהים שלכן? הרי אנחנו לא מכירים אתכן. אבל אנחנו רוצים להכיר אתכן, אז תנו לנו, יש לנו כוונות טובות (חוץ מערסים) ברובנו. כן אנחנו מתחילים איתכן על סמך המראה, דבר שמקובל בכל מקום בעולם. אבל אם אנחנו מגלים שמעבר למראה אין לכן מה להציע, אז גם המראה לא ישנה לנו הרבה לאורך זמן.

ישראליות הן נורא סגורות במנטליות שלהן. נסו לפתוח את הראש. בחור נחמד הזמין אתכן, ישנה לכן איפה הוא עשה את זה (בהנחה שהוא בחור נחמד)? צאו איתו פעם אחת, במקרה הטוב - מצאתן את אהבת חייכן. במקרה הרע - שרפתן ערב. תאמינו לי, אם אין לכן מה להציע יותר מהמראה שלכן, אחרי הערב הזה הוא לא יחזור אליכן יותר".

(הנריק)

 

 

  • "כמו לשים קולה קרה מול מישהו מיובש מצמא. תחושות קשות"

 

"מאי, את ממש נשמע לי סובלת וחבל. כנראה שהטבע חנן אותך במראה מושך. את גם לא מתאמצת להסתיר זאת כשאת משתזפת לך על חוף הים בבגד ים מינימלי... ועל כך,

אני והמין הגברי מודים לך :-)

בכל אופן, כמו שהטבע חנן אותך במראה נשי מושך, הוא חנן אותי ועוד מספר לא מבוטל של גברים ברמה גבוהה ביותר של הורמון שנקרא טסטוסטרון. קשה לי לתאר בפניך את התחושות שעוברות על גבר בעל יצר מיני מוגבר כשהוא רואה בחורה צעירה, יפה ומושכת, חצי ערומה (ביקיני/חוטיני וכו') מול הפרצוף שלו. הדוגמאות הכי טובות שאני יכול לתת זה לשים כוס קולה קרה מול מישהו מיובש מצמא, או סיגריה למישהו מכור לניקוטין שנגמרו לו הסיגריות ופשוט חייייב אחת. כמו שאת מבינה, 'תחושות קשות' (!!!)

למרות החינוך האירופי שקיבלתי מאמי, נראה שהגנים המזרחיים שקיבלתי מאבי פשוט עושים לחינוך שח-מט, ואני מוצא את עצמי נאבק שלא להסתכל ולבלוע בחורות כמוך עם העיניים, אבל לפעמים זה פשוט קשה מנשוא. אבל מאי היקרה, אל דאגה, חכי כמה שנים, את עוד תוסיפי כמה ק"ג, העור שלך יתחיל להתקמט, כוח המשיכה של כוכב הלכת שלנו לפתע ייזכר בקיום שדייך, שעיני הגברים מנסים לשלוף מתוך מעטה בגד הים שלך... והמבטים הנוראיים שלנו, או נסיונות ההתחלה המטופשים שמתפלקים לנו, ייעלמו ביחד עם חן נעוריך..."

(בבקשת סליחה מראש, ד"ר אלדד)

 

 

  • "מצד אחד רוצות את החמוד והמתחשב, ומאידך 'זורמות' עם חלאות" 

 

"אז מה כן נכון לעשות? באמת שאני מבולבל! מצד אחד אתן לא רוצות בחורים כאלו שמפשיטים אתכן במבט שלהם, אבל מצד שני אני רואה בחברים שלי (אלה שהן כן חלאות מהסוג הנחות ביותר, אבל מאוד משעשעים, כי אחרת לא הייתי חבר שלהם) מצליחים הרבה יותר ממני, שמתבייש להטריד בחורה חמודה ויפה שאני רואה ברחוב, בחנות, בספריה, פאב, מסעדה וכל מקום בילוי אחר, כולל בים.

אתן לא עקביות, מצד אחד אתן רוצות את החמוד והמתחשב, ומאידך אתן 'זורמות' עם כאלו חלאות שאני מאבד את הרצון לפנות אליכן. אתן לא מבינות כמה זה מתסכל, שכשאתה אוזר אומץ לעשות את הצעד המאוד קשה הזה, ואתה ניגש למישהי, אתה מגלה שאתה שוב 'מתאבד' על בחורה, רק כדי שהיא תתייחס אליך כאילו אתה אחד השמוקים האחרים שפגעו בה בעבר (למרות שבהמשך היא תמשיך לצאת עם כאלו) ותבעט אותך לכל הרוחות.

אז תגידו לי אתן, מה אתן רוצות? איפה זה כן בסדר להתחיל אתכן? מה כן נכון להגיד לכן? איך אני יכול להראות לכן שאני לא מהשמוקים הללו, אם ביטלת אותי עוד לפני שפציתי הגה?"

(המבולבל הביישן)

 

 

  • "ההתנהגות של הערסים מגבירה אצל הבנות את הביצ'יות"

 

"אני מאמין שהישראליות הן סנוביות, אבל לא מטבען, ההתנהגות של הגברים שלא יודעים להתחיל עם בחורות - קרי ערסים - גרמה להן להתנהג ככה. אני מאמין שנשים הן

יצורים מופלאים, שכיף לדבר איתן, שאוהבות גברים, שאוהבות סקס (בדיוק כמו גברים!), פשוט צריך לבוא אליהן בגישה הנכונה.

ולפעמים, גם אם לא זה, הבחורה לא נמשכת אליך, או להיפך, לפחות תגמרו את השיחה ברוח טובה, כדי שהגבר הבא שיתחיל איתה יזכה לאותו יחס. מכיוון שמה לעשות, הדברים האלה משפיעים על בחורות, ואתם (אלו שלא יודעים להתחיל עם בנות) רק מגבירים להן את הסנוביות והביצ'יות.

אהה, ובנוגע לתיאוריית המבטים שהכותבת יצאה נגדה, אולי לך זה לא מחמיא, אבל זו דרך. באופן טבעי, כשאני רואה בחורה שמוצאת חן בעיניי, אני מסתכל עליה, אבל אני ממש לא מפשיט אותה בדמיוני. אני מחייך אליה, והיא אליי, ומשם הדרך קצרה ל'היי'. פשוט ככה. אז בנות, אל תושפעו מהערסים שמתחילים אתכן, כי יש גברים טובים שלא מגיע להם יחס כזה. ולערסים, תמותו".

(סטפן)

 

 

לסיום, ככל שזה נראה מייאש, "מלחמת המינים" הזאת, ככל שזה נראה שאנחנו באמת מדברים בשתי שפות שונות, "מאדימית" ו"נוגית", אני חושבת שרשימות כאלה, והתגובות אליהן, מקרבות אותנו, לאט לאט, לקראת הבנה טובה יותר של מה שמתרחש בראש של המחנה האחר, שאחרי הכל, רובנו שואפים לחבור אליו ולחיות איתו בשלום.

 

חוץ מזה, אשמח אם הקוראים הגברים שמיטיבים להתבטא ירימו את הכפפה ויכתבו איך זה נראה מהצד שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מלחמת המינים מי צודק ומי צודק פחות תימשך כל הזמן
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים