שתף קטע נבחר

הכנסת מציגה: בית ספר לעוזרים פרלמנטריים

"מיטב המרצים" יסבירו לדוברי חברי הכנסת ולעוזריהם הפרלמנטריים כיצד לנהוג באמצעי התקשורת. קורס שמיועד לעוזרים בלבד, יבהיר להם מהי שאילתה ואיך מגישים הצעת חוק

יו"ר הכנסת דליה איציק החליטה לעשות סדר בכל הקשור להכשרתם של העוזרים הפרלמנטריים ודוברי חברי הכנסת. ל-ynet נודע אמש (יום ב') כי איציק הנחתה את מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, לפעול לפתיחת קורסים לדוברים ולעוזרים הפרלמנטריים, שבסופו יקבלו תעודה מטעם הכנסת.

 

העוזרים ילמדו את רזי עבודת הכנסת, הליכי החקיקה, הגשת שאילתות ודרך העבודה המקובלת מול פניות הציבור. בכנסת עובדים יותר מ-150 עוזרים פרלמנטריים, כולם נבחרים לעבודה על-ידי חברי הכנסת.

 

מנכ"ל הכנסת הסביר: "במסגרת הלימודים, יעברו העוזרים הפרלמנטריים הכשרה ראויה, כיוון שרוב העוזרים לא עברו כל הכשרה מקצועית. הכנסת תממן את ההשתלמות עבורם".

 

קורס מתוכנן נוסף מיועד לדוברי חברי הכנסת. על-פי הנחיית יו"ר הכנסת, יחוייבו כל העוזרים הפרלמנטריים לעבור קורס בדוברות, שיועבר על-ידי מיטב המרצים בארץ. הקורס בדוברות מיועד גם למנהלי ועדות הכנסת שעומדים בקשר רציף עם אמצעי התקשורת במסגרת עבודת הוועדות.

 

בלשניקוב הסביר: "העוזרים הפרלמנטריים יחוייבו לעבור את הקורס, שיכלול גם ראשי מנהלי ועדות. כך נכשיר קאדר מקצועי של עובדי כנסת שילמדו את המקצוע".

 

בתוך כך, נפגשו חמישה ראשי הוועדות המרכזיות ביותר בכנסת עם יו"ר הכנסת, וקבלו על החלטתה לבטל את מינויים של דוברים לוועדות הכנסת. יו"ר ועדת הפנים, ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה), אף איים כי אם לא יוסדר תקן דובר לוועדה, הוא ישקול להשבית אותה עד להודעה חדשה.

 

יו"ר הכנסת הודיעה בישיבה כי עליה לבדוק את הנושא לעומק. 


פורסם לראשונה 10/07/2006 21:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עבודת הוועדות
צילום: גיל יוחנן
צילום: יואב גלאי
איך מגישים הצעת חוק?
צילום: יואב גלאי
מומלצים