שתף קטע נבחר

צילום: עמית מגל

"חמאס וחיזבאללה מזהים את חולשת הממשלה"

בליכוד אומרים כי האירועים הקשים מצביעים על חולשתה של ממשלת אולמרט בעיני אויבי ישראל. "זה מזכיר את סוף כהונתו של ברק". ח"כ אלדד: לצאת למלחמה בצפון. יו"ר הקואליציה אביגדור יצחקי מבהיר: הכתובת היא סוריה

יש הנהגה חזקה? במערכת הפוליטית קיבלו היום בדאגה את הדיווחים הקשים שהגיעו מגבול הצפון, שבישרו למדינת ישראל על פתיחתה של חזית שנייה, בנוסף לזו בעזה. וגם בה חיילי צה"ל נפלו בשבי האויב.

 

בקדימה, מפלגתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, בחרו מרבית הבכירים שלא להגיב על האירועים הקשים, המציבים אתגר מהותי בפני ראש הממשלה ובפני שר הביטחון עמיר פרץ. יו"ר הקואליציה, ח"כ אביגדור יצחקי, אמר כי כוח הרתעה של ישראל אינו תלוי רק בהנהגה האזרחית שלה: "כולם יודעים מהן היכולות של צה"ל. ישראל עמדה כבר במצבים יותר קשים. יש להפעיל את כל העוצמה הצבאית כדי לחסל את התופעות האלה ולעקור אותן מהשורש - לא רק בלבנון אלא במדינה תומכת טרור כמו סוריה. ראש הממשלה ושר הבטחון מבינים את המצב וזה גם מה שהם מתכוונים לעשות".

 

גם באופוזיציה העדיפו על פי רוב להמתין ולראות את התמונה כולה, אבל היו כאלה שכבר יצאו בהצהרות. ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי) אמר כי "חטיפת החיילים בצפון כמו החטיפה בדרום מוכיחים שוב שאי אפשר לברוח מהטרור. כדי להפסיק את האיום על ישראל יש לצאת למלחמה בצפון ובעזה ולהשמיד את ארגוני הטרור".

 

חבר הכנסת אפי איתם (האיחוד הלאומי) קרא לשר הבטחון פרץ להתפטר מתפקידו. לדבריו, "כל מה שהזהרנו ממנו מתמשש - מהבריחה מלבנון לבריחה מגוש קטיף. המדינה כולה נסחטת על ידי חטיפות וטילים מצפון ודרום. אין ברירה, המלחמה נכפתה עלינו - צריך לצאת למלחמה ולשבור את מצור הטרור. חייבים תגובה שתזעזע את ממשלת לבנון וממשלת חמאס".

 

בליכוד הקפידו בשעות הראשונות שלא לתקוף את הממשלה. ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) אמר בתגובה לאירועים בצפון: "שיר בית"ר אומר 'שקט הוא רפש'. אנחנו

 נמצאים במצב מלחמה ואסור לשתוק. העוצמה ההרתעתית שלנו נפגעה קשות. צריך להתעשת ולהבין שאנחנו במלחמה ולהתנהג בהתאם. יש להבהיר לכל הגורמים שמעודדים טרור כלפינו כי לא נעבור על כך לסדר היום".

 

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ גדעון סער: "רק מהלכים תקיפים ביותר יחזירו את כושר ההרתעה של ישראל שהתערער מאוד לאחרונה. הליכוד והאופוזיציה יתנו גז ויתמכו בממשלה, במידה ותבצע מהלכים צבאיים תקיפים".

 

עם זאת, בשיחות שלא לייחוס אמרו חברי כנסת מהליכוד כי "אין ספק שהחמאס והחיזבאללה מזהים חולשה בהנהגה הישראלית. זו שעת מבחן לראש הממשלה אהוד אולמרט". חבר כנסת בליכוד אמר ל-ynet כי "האירועים הביטחונים מזכירים לי את סוף כהונתו של אהוד ברק, באינתיפאדה של שנת 2000".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. חולשה?
צילום: דודי ועקנין
צילום: אלי אלגרט
ריבלין. אסור לשתוק
צילום: אלי אלגרט
מומלצים