שתף קטע נבחר

צילום: עמית מגל

ליברמן וראשי הימין רוצים ממשלת חירום לאומית

אווירת מלחמה בישראל, וכמו ערב ששת הימים - גם כעת מתגבשת יוזמה להקמת ממשלת חירום לאומית. אולמרט: "לא עוסק בזה כרגע"

האם ההתלקחות הכפולה - בצפון ובדרום - תגרור שינויים מרחיקי לכת במפה הפוליטית בישראל? בסיעות הימין מתגלגלת היום (ד') יוזמה להקמת "ממשלת חירום לאומית", שתתמוד עם האתגרים הביטחוניים שבפניהם ניצבת היום ישראל.

 

מיוחד: שתי חזיתות - כל העדכונים על ההסלמה בצפון

 

את הקריאות השמיעו אביגדור ליברמן, יו"ר סיעת "ישראל ביתנו", וכן צבי הנדל ובני אלון מ"איחוד לאומי-מפד"ל". גם דוד טל מקדימה הצטרף לדברים.

 

בצהריים נדרש ראש הממשלה אולמרט לסוגייה, והבהיר: "אני עסוק בשעות אלו בתיאומים ובהנחיית מערכת הביטחון וצה"ל בנוגע לפעילות בלבנון. הנושא הזה כרגע לא על הפרק".

 

ממשלת חירום לאומית הוקמה ערב מלחמת ששת הימים, אז חברו לממשלה מנחם בגין, יוסף ספיר ואחרים. קריאות להקמת ממשלה מסוג זה נשמעו גם בקיץ האחרון, לקראת ההתנתקות מעזה ופינוי היישובים, כאשר לרוב מדובר בצירוף שרים ללא תיק - למטרה מוגבלת.   

 

פוליטיקאים מימין קוראים כעת לממשלת חירום, שתכלול כמה שיותר סיעות ציוניות. אולם התנאי שהם מציבים הוא גניזת תוכנית ההתכנסות של אהוד אולמרט.

 

בימין טוענים שארגוני הטרור "מזהים את חולשת הממשלה", ולכן אינם חוששים לפעול: "לצה"ל יש תוכניות טובות ומפורטות לפעולה, הבעיה היא במדיניות הבממשלה", אמר ח"כ ליברמן. "התגובה הצבאית צריכה להיות כזו, שהם יצטערו על שנגעו בחיילי צה"ל".   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יש תוכניות: ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מצטרף: טל
צילום: גיל יוחנן
לא עוסק: אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים