שתף קטע נבחר

צה"ל הרס את המפקדה הראשית של החיזבאללה

צה"ל ממשיך במתקפה מסיבית על מעוזי חיזבאללה. בדרום ביירות הרס חיל האוויר את המטה הראשי של החיזבאללה, ופגע גם בתחנת השידור "אל מנאר". אתמול הותקף מבנה המועצה העליונה של הארגון, ואף הושמד כל מערך המכ"מים בחופי לבנון. בנוסף, הותקפו מבנים בהם שהו שני בכירי חיזבאללה באזור בעלבק. גם נמלי ביירות וטריפולי הותקפו

חיל האוויר ממשיך במערכה נגד מעוזי החיזבאללה בלבנון: צה"ל הפציץ הלילה פרבר דרומי של הבירה ביירות, הנחשב למקום מושבם של פעילי חיזבאללה. במהלך התקיפות הרס צה"ל את המטה הראשי של הארגון בעיר, ואף פגע בתחנת השידור של החיזבאללה, "אל מנאר". זו הפעם השלישית בימים האחרונים שחיל האוויר מתקיף את תחנת השידור.

 

אתמול (שבת) המשיך צה"ל לתקוף את מעוזי החיזבללה בדרום ביירות ובכלל זה את מבנה המועצה העליונה של חיזבאללה וכן את מטה הארגון. בנוסף, רשת "אל ג'זירה" דיווחה כי צה"ל ירה שלושה טילים לעבר נמל טריפולי שבצפון לבנון. גם נמל ביירות הותקף.

 

האלוף גדי אייזנקוט, ראש אגף מבצעים במטכ"ל, סיפר בתדריך שקיים בקרייה בתל אביב כי "בשעות הערב הושמדו כל מכ"מי החוף של לבנון. הסיבה להשמדת מכ"מי החוף היתה שיתוף פעולה במהלך הירי שבוצע אתמול לעבר סטי"ל ישראלי, שבו יש לנו הרוג ו-3 חיילים נעדרים". מדובר במכ"מים הממוקמים בנמלים לאורך רצועת החוף ורובם שייכים לצבא לבנון. זו הפעם הראשונה בה תקף צה"ל עמדות של צבא לבנון במבצע הנוכחי. על פי דיווחים לבנוניים, בתקיפת אחת עמדות המכ"מ, סמוך לעיירה אל בתרון שבצפון לבנון, נהרג חייל לבנוני ועוד שלושה נפצעו.

 

בתדריך אמר תא"ל נועם פייג, ראש מספן ים, כי לא היה בידי צה"ל מידע לפיו החיזבאללה מחזיק טיל מסוג C802, אותו טיל שנורה לעבר הסטי"ל. "לא ידענו כי כי קיים איום מסוג הטיל הזה בגזרה הזאת ולכן לא פעלנו כנגד האיום. כעת לאחר האירוע, הנחנו את הספינות לפעול כנגד האיום".

 

במהלך הערב הותקפו עוד שורה של יעדים ובסיסי טרור בבקעה שבמזרח לבנון וכן עשרות מטרות במרחב ביירות כולל  המפקדה הלבנונית של ארגון החמאס, יעדים במתחם הפיקוד של חיזבאללה ויעדים נוספים. כמו כן הותקף רכב ועליו משגר לירי קטיושות בסמוך לכפר רג'ר בשטח לבנוני. על פי דיווחים לבנוניים,

 

במהלך היום תקף חיל האוויר את משרדיהם ובתיהם של שלושה בכירים בארגון חיזבאללה ושל בכיר בחמאס ברחבי לבנון.  סדרת התקיפות החלה אחר הצהריים: חיל האוויר תקף את מטהו של המנהיג הרוחני של חיזבאללה, השייח' מוחמד חוסיין פדלאללה, הממוקם בפרבר הדרומי של ביירות. רשת אל-ג'זירה דיווחה כי השייח עצמו לא נפגע בתקיפה. בנוסף, תקפו מטוסי חיל האוויר את משרדו של בכיר הלשכה המדינית של החמאס, מוחמד נאזל, בביירות. המשרד נהרס כליל אך גורמים בחמאס מסרו כי נאזל לא נפגע. הבוקר נהרגו 23 אזרחים בתקיפה בכפר באזור צור.  


אחת התקיפות בדרום ביירות (צילום: איי.פי)

 

באזור בעלבק  שבצפון בקעת הלבנון תקף צה"ל כמה מטרות ויעדים במהלך היום. עדי ראייה דיווחו כי באזור בוצעו כשבע תקיפות של חיל האוויר וכי מזל"ט חג מעל האזור במשך כארבע שעות. רשת החדשות הלבנונית "אל מוסתקבל" דיווחה כי מטרת אחת התקיפות הייתה משרדו של חבר המועצה העליונה (השורא) של חיזבאללה, השייח' מוחמד יזבק. בדיווח נמסר כי לא ברור מה מצבו של יזבק עצמו. 

 

תקיפה נוספת בבעלבק כוונה לעבר ביתו של בכיר נוסף בחיזבאללה, חוסיין מוסאווי. מדיווחים ראשוניים עולה כי לפחות 20 בני אדם נפגעו בתקיפה זו וכי לא ברור מה עלה בגורלו של מוסאווי. 

 

עשרות בני אדם נפצעו במהלך היום בסדרת התקיפות של צה"ל בביירות ופרבריה ובאזור בעל בק. בצהריים פתחו כאמור  מטוסי חיל-האוויר במתקפה מאסיבית על הרובע השיעי בביירות, שם שוהה צמרת חיזבאללה וגם נסראללה עצמו. לפי חלק מהדיווחים, נסראללה שוהה בבונקר בביירות. 

 

מקורות בלבנון דיווחו כי במהלך ההתקפה על בניין המועצה העליונה של חיזבאללה נפגע מבנה סמוך, בן 9 קומות. על פי הדיווחים מדובר במבנה מגורים שנפגע באופן קשה ובמקום היו גם נפגעים. בהמשך הותקף מבנה נוסף בשכונת חארת חרייק בדרום ביירות, הנחשבת למעוז חיזבאללה. עדי ראייה דיווחו כי פיצוץ גדול מאוד נשמע באזור וכי עשן סמיך היתמר מהמקום.

 

במהלך היום פיזר חיל האוויר כרוזים מעל ביירות בהם נכתב: "ההתנגדות מגנה על המולדת? המולדת היא קורבן להתנגדות". בנוסף, פוזרו כרוזים הקוראים לתושבי לבנון לעזוב את האזורים בהם ממוקמים מעוזי חיזבאללה. בכרוזים שפוזרו מעל הכפר בוסתאן נכתב כי "על התושבים להתפנות מהאזור בתוך שעתיים".

 

בתוך כך, כוחות צה"ל פוצצו באופן מבוקר זירת מטענים שנחשפה באזור נתיב המילוט של המחבלים שחטפו שני חיילים ביום רביעי בגבול ישראל-בלנון. קצין בכיר בפיקוד הצפון אמר ל-ynet כי המטענים נחשפו סמוך לנתיב בריחת המחבלים. 


פורסם לראשונה 15/07/2006 18:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ממשיכים לפגוע במעוזי חיזבאללה
צילום: איי פי
מומלצים