שתף קטע נבחר

שרים: לא לכניסה קרקעית - גם אם יותקף גוש דן

הזילזאל בדרך? השר אופיר פינס שולל אפשרות של כניסת כוחות קרקע ללבנון. השר גדעון עזרא מזהיר מפני כניעה ללחץ בינלאומי להפסקת הלחימה

"אין לדבר על כניסה קרקעית, גם אם החיזבאללה מעלה את רף הפגיעות שלו בעורף הישראלי", אמר השר אופיר פינס בעקבות מטחי הרקטות שפגעו היום בחיפה ובישובים הגליל. השר גדעון עזרא אמר: "אין זה משנה אם פוגעים בתל-אביב, בחיפה או בכל עיר אחרת. מדינת ישראל חייבת להגן על עצמה".

 

מאז החלה התותחים לרעום בצפון שתקו רבים מהשרי הממשלה. כעת מתייחסים השר פינס והשר עזרא בשיחה עם ynet לתקיפה אפשרית באזור גוש דן, ושר התרבות, המדע, הטכנולוגיה והספורט מבהיר: "איני רוצה בכלל להיכנס לאפשרות שהחיזבאללה יפגע בגוש דן. זהו איום שאינו עומד כרגע לפתחנו. כך או כך, אף אחד לא מציע כעת כניסה קרקעית ללבנון, היא לא על סדר היום והיא לא צריכה להיות על סדר היום".

 

לדעתו של השר פינס יש לתרגם את התמיכה הבינלאומית בישראל ללחץ עולמי על ממשלת לבנון ועל החיזבאללה להשגת היעדים שקבעה הממשלה. "המציאות בשטח לא תשתנה רק באמצעות השימוש בכוח, חייבים לבוא מהלכים מדיניים מקבילים לצעדים הצבאיים. ממשלת ישראל צריכה לפעול כך שהעולם יניע את ראש ממשלת לבנון מדיבורים על פריסת צבאו בגבול - למעשים", אמר.

 

ואילו השר להגנת הסביבה גדעון עזרא, אינו סבור שיש להגביל בזמן את פעילות צה"ל בלבנון: "לאור ההתקפות של הרקטות מלבנון על ערי ישראל, אנו חייבים להמשיך במבצע להשגת המטרות שקבענו. אין זה משנה אם פוגעים בתל-אביב, בחיפה או בכל עיר אחרת. זה אותו משקל, חיפה או שדרות. מדינת ישראל חייבת להגן על עצמה ועל עתידה. איננו צריכים להיות מושפעים גם מלחץ בינלאומי אם וכאשר יגיע. צריך לומר לעולם: לא נסכים שוב לסיטואציה הזאת בה ערים וישובים שלמים בישראל נמצאים תחת איום רקטי של ארגון טרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אופיר פינס. לחץ בינלאומי על לבנון
צילום: גבי מנשה
צילום: חגי אהרון
השר גדעון עזרא. חייבים להמשיך לתקוף
צילום: חגי אהרון
מומלצים