שתף קטע נבחר

הקבינט: פעולת צה"ל לא תוגבל בזמן ובהיקף

בהתכנסות הראשונה של הקבינט המדיני-ביטחוני מאז תחילת הלחימה בלבנון, הוחלט גם על המשך הפעילות לשחרור החטופים ונקבעו קווים למשא ומתן מדיני לפתרון המשבר

הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנס הבוקר (ד') בלשכתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, החליט שלא להגביל את צה"ל בהיקף ובזמן במהלך הלחימה בשתי הגזרות - בלבנון ובעזה.

 

בנוסף הוחלט לקבוע את הכללים למשא ומתן מדיני על החזרת החיילים החטופים אודי גולדווסר, אלדד רגב וגלעד שליט, יישום החלטה 1559 של האו"ם בלבנון ופירוק כל המליציות החמושות והצבת צבא לבנון על הגבול.

 

היה זה הכינוס הראשון של הקבינט המדיני-ביטחוני מאז ההחלטה על היציאה למבצע בלבנון ביום רביעי שעבר. תכליתו הייתה לעדכן את השרים ולקבל החלטות בהתאם לשינויים וההתקדמות במבצעים הצבאיים, בחזית הצפון ובחזית הדרום. מטרה נוספת, כאמור, הייתה הגדרת התנאים למשא ומתן בהמשך לפעולה הצבאית.

 

במסגרת הדיון עודכנו השרים בתוצאות שלהפעולות האחרונות בלבנון ובעזה ובהתאם להן התקבלה שורת ההחלטות הבאות: המשך פעילות צה"ל ללא הגבלת זמן והיקף בלבנון נגד החיזבאללה וברצועת עזה נגד החמאס; המשך המבצע הצבאי למען שחרורם של שלושת החיילים החטופים; הרחקת איומי הרקטות בגזרת דרום לבנון ובעזה; והפעלת לחץ מדיני על לבנון גם באמצעות הקהילה הבינלאומית, כדי להביא ליישום החלטה 1559 של מועצת הביטחון.

 

החלטה 1559 של מועצת הביטחון כוללת בתוכה את הדרישה שצבא לבנון ייפרס על כל שטח המדינה, כולל קו הגבול עם ישראל (הקו הכחול). כמו כן כוללת ההחלטה פירוקן של כל המליציות החמושות

 בלבנון והעברת השליטה הצבאית לידי הממשלה. מדינת ישראל מבקשת מהקהילה הבינלאומית לאכוף למעשה את החלטה זו של מועצת הביטחון.

 

בנוגע לזירה הפלסטינית החליט הקבינט המדיני-ביטחוני להמשיך במלחמה הבלתי מתפשרת נגד החמאס. המטרות הן שחרורו של גלעד שליט והפסקת ירי רקטות הקסאם לעבר אשקלון, שדרות והנגב המערבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אהוד אומרט. ממשיכים בפעולה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים