שתף קטע נבחר

צה"ל: פונו 90% מהחומרים המסוכנים בחיפה

לדברי מפקד פיקוד העורף צה"ל ביצע רידוד ודילול של חומרים מסוכנים במפרץ חיפה. ועדת החוץ והביטחון אישרה את המשך תוקפה של הכרזת הממשלה על "מצב מיוחד"

מפקד פיקוד העורף, האלוף יצחק (ג'רי) גרשון, אמר היום (ד') בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת שצה"ל פינה 90 אחוזים מהחומרים המסוכנים במפרץ חיפה.

 

 

האלוף גרשון ציין שצה"ל ביצע רידוד ודילול של חומרים מסוכנים, כמו מיכל האמוניה באזור. "הדילול נמשך ואנחנו מוגנים כעת ברמה גבוהה. המיכלים בשטח מוגנים כעת ברמה גבוהה. צוותים מיוחדים של פיקוד העורף שיודעים את העבודה נמצאים כל העת בשטח".

 

ביום רביעי שעבר הורה פיקוד העורף לסגור כ-250 מפעלים באזורים המוגדרים כאזור עימות - עמק החולה, אזור ראש פינה, אזור מעלות ואזור נהריה. סגירת המפעלים הסבה להם נזק כספי רב. על פי ההסדר, יוכלו המפעלים באזורי קו העימות לפתוח את שעריהם מחדש, לאחר שיקבלו אישור מקצין ההגנה המרחבית באזור שבו הם נמצאים. מנהלי המפעלים יצטרכו לפנות לשם כך לקציני ההגנה המרחבית, והם מתכוונים להתחיל לעשות זאת היום. 

 

לגבי הלחימה בגבול הצפון אמר מפקד פיקוד העורף, שמאז תחילת הקרבות בצפון ועד הבוקר איתר פיקוד העורף נפילות של 700 רקטות. מן הירי נהרגו 13 בני אדם ו-233 נפצעו,11 מתוכם באורח קשה, 26 בינוני ו-188 באורח קל.

 

לגבי המוכנות אמר האלוף גרשון כי פיקוד העורף ערך לאחרונה סקר בקרב תושבי הצפון. מהסקר עולה ש-94 אחוזים מתושבי הצפון אמרו שהם יכולים להמשיך ולגלות כושר עמידה גם אם המבצע ימשך זמן רב. 87 אחוזים מהנשאלים אמרו שהם מודעים להודעות ולהנחיות שפרסם פיקוד העורף.

 

בנוסף אישרה הוועדה את בקשת הממשלה להאריך את תוקפה של הכרזת הממשלה על "מצב מיוחד" בעורף.

הוועדה תבעה מהממשלה להשלים במהירות האפשרית את הליכי החקיקה הנדרשים להבטחת פיצוים לעובדים ולמעסיקים ולמנוע פיטורים של עובדים בשל המצב הביטחוני .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור מסוכן. מפרץ חיפה
צילום: מיכל כרמון
צילום: יעל בר הלל, דובר צה"ל
המיכלים מוגנים. האלוף גרשון
צילום: יעל בר הלל, דובר צה"ל
מומלצים