שתף קטע נבחר

המעגל נסגר: צה"ל תקף את מחנה "אל חיאם"

לפחות חמישה טילים כוונו לעבר מבנה ששימש פעם מחנה מעצר בדרום לבנון. "ישראל מעוניינת למחוק את זכרונותיו של הטרור הציוני משם", נימק כתב "אל-מנאר" את הסיבה לתקיפה. רשת סקיי דיווחה כי עד כה נהרגו יותר מ-300 בני אדם בתקיפות ישראל בלבנון

חיל האוויר תקף הבוקר (יום ה') בדרום לבנון את סביבותיו של מבנה, ששימש בעבר כמחנה מעצר שהפעילה ישראל בעיירה אל-חיאם. לפי הדיווח, ברשת החדשות של חיזבאללה "אל-מנאר", חיל האוויר תקף את המבנה לפחות בחמישה טילים. אחד הטילים פגע ככל הנראה באזור שבין מתקן הכליאה לבסיס סמוך של יוניפי"ל שנפגע מרסיסים. לפי שעה לא הותקפו שכונות מגורים בעיירה.

 

כתב רשת אל-מנאר נימק את הסיבה לתקיפת צה"ל בכך ש"ישראל מעוניינת למחוק את זכרונותיו של הטרור הציוני משם". עוד דווח כי מזל"טים של חיל האוויר חגו באזור לפני ובמהלך התקיפה. אתמול דווח כי עד כה נהרגו יותר מ-300 בני אדם בהתקפות ישראל על לבנון. 


הפצצת חיל האוויר בעיירה אל חיאם (צילום רויטרס)

 

חיל האוויר תקף בלבנון מאז שעות הבוקר למעלה מ-70 יעדים בלבנון. בין היעדים: שני מחסני אמצעי לחימה וציוד של ארגון חיזבאללה, שלוש מחנות אימונים של הארגון, רכב החשוד כי שימש כמשגר פג'ר 3, משגר רקטות, משרד של חיזבאללה, שני גשרים אשר שימשו לתנועת מחבלים, מרחבי שיגור לקטיושות וצירים ששימשו להגעת מחבלים. עוד נמסר כי צה"ל ממשיך גם בירי ארטילרי לעבר מטרות טרור בדרום לבנון.

 

ועוד מלבנון: לפי שעה לא מסר חיזבאללה מידע נוסף היום, פרט להכחשה שהפיץ אתמול בלילה ולפיה איש מאנשיו לא נהרג בתקיפת חיל האוויר בדרום ביירות. במקביל תקף הבוקר חיל האוויר יעדים

 בבעלבק, ראס אל-עין וכן בעיר אל-הרמל כולם בבקעת הלבנון. בעיר אל-הרמל הותקפו גשר ואנטנה של תחנת אל-מנאר. שלושה בני אדם נפצעו בתקיפה. לפי שעה שורר שקט יחסי באזור ביירות ובאזור צור, דבר חריג יחסית לימים האחרונים.

 

במקביל פועלות קצינות חיל הים של הצבא האמריקני בספינות יווניות לפנות זרים דרך נמל ביירות. רשת אל-ג'זירה דיווחה כי ההערכה היא שלפחות 8,000 מבין 25 אלף האזרחים האמריקניים שנמצאים בלבנון יעזבו את המדינה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תקיפות בלבנון. ביום ובלילה
צילום: רויטרס
מומלצים