שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  טבריה אהובתו

  סרטו של הבמאי שמי זרחין, "אביבה אהובתי", הוקרן אמש כמתוכנן בעיר טבריה, בה גם צולם. אלא שהמצב בכל זאת הכתיב תנאים אחרים, והפרמיירה שינתה מיקום ועברה למיקלט

   

   

  כיליד העיר טבריה החליט הבמאי שמי זרחין לשמור אמונים למקום בו גדל. הוא רק לא לקח בחשבון שבעיתוי שתכנן לערוףך את הפרמיירה לסרטו החדש,"אביבה אהובתי", תעמוד עיר הולדתו תחת איום טילים. בסופו של דבר ניצחה הנאמנות וזרחין החליט להשאיר את האירוע בטבריה. את הקרנת-הבכורה המפוארת שתוכננה לתושבי השכונות ששימשו כתפאורה לסרט, הוא החליט לקיים במקלט מוגן בתנאים קצת שונים, על כיסאות פלסטיק שתפסו את מקומם של המזרונים, עם מאוורר אחד גדול ובקבוקי מים מינרלים לצינון החום. "זה היה צורך של כולנו להיות חלק ממה שקורה כאן", אמר זרחין והוסיף, "זה אירוע הזוי לא ככה נראות פרימיירות. זו פעם ראשונה ואחרונה יתר הפריימירות יהיו כמו שצריך. בלי נסאראללות".

   

  המצב לא מנע ממי שעוד נשאר בעיר להגיע לצפות בסרט. אל המקלט שבחר זרחין, מקלט הצמוד לבית בו גדל, נהרו כמה עשרות תושבים שרצו לצפות בתוצאה וגם להפיג את המתח שלא עזב את העיר מאז תחילת ההפגזות. אסי לוי ורותם אבוהב, שתי כוכבות הסרט, מלוות בשחקנית הוותיקה לבנה פינקלשטיין המשחקת את אימן, התגברו גם על הפחד מירי של קטיושות והצטרפו להסעה מהמרכז בכדי לחזק את התושבים.

   

  הסרט מגולל את סיפורה של אביבה, טבחית החולמת להוציא את הסיפורים שהיא כותבת ונעזרת בסופר ידוע החי בתל אביב. החלום הופך לסיוט ואביבה נלחמת להשמיע את קולה האישי. מלבד משפחת זרחין הגיעה למקום גם המחנכת של הבימאי, דליה ילוז, שסיפרה בהתרגשות אחרי ההקרנה  ש"שמי הוא כמו פלובר שכתב את מאדאם בובארי ובסיום אמר 'מאדאם בובארי זה אני'. הוא היה אביבה", חשפה ילוז את ההשראה לדמות. "שמי ענה כי הוא גם אחרים, אבל אני אומרת שהוא בעיקר אביבה. ההמראה היא מפה למעלה ואביבה בסוף תפרוץ כמו שהוא פרץ".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שירן וולק
  לוי. תפסה אומץ והגיע
  צילום: שירן וולק
  צילום: שירן וולק
  זרחין. הוא מאדאם בוברי
  צילום: שירן וולק
  לאתר ההטבות
  מומלצים