שתף קטע נבחר

דו"ח: ארה"ב 'בירת הפדופיליה' המקוונת

2,500 אתרים המפרסמים תמונות פדופיליות פועלים מארצות הברית, על פי דו"ח של ארגון Internet Watch Foundation, העוקב אחר תכנים בלתי חוקיים באינטרנט

יותר מ-50 אחוזים מהתמונות הפדופיליות הופצו ברשת על ידי מחשבים בארצות הברית, על פי דו"ח של ארגון ה-IWF

 

2,500 אתרים המפרסמים תמונות פדופיליות פועלים מארצות הברית, על פי דו"ח של ארגון Internet Watch Foundation (בקיצור, IWF), העוקב אחר תכנים בלתי חוקיים באינטרנט, בעיקר תמונות פדופיליות ואתרים גזעניים.

 

על פי הדו"ח של ה-IWF, חלק מהאתרים הכוללים תכנים בלתי חוקיים נשארים זמינים עד חמש שנים, על אף שהם דווחו לרשויות המתאימות. התובע הכללי בארה"ב, אלברטו גונזלס, הציע בחודש אפריל לבצע שינויים בחוק כדי לטפל בבעיה. בין השינויים המתוכננים חובה על ספקיות אינטרנט לדווח על תמונות פדופיליות.

 

בחודש יוני הכריזו חמש חברות אינטרנט גדולות על כוונתן לבנות מאגר מידע משותף של תמונות פדופיליות, במטרה לסייע לרשויות אכיפת החוק להילחם בתופעה. החברות, ספקיות אינטרנט ואתרים בהם AOL, יאהו!, מיקרוסופט, Earthlink ו-United Online, הקימו את הקואליציה בלחץ גונזלס, בעקבות גידול במקרי הפדופיליה וניצול ילדים לצרכים מיניים.

 

מאגר המידע יכלול תמונות של ילדים נעדרים מכל העולם. כל אחת מהחברות המשתתפות תסרוק את הרשת שלה בחיפוש אחר תצלומים התואמים את התמונות האלה.

 

ה-IWF, הפועל מבריטניה, מסר כי הסיבה לשיעור הגבוה של תכנים פדופיליים בארצות הברית קשורה לכך שרוב ספקיות האינטרנט ותעבורת המידע פועלת ממדינה זו.

 

חלק מהאתרים זמינים חמש שנים

 

הנתונים של ה-IWF מתבססים על תלונות שהגיעו לקו החם של הארגון בטלפון ובאינטרנט. במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה הגיעו ל-IWF כ-14,000 תלונות של גולשים על אתרים חשודים, גידול של 24 אחוזים לעומת המחצית הראשונה של 2005. הגידול מיוחס למורת הרוח הגדלה בציבור כלפי הפצה של תכנים פדופיליים ברשת.

 

5,000 מהאתרים שהופיעו בתלונות כללו תמונות פדופיליות. 2,500 מתוכם פעלו מארצות הברית ויותר מ-730 מרוסיה. האחד האתרים האלה דווח ל-IWF לראשונה ב-1999, ועל אף שהתקבלו עוד 96 תלונות מאז – הוא עדיין פועל. אנשי ה-IWF מסרו כי הגישו כ-20 תלונות נפרדות לרשויות במדינות בהן האתר התאחסן לאורך השנים. עם זאת, מפעילי האתר "זיגזגו" בין שירותי אחסון בארה"ב וברוסיה בכל כמה ימים, והקשו על איתורו וסגירתו.

 

על פי הדו"ח, שמונה אחוזים מ-287 אתרים שהכילו תמונות פדופיליות נשארו זמינים בין שנה אחת לחמש על אף תלונות שהוגשו בעניינם לרשויות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
עליה בתלונות על פדופיליה ברשת
צילום: גבי מנשה
מומלצים