שתף קטע נבחר

תלונה: השר רמון ניסה לנשק צעירה בכוח

הותר לפרסום: צעירה שעבדה במשרד ממשלתי טוענת כי השר חיים רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי, בניגוד לרצונה. מקורבי רמון: לא היו דברים מעולם, היא זו שניסתה להתחיל איתו וגם נתנה לו מספר טלפון. חקירת הפרשה הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה, רמון ביקש לזמן אותו לחקירה במהירות האפשרית: "אין לי ספק שיתברר כי לא נעברה שום עבירה"

מה קרה בעקבות הצילום המשותף? המשטרה חוקרת חשד כי שר המשפטים, חיים רמון, הטריד מינית צעירה. החקירה, בחשד למעשה מגונה, הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה בעקבות תלונה שהוגשה נגד השר בימים האחרונים. היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מלווים את החקירה מראשיתה.

 

היום (ג') הוסר חלקית צו איסור הפרסום שהוטל ביום ראשון בבית המשפט המחוזי בתל אביב על הפרשה. את ההחלטה על הסרת הצו קיבלה השופטת עדנה בקנשטיין. המתלוננת נגד השר רמון היא ה', צעירה שאיננה עובדת משרדו, משרד המשפטים, אלא שימשה עד לאחרונה בתפקיד באחד ממשרדי הממשלה האחרים.

 

ל-ynet נודע כי ה' טענה בתלונתה במשטרה כי לפני כשבועיים סיימה לעבוד באחד ממשרדי הממשלה. באותו יום הגיע למשרד השר רמון, שאותו הכירה היכרות חטופה מעבודתה - והיא ביקשה להצטלם איתו למזכרת. אחרי שהצטלמו ונשארו לבד בחדר, טוענת הצעירה כי רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי ואף החדיר את לשונו לפיה. לדבריה, לא התנגדה לו בכוח שכן "לא ידעתי מה לעשות עם עצמי".

  

מאוחר יותר, לדבריה, נתקפה ה' בבכי ממושך שבו הבחינו גם עמיתותיה - ולאחר מכן סיפרה לאחראית הישירה עליה את שאירע. האחראית היא שהגישה את התלונה במשטרה. לדברי הצעירה, גם בכירי אותו משרד יודעו על הפרשה.

 

"היא ניסתה להתחיל איתו"

 

מקורבי השר רמון טוענים מנגד כי הסיפור מופרך לחלוטין. לטענתם, הדבר היחיד הנכון בדבריה של המתלוננת היא העובדה שביקשה להצטלם עם השר רמון ביומה האחרון בתפקיד. אולם לדבריהם, במהלך הצילום המשותף, חיבקה הצעירה את רמון ו"ניסתה להתחיל איתו".

 

עוד הוסיפו כי מאוחר יותר פרש השר רמון לחדר צדדי במשרד, ובו דלת וחלונות פתוחים, כדי לצפות בטלוויזיה. ה', לדבריהם, נכנסה אחריו, נשקה לו ואף מסרה לו את מספר הטלפון שלה. "היא ממש ניסתה להתחיל איתו והתנפלה עליו", דברי המקורבים, שהוסיפו כי הם משוכנעים שהצעירה כלל לא רצתה להתלונן, ועובדה שיצאה לטיול ארוך בחו"ל.

 

השר רמון עצמו אמר היום בעקבות פרסום הפרשה: "לא עברתי שום עבירה, וגם במקרה זה אין לי ספק שיתברר כי לא נעברה שום עבירה". ל-ynet נודע

 כי רמון ביקש מהמשטרה לזמן אותו ואת ה' לחקירה במהירות האפשרית, כדי לטהר את שמו בנושא. הסיפור הפך לשיחת היום במשרד המשפטים. מרבית הגורמים במשרד ששוחחו עם ynet בפרשה הביעו תמיכה בשר רמון ואמרו כי הם מתקשים להאמין כי הטריד צעירה כלשהי.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, מלווים את החקירה ומהלכיה השונים החל מראשיתה. בימים האחרונים קיימו הן היועץ המשפטי לממשלה והן פרקליט המדינה ישיבות לצורך קבלת עדכונים בפרטי החקירה ודיון בהשלכותיה המשפטיות. בשלב זה טרם נחקר השר.

 

הפרשה המביכה הזו מצטרפת לפרשה אחרת שעדיין נחקרת במשטרה, והיא החשד להטרדות מצידו של נשיא המדינה, משה קצב. מאז נמסר על הקמת צוות החקירה המיוחד בנושא, שבראשו עומד ראש היחידה הכלכלית של המשטרה, תת ניצב יואב סגלוביץ' - לא היו התפתחויות כלשהן בפרשה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
רמון. לא היתה עבירה
צילום: יוסי רוט
צילום: גיל יוחנן
מזוז. מלווה את החקירה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים