שתף קטע נבחר

לאומי איתכם (אבל תשתדלו לא לחרוג מהמסגרת)

בנק לאומי חסם ללקוח מנהריה ששהה באילת את כרטיס האשראי כי חרג מהמסגרת, והוא נתקע ללא מזומנים. אמו שביקשה הגדלת אשראי והתחשבות ממוקד הבנק נענתה בשלילה. לאומי בתגובה: "העניין הוסדר לשביעות רצונה. אנחנו ערים למצוקת תושבי הצפון"

"על איזה מצב חירום את מדברת?" כך ענתה מוקדנית של בנק לאומי ללקוחה מהצפון שביקשה הגדלת אשראי לבנה,  ששהה באילת ללא מזומנים ועם כרטיס אשראי חסום לאחר שחרג מהמסגרת.

 

מסתבר ששבועיים לאחר פרוץ המלחמה, כאשר למעלה מ-2,500 רקטות נחתו על תושבי הצפון, יש פקידי בנק שעדיין לא הפנימו את המצב ואת הבקשה המפורשת של המפקח על הבנקים, יואב להמן, להתחשב במצוקת הלקוחות ולגלות גמישות בטיפול בתושבי הצפון.

 

זה הסיפור: א' (השם המלא שמור במערכת) גר עם הוריו ואחיו בנהריה. יש לו 4 שנים חשבון בבנק לאומי ברחוב וייצמן בעיר, ללא בעיות מיוחדות. לאחר שנחתו 15 קטיושות מסביב לבית הישן בו מתגוררת המשפחה, שאין בו ממ"ד, החליטו ההורים והילדים שאין ברירה וכדאי לפנות דרומה.

 

ההורים ושניים מילדיהם שוהים אצל קרובי משפחה באזור המרכז. א' בן ה-23, החליט לנסוע לאילת. הוא נמצא במינוס של 14,900 שקל, כאשר מסגרת האשראי שלו היא 15,000 אלף שקל. ביום ראשון האחרון ניגש א' לכספומט באילת וניסה למשוך מזומנים בסכום של מאות שקלים, אך נחסם. בצר לו פנה לאימו המודאגת ואמר לה שהוא "תקוע" באילת ללא כסף ובקרוב גם לא יהיה לו כסף לקנות אוכל.

 

האם, מעודדת מהפרסומים הרבים בתקשורת, חשבה שתוכל לקבל חריגה של עד 3,000 שקל ממסגרת האשראי, אך בלאומי-פון סירבו לבקשתה. האם כעסה על כך וניסתה להסביר למוקדנית כי יש לבנה תוכנית חיסכון של 26 אלף שקל בבנק ובנוסף בתוך חודש הוא אמור לקבל כ-10,000 שקל מפדיון פוליסת ביטוח. אלא שהמוקדנית, כאמור, סירבה להגדיל את מסגרת האשראי, ואמרה לאם, שללא ספק היתה נסערת: "את חצופה, על איזה מצב חירום את מדברת"?

 

האם חייגה שנית למוקד לאומי-פון של בנק לאומי, ושוחחה הפעם עם מוקדן, שלדבריה היה מאוד נחמד והציע לעזור לה ככל האפשר. אלא שלמרות יחסו החיובי, הוא הסביר לאם כי ההוראות שקיבל הן לכבד חריגות לתושבי הצפון רק בכרטיסי אשראי, ולא להגדיל מסגרת אשראי, אלא להציע ללקוח לקחת הלוואה.

 

האם סירבה לקחת הלוואה מבנק שפעל ב"חוסר התחשבות", לדבריה, ונאלצה להעביר לחשבון של בנה 3,000 שקלים בכדי שיוכל להתקיים באילת. היא גם הודיעה כי לאחר המלחמה תבטל את כל החשבונות של המשפחה בבנק לאומי.

 

לאומי: הבנק ער למצוקת תושבי הצפון

 

ומה אומרים על זה בבנק? מלאומי נמסר בתגובה, כי "בנק לאומי משתדל להפעיל את כל סניפיו בצפון באופן רגיל ובהתאם להוראות פיקוד העורף, ומגבה את כל הפעילות הבנקאית בצפון באמצעות סניפי בנק נייד ומוקד חירום. הבנק ער למצוקת תושבי הצפון, מגמיש את הנוהלים בטיפול בחריגות ממסגרות האשראי ככל שמתיר בנק ישראל ומשתדל לבוא לקראת הלקוח ככל האפשר.

 

"בנוסף, מסייע הבנק לתושבי הצפון בתרומה נדיבה של ערכות פנאי, משחק ומזון, ככל הניתן. לגופו של עניין, מרגע שהתקבלה אצלנו הפנייה, נוצר קשר בין מנהל הסניף לבין הלקוחה, והעניין הוסדר לשביעות רצונה המלא. בנושא התשובה שקיבלה הלקוחה מאחת מעובדות הבנק, הרי שהעניין נמצא בבירור מול העובדת ותשובה מסוג זה אינה מקובלת עלינו ואינה מייצגת את מדיניות הבנק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסניף הנייד של בנק לאומי במיוחד לתושבי הצפון
מומלצים