שתף קטע נבחר

אלפים נשאו תפילה בכותל לשלום החיילים

הרב עובדיה יוסף קרא לכל בני הישיבות שלא לצאת לחופשה ולהמשיך ללמוד תורה עקב המצב הביטחוני. תושב חיפה שהגיע למקום: "פה בכותל, במקום הקדוש הזה, מכאן התפילות עולות ומתקבלות. באנו גם כי הרב עובדיה קרא לכולם לבוא"

המצב הביטחוני מדיר שינה גם מעיניהם של גדולי הרבנים וציבור המאמינים: כעשרת אלפים איש הגיעו הערב (יום ג') לכותל המערבי, לעצרת תפילה מיוחדת עקב המצב. מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בירך את תפילת "מי שבירך", להגנתם והצלתם של חיילי צה"ל וכן בירך את הקהל שהגיע למקום

 

היום, ערב ראש חודש אב, ולפיכך נאמרו בעצרת פרקי תהילים וסליחות הנהוגות להיאמר בערב ראש חודש הנחשב כיום כיפור קטן ובעיקר בעיתות צרה. לעצרת הגיעו גדולי הרבנים והמקובלים בציבור החרדי והדתי: הרבנים הראשיים הרב שלמה עמאר, הרב יונה מצגר ורבה של חיפה הרב שאר יישוב הכהן, המקובלים דוד בצרי, הרב בניהו שמואלי והרב שלום עדס רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' ורבנים נוספים אחרים.  


תוקעים בחצוצרות כסף (צילום: דודי ועקנין)

 

חנה כהן מנהריה הגיעה בסוף השבוע לירושלים, והערב הגיעה לעצרת. היא מקווה "שנחזור לצפון ושתיגמר המלחמה מחר". היה חשוב לה להגיע לעצרת בכותל כי "האחדות הזו, שכולם נאספים ומתפללים זה יעזור בעזרת השם".

 

אבירם משה מהיישוב רכסים, מנהל תלמוד תורה, הגיע יחד עם מאה מתלמידיו לעצרת. בשבילו העצרת היא "נגד האויבים שלנו ושעם ישראל ייוושע".

 

גם משה שלתיאל הגיע לארוע במיוחד מחיפה. "פה בכותל, במקום הקדוש הזה, מכאן התפילות עולות ומתקבלות. באנו גם כי הרב עובדיה קרא לכולם לבוא", הסביר. 

 

מה זה חופש? צריך ללמוד תורה

 

בתשעה באב יוצאים תלמידי הישיבות החרדיות לחופשה בת שלושה שבועות, עד ראש חודש אלול. הרב יוסף קרא לכל בני הישיבות שלא לצאת לחופשה ולהמשיך ללמוד תורה גם בימי "בין הזמנים".


אלפי מתפללים בכותל (צילום: דודי ועקנין) 

לדבריו, "הרי כולנו בצרה. מה זה חופש? צריך ללמוד תורה. בזכות התורה הקדוש ברוך הוא יושיע אותנו. יש לחזק את אלו השמים נפשם בכפם". הרב אף בירך את החיילים הנלחמים בצפון שיחזרו בשלום "ושיגוף את אויבי ישראל. ישמיד אותם, יכלה אותם, יכניע אותם". תוך כדי שנשא דברים אמר אחריו הציבור ביחד פעם אחר פעם - אמן. הרב יוסף אמר לקהל הרחב: "על כולנו לחזור בתשובה שלמה ולקבל עול מלכות שמיים ונינצל בזכות התורה".

 

כבר בשבוע שעבר, בדרשתו השבועית בבית הכנסת היזדים שבשכונת הבוכרים בירושלים אמר הרב יוסף כי יש לומר תפילת אבינו מלכנו, תפילה הנהוגה להיאמר בדרך כלל בעשרת ימי תשובה.

 

תוך כדי אמירת הסליחות תקעו על הבמה בחצוצרות כסף, מנהג שמקיימים באירועים קשים במיוחד ובעיתות צרה, במטרה לעורר תשובה. מנהג לתקוע בחצוצרות הכסף היה נהוג בזמן ימי המקדש ובזמננו נוהגים לחדשו רק במקרים מיוחדים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הרב מצגר והרב יוסף
צילום: דודי ועקנין
צילום: דודי ועקנין
תפילות למען החיילים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים