שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כך תשדרגו את Firefox: ההרחבות המומלצות

  אחד היתרונות המובהקים של פיירפוקס לעומת מתחריו הם ה-Extensions, אותן הרחבות שהופכות אותו לדפדפן על. הרחבות מומלצות לשיפור הלשוניות, אתרים מועדפים על פי יום בשבוע, מבזקי RSS, תרגום אוטומטי ועוד

  על פי נתונים של חברת OneStat מהחודש האחרון, כ-13 אחוזים מהגולשים משתמשים דפדפן הקוד הפתוח Firefox, מבית מוזילה. חלק הארי עדיין משתמשים באינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט (83%), אך מדובר בסחף מסוכן מבחינתה של ענקית התוכנה, שמשתדלת מאוד ליישם באינטרנט אקספלורר 7 (או ליתר דיוק, להעתיק) את כל התכונות המצליחות מפיירפוקס.  

    

  אחת הסיבות המרכזיות לפופולריות הגואה של דפדפן הקוד הפתוח, היא הגמישות וההתאמה האישית שמציעים ה-Extensions, אותם תוספי תוכנה קטנים ומועילים, שהופכים אותו מגלשן חביב לתוכנה רבת

   עוצמה.

   

  עבור מי שאינו מכיר, נציין כי ההרחבות האלה, המפותחות על ידי מתנדבים, מאפשרות להוסיף לפיירפוקס שלל יכולות: חסימת פרסומות קופצות ויכולות חיפוש, שיפור המהירות, תוספים כמו נגני מוזיקה, מחשבונים ויומנים. אגב, כל מי שבקי בתכנות יכול להוסיף להן יכולות או ליצור חדשות.

   

  שימו לב: חלק מההרחבות מתנגשות אחת עם השניה. אם נוצרות בעיות, מומלץ להסיר הרחבות המטפלות באותו חלק של הדפדפן (למשל גלישה בלשוניות).

   

  כך מתקינים הרחבות

   

  בשלב ראשון, יש להוריד ולהתקין את הדפדפן (מוצע גם בגירסה עברית). לאחר שהפעלתם את פיירפוקס, תוכלו ללחוץ על הקישורים להורדה בכתבה זו ולהתקין את ההרחבה. 

   

  הערה: בדרך כלל, פיירפוקס חוסם אתרים לא מוכרים בשביל למנוע התקנה של וירוסים ותוכנות זדונות. על מנת לבטל את החסימה, יש ללחוץ על הכפתור שיופיע על הפס הצהוב בראש העמוד, ובחלון שייפתח לבחור באפשרות Allow. כך תאפשרו את הורדת ההרחבה.  

   

  בדרך כלל, תידרשו לסגור ולפתוח את הדפדפן לאחר ההתקנה של רוב ההרחבות. חלק מההרחבות יוסיפו אפשרויות בתפריטים הרגילים של הדפדפן. ניתן לצפות בכל ההרחבות שלכם על ידי בחירה באפשרות Tools->Extensions, לבחור את ההרחבה הרצויה וללחוץ על Options. בחלון זה ניתן גם לשדרג הרחבות בגירסאות חדשות.

   

  צפיה מוקדמת בלשונית עם Tab Preview

   

  ריבוי לשוניות גלישה (המאפשרות לצפות בכמה דפי אינטרנט בחלון אחד) עלול לבלבל מאוד.

   לא פעם מוצאים את עצמם גולשי פיירפוקס עוברים בין הלשוניות כדי למצוא את הלשונית שהם רוצים לחזור אליה. ההרחבה Tab Preview מאפשרת לכם לעיין בתוכן הלשונית לפני שפותחים אותה, בעזרת מעבר העכבר מעל הלשונית.

   

  באפשרויות תוכלו לקבוע את גודל התצוגה המקדימה, השהיה לפני הפעלת הלשונית (למנוע הצקות בכל הזזה של העכבר), ותוכלו גם לקבוע אם להציג את העמוד מראשיתו, או מהמקום בו נמצא פס הגלילה כרגע.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.5 ומעלה

   

  להתקנה ישירה על פיירפוקס

   

  לשוניות צבעוניות

   

  Colorful Tabs היא תוספת קטנה אך נוחה מאוד שצובעת את הלשוניות. כל לשונית מקבל צבע משלה ששונה מהאפור הרגיל של ברירת המחדל, והלשונית הפעילה תהיה כהה יותר. מעבר לתוספת האסתטית, קל יותר להבחין בין הלשוניות הפתוחות ולמצוא את הלשונית הרצויה. 

   

  גירסה: פיירפוקס 1.0 ומעלה

   

  להתקנה ישירה על פיירפוקס 

    

  שיפור גלישה בלשוניות

   

  ההרחבה Tab Mix Plus מוסיפה אפשרויות לגלישה באמצעות לשוניות. החשובה ביותר היא

  פתיחה מחדש של לשוניות שנסגרו. אם סגרתם בטעות לשונית אחת או יותר, תוכלו בקלות לפתוח אותן שוב על ידי הקלה בכפתור ימני על שורת הלשוניות ובחירה בלשונית שנסגרה.

   

  ההרחבה גם מוסיפה כפתור סגירה (X) נפרד לכל לשונית, המאפשר לפתוח חלונות חדשים או קישורים לתוכנות אחרות בלשונית חדשה במקום בחלון חדש. עוד אפשרויות: שכפול לשוניות, פתיחת לשוניות ברקע, ושחזור של כל החלונות והלשוניות שהיו פתוחות במקרה של קריסה.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.0-1.6

   

  לחצו כאן להתקנה ישירה על פיירפוקס

   

  סגירה לכל לשונית עם Tab X

   

  למי שלא צריך את כל האפשרויות הנוספות ללשוניות, ההרחבה Tab X מוסיפה רק את האפשרות לסגור כל לשונית בכפתור נפרד. אפשרות זו קיימת כבר בגירסה 2 של פיירפוקס הזמינה כרגע רק כבטא.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.0 ומעלה

   

  להתקנה ישירה על פיירפוקס

   

  גוגל משודרג עם Customize Google

   

  גוגל הוא מנוע חיפוש חזק ונוח מאוד בפשטותו, אבל הרחבת Customize Google מאפשרת

  להרחיב אפילו יותר את האפשרויות שלו.

   

  לאחר שתתקינו אותה, תוכלו להיכנס למסך האפשרויות ולהוסיף קישורים לחיפוש במנועי חיפוש אחרים, סינון קל של אתרים מהתוצאות, קישור להוספת התוצאות למועדפים, שימוש אוטומטי ב-Google Sugest, ובמנוע חיפוש תמונות - קישור ישיר לתמונה ולעמוד בו היא מופיעה ועוד.

   

  גירסה: פיירפוקס 0.9 ומעלה

   

  להתקנה ישירה על פיירפוקס

   

  עוד גוגל

   

  שיפור נוסף לגוגל נכלל בהרחבה GooglePreview, שניתן להתקין במקביל להרחבה הקודמת. אחרי שתתקינו אותה, יתווספו לתוצאות החיפוש של יאהו וגוגל תמונות מוקטנות ודי מעודכנות של האתרים שנלכדו על ידי Alexa.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.0 ומעלה

   

  להתקנה ישירה על פיירפוקס

     

  אתרים יומיים קבועים עם Morning Coffee

   

  פיירפוקס מאפשר לפתוח תיקיה שלמה של סימניות בטאבים לאלה שגולשים באתרים קבועים.

  ההרחבה Morning Coffee מאפשרת גם לשמור אתרים לפי ימים, ולפתוח כל יום בצפיה באתרים הקבועים (עוזר במיוחד לקוראים שרוצים להתעדכן במדורים שבועיים ויומיים באתרי חדשות).

   

  לחצו על החץ ליד כוס הקפה כדי להוסיף אתר ליום המועדף עליכם, ולחצו על הכוס עצמה בשביל לפתוח את הבוקר עם חדשות אופטימיות מכל האתרים שאספתם.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.5 ומעלה

   

  להורדה ישירה בפיירפוקס

   

  ForwardFork: עץ גלישה

   

  כגולשים, אפשר לנווט אחורה וקדימה בין האתרים, אך כשגולשים לאתר חדש, כפתור ה"קדימה" מתבטל. ההרחבה ForwardFork בונה עץ גלישה על פי ההגדרות שלכם, ומאפשרת לחזור בהם ביקרתם.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.0 ומעלה

   

  להורדה ישירה בפיירפוקס

   

  לכידת חלון הגלישה

   

  בעזרת PageSaver תוכלו בקליק אחד על המצלמה שתתווסף לשורת הניווט ללכוד את כל חלון הגלישה לתמונה מסוג png.

   

  להורדה ישירה לפיירפוקס

   

  הוספת אירוע לגוגלוח שנה

   

  לוח השנה של גוגל מאפשר לנהל את הפגישות שלנו מהרשת, ולנהל אירועים כולל רשימות מוזמנים. מתכנת עצמאי כתב הרחבה לפיירפוקס בשם Calendar Quick Add המאפשרת הוספת אירועים מכל מקום בדפדפן, בתנאי שאתם מחוברים ללוח השנה של גוגל (Google Calendar).

   

  הקישו על Ctrl ו-; (נקודה פסיק) בו זמנית, ובחלון הטקטס שיכתב הכניסו את האירוע בשפה טבעית באנגלית (Party, friday 6:00pm). אם גוגל יצליח לפעח את מה שכתבתם, הפגישה תווסף ותוכלו אחר כך להינכס ללוח השנה ולערוך אותה.

   

  גיבוי של ההרחבות

   

  גם משתמשי פיירפוקס הפחות כבדים יכולים למצוא את עצמם עם עשרות הרחבות שהוסיפו לדפדפן. אם תרצו לגבות את כל ההרחבות הללו, או לשמור כחבילה על מנת להתקין במחשב נוסף או לחלוק עם חברים, השתמשו בתוכנת BackupFox.

   

  השימוש קל מאוד, יש לבחור אם לשמור גיבוי או לאחזר, והקובץ יישמר בתיקיה בה התקנתם את התכונה. על מנת להעביר את ההרחבות שלכם למחשב אחר, צריך להתקין בו גם את התוכנה ולבצע שחזור מהקובץ שיצרתם במחשב הראשון.

   

  התקנה מידית של הרחבות

   

  פיירפוקס נוהג לספור כחמש שניות מהרגע שהקלקתם על ההרחבה ועד שהוא מאפשר להתקין אותה וללחוץ על Install. ניתן לבטל את ההשהייה הזאת בעזרת ההרחבה Disable XPI Install Delay. לפני כל התקנה של הרחבה נוספת תופיע אזהרה, אך ניתן לבטל אותה בקלות.

   

  להתקנה ישירה על פיירפוקס

    

  גלישה קהילתית עם StumbleUpon

   

  תוסף המאפשר לכם לגולש לדפי אינטרנט המתאימים לטעם שלכם, על בסיס העדפה של גולשים

  שהרגלי הגלישה שלהם קרובים לשלכם.

   

  בשלב ראשון, צריך להירשם לשירות, לבחור את תחומי העניין שלכם ולהתחיל לדרג דפים. ככל שתדרגו הרבה דפים, כך גדל הסיכוי כי כאשר תלחצו על הכפתור StumbleUpon, הוא יוביל אתכם לדפים שלא הכרתם, ועשויים לקלוע לטעמכם.

     

  גירסה: פיירפוקס 1.0 ומעלה.

   

  לחצו כאן להורדה

   

  אחסון קבצים ב-Gmail

   

  Gmail Space הופך את תיבת הדואר עתירת הגיגהבייט של Gmail למחסן מקוון, ולא בכאילו. לחצו על Tools-Gspace ובלשונית חדשה ייפתח לו ממשק דמוי סייר החלונות, שיאפשר לגרור ולהשליך כל קובץ שהוא, כולל כאלה בעברית וכאלו בעלי סיומת בעייתית בדרך כלל, כמו ZIP או EXE. אחר כך תראו אותם כהודעות חדשות בתיבה.

   

  גירסה: 1.5 ומעלה

   

  לחצו כאן להתקנה

   

  Flashgot

   

  מנהל הורדות, המאפשר לכם להוריד את כל הקבצים מהקישורים בדף הנוכחי במהירות המרבית, וכל זאת בקליק אחד. כמו כן, Flshgot מאפשר לרכז את כל התמונות המפוזרות בכמה דפים באתר ולהציג אותן יחדיו.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.0-2.0beta

   

  לחצו כאן להתקנה

   

  IE View ו-IE Tab

   

  אתרים רבים עדיין לא התאימו את הקוד עבור "פיירפוקס", ומקשים על גלישה רציפה באמצעות הדפדפן. תכונת IE View מאפשרת לצפות בדף מסוים באמצעות אינטרנט אקספלורר, באמצעות בחירה באפשרות מתוך תפריט ימין של העכבר.

   

  ואילו ההרחבה IE Tab מאפשרת לצפות בדפים בתצוגת אינטרנט אקספלורר כחלק מהלשוניות המשולבות בפיירפוקס.

   

  קישור להורדת IE View

   

  קישור להורדת IE Tab

   

  לבחור בכל האפשרויות עם Check All

   

  Check All מאפשרת לסמן או לבטל סימון בכמה תיבות סימון בו זמנית. לשם כך, יש לבחור בקליק ימני ובפעולה המבוקשת.

   

  גירסה: 1.5 ומעלה

   

  לחצו כאן להתקנה

   

  לבדוק מה השתנה בדף עם Check4Change

   

  אם אתם מוצאים את עצמכם לוחצים על כפתור הרענון (F5) מדי כמה שניות, על מנת לבדוק אם דף אינטנרט מסוים התעדכן, ההרחבה הזו מיועדת לכם. עם Check4Change תוכלו להגדיר את האיזור בדף בו אתם מעוניינים, את פרק הזמן הרצוי למעקב (למשל, כל דקה) וזהו. ההרחבה תעקוב בשבילכם אחר הדף ותסמן את הקטע שהתעדכן.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.5 ומעלה

   

  לחצו כאן להורדת ההרחבה

   

  Ynet Helper

   

  על אף ש-ynet נראה היום טוב יותר בפיירפוקס ביחס לעבר, התמיכה של האתר בדפדפן עדיין אינה מושלמת. ההרחבה Ynet Helper מתקנת את בעיית הצגת התגובות לכתבות בג'אווה סקריפט. בעבר הרחבה זו איפשרה גם לצפות בסרטוני וידאו באתר, אך כעת זה לא עובד.

   

  גירסה: פיירפוקס 0.9 ומעלה

   

  לחצו כאן להתקנה 

   

  תרגום אוטומטי עם Foxlingo

   

  הרחבה המספקת אפשרות של תרגום אוטומטי של דפים שלמים לשפות רבות, כולל מאנגלית לעברית ומעברית לאנגלית (באמצעות אתר Nazgol). עם התקנת ההרחבה, נוסף לדפדפן סרגל של דגלי המדינות, אשר לחיצה על כל אחד מהם תאפשר לבחור לתרגם את תוכן הדף לשפת הלאום הרצויה.

   

  גירסה: פיירפוס 1.5 ומעלה

   

  לחצו כאן להורדה

   

  מבזקי RSS

   

  RSS Ticker מציג את כותרות ה-RSS מהאתרים החביבים עליכם כמבזקים בשורה התחתונה בדפדפן. לאחר הוספת עדכון RSS חדש למועדפים, יתווספו הכותרות של אותו אתר למבזקים. אפשר לשנות את ההגדרות של ההרחבה ולהוסיף או להסיר עדכוני RSS כרצונכם. ההרחבה פועלת גם בעברית, אם כי באג גורם לכותרות "לעלות" זו על זו בחלק מהשורה.

   

  גירסה: פיירפוקס 1.0 ומעלה

   

  לחצו כאן להורדה

   

  ניתן למצוא הרחבות נוספות בכתבה הקודמת שפירסמנו. כל ההרחבות מופיעות באתר פיירפוקס . פספסנו את ההרחבות החשובות שאתם משתמשים בהן? מכירים הרחבות נוחות נוספות? פרסמו אותן בתגובות לכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים