שתף קטע נבחר

רופא מיקיר נרצח ונתגלה במכונית ליד קלקיליה

דני יעקובי, רופא ואב לארבעה מיקיר, נסע אתמול לתקן את מכוניתו בכפר פונדוק שבשומרון. הלילה נמצאה גופתו בתא המטען של מכוניתו השרופה, בשדה ליד קלקיליה. במשטרה אומרים: "זהו רצח על רקע לאומני". חבר מספר: "הוא היה איש משפחה ירא שמיים, שורשי ומחובר לארץ ישראל"

רצח על רקע לאומני בשומרון: ד"ר דני יעקובי, רופא מההתנחלות יקיר, נרצח אמש וגופתו נמצאה שרופה בתא מטען של מכונית בשדה באזור קלקיליה. הלווייתו התקיימה היום בשעה 12:00 בבית העלמין בסגולה.

 

ד"ר יעקובי, בן 59, מתגורר ביישוב, עם אשתו חני, מזה 21 שנה. קובי בוטבול, תושב יקיר, סיפר על ההלם בו שרויים חבריו: "אנחנו לא יודעים מה קרה. החל מאתמול אחר הצהריים לא היה קשר עם דני. הייתי בבית בערב והאווירה הייתה קשה". קובי מספר כי "דני היה איש משפחה ירא שמיים, שורשי ומחובר לארץ-ישראל בכל נימי נפשו. סמוך לביתו הקים בוסתן המלא בעצי פרי וטיפל בכל עץ במקצועיות ואהבה".

 

 

עוד סופר הבוקר כי ד"ר יעקובי אהב לטייל וליווה כרופא טיולים ומחנות של בני נוער. בעוד כשבוע היה אמור להיות הרופא האחראי במחנות הנוער של תנועת הנוער אריאל.

 

ד"ר דני יעקובי, נולד בפתח-תקווה, אב לארבעה ילדים וסב ל-12 נכדים. הוא עבד כרופא במספר בתי חולים. 

 

בעקבות מידע מודיעיני: הגופה נמצאה

 

חקירת הרצח הוטלה על שירות הביטחון הכללי וצה"ל. במשטרה מעריכים כי ד"ר יעקבי הגיע אתמול אחר-הצהריים לתקן את מכוניתו בכפר פונדוק, על הציר הראשי המוביל לקדומים, ואז הותקף. הערכה היא שזמן קצר בלבד עבר בין תקיפתו לרציחתו ושריפת גופתו.

 

גופתו של יעקובי נמצאה אמש במכונית סמוך לכפר עבוס שבין קלקיליה לשכם. הרכב הוצא מהמקום ונבדק בידי צוות זיהוי פלילי של המשטרה. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר ושם זוהתה. 

 

לפני הזיהוי התקבל במערכת הביטחון מידע מודיעיני על מכונית שרופה שנמצאה בין הכפר חג'ה לעבוס. חיילי גדוד מילואים שערכו סריקות מצאו את המכונית, הנושאת לוחיות זיהוי ישראליות, שרופה כליל ובתא המטען שלה גופה חרוכה. כוחות ביטחון שהגיעו למקום פתחו בחקירת נסיבות המקרה. 

 

אף ארגון פלסטיני לא קיבל עדיין אחריות לרצח. מפקד הביטחון המסכל באזור קלקיליה, איאד אקרע, אמר ל-ynet כי לפי שעה אין בידי אנשיו פרטים נוספים וכי הנתון היחיד שבידי כוחות הביטחון הפלסטינים הוא שישנה גופה חרוכה ברכב, "איננו יודעים דבר על זהות האיש ואנחנו וממשיכים חקירה".

 

גורם ביטחוני פלסטיני מסר ל-ynet כי הגופה נמצאה באחד השדות של הכפר בקה אל חטב, סמוך לכפר עבוס, כ-20 קילומטרים ממזרח לקלקיליה. לדברי הגורם הפלסטיני, הכפרים בקה אל חטב ועבוס ידועים כשקטים ואינם מהווים מוקד מובהק של מי מהאירגונים הפלסטינים.  

 

ועוד בשומרון: פלסטינים תקפו הבוקר נהג משאית ישראלי שנכנס לכפר לאקף, מזרחית לקלקיליה, גנבו את משאיתו ונמלטו. הישראלי הצליח לצאת מהיישוב ללא פגע. בצה"ל שבים ומזכירים לאזרחים שלא להיכנס לכפרים פלסטינים ביהודה ושומרון. הדבר עלול לסכן גם את ביטחונם של הישראלים וגם את ביטחון כוחות הביטחון הנדרשים לחלצם.

 

לאחרונה: אליהו אשרי נחטף ונרצח

 

החשד העיקרי הוא שמדובר באירוע חטיפה ורצח, דוגמת רצח אליהו אשרי בן 18 מאיתמר. אליהו נחטף בסוף יוני בידי אנשי ועדות ההתנגדות העממית ונרצח. גופתו אותרה לאחר ימים ספורים בשכונת טירה שברמאללה. באחרונה הזהירו במערכת הביטחון את תושבי ההתנחלויות מפני ניסיונות חטיפה בידי מחבלים והנחו את התושבים בהתאם.

 

לנוכח ההתרעות הרבות והמלחמה בצפון, החליטו במשטרה להגביל את גיל המתפללים המוסלמים בתפילות יום השישי בהר הבית. המשטרה תאפשר רק למתפללים בני 45 ומעלה ובעלי תעודות זהות כחולות לעלות להר. גיל המתפללות לא יוגבל. 

 

בימים האחרונים ניכר שארגוני הטרור מנסים לבצע פיגועים. במערכת הביטחון אומרים כי בתקופה האחרונה נרשמת עלייה בכמות ההתרעות הכלליות על כוונת מחבלים לבצע פיגועים בכלל, ובירושלים בפרט.

 

בשבועיים האחרונים נעשו שני ניסיונות לבצע פיגועים בבירה: האחד פיגוע דקירה ברחוב הנביאים, במהלכו נפצע תלמיד ישיבה באורח בינוני, והשני כאשר לפני כשבוע נתפס בכיכר צה"ל מחבל מתאבד עם תיק שהכיל חגורת נפץ. המחבל הצהיר שכוונתו הייתה לפוצץ את עצמו ברחוב יפו שבמרכז העיר.


פורסם לראשונה 27/07/2006 22:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
ד"ר יעקובי. "אהב את הארץ"
צילום רפרודוקציה
צילום: ניב קלדרון
ארכיון
צילום: ניב קלדרון
נחטף ונרצח. אליהו אשרי
מומלצים