שתף קטע נבחר

אתר חדש יאמן תלמידים לבר המצווה חינם

אתר "בר מצווה" מאפשר לילדים והורים להתכונן לעליה לתורה וללמוד באופן עצמאי את טעמי המקרא

אתר חדש מציע ללמד את בני ה-13 לקראת העליה למצווה. גולת הכותרת של האתר היא לימוד הקריאה בתורה לפי טעמים. ערכות ותוכנות ללימוד קריאה בתורה נמכרות היום בשוק בעלות של 100-350 שקלים. באתר "בר מצווה" השירות הוא חינם ויכול להינתן גם לילד בר-מצווה שאין לו את האפשרות להיפגש עם רב שילמד אותו באופן אישי.

 

"מתאים למשפחות עם חשש מהממסד הדתי"

 

מייסד האתר, זכי ליברמן, טוען שהלימוד דרך האינטרנט עשוי לקרוץ למשפחות חילוניות, שאינן מעוניינות לשלוח את ילידהן לרב עקב התנגדות להשפעה של השקפות זרות לדרך המשפחה או חשש מהממסד הדתי. 

 

ליברמן מספר על היתרונות בלימוד דרך האתר: "לפעמים אין מי שילמד את הילד לקרוא בתורה. האתר מתאים גם עבור ילדים שרוצים להתאמן לקראת הקריאה גם בבית, נוסף על הלימוד עם הרב".

 

על פי ליברמן, הילדים הלומדים באמצעות האתר יוכלו לבחור מה ברצונם ללמוד - אם רק את הברכות, את ההפטרה או הכל.

 

בר המצווה אף יוכל לבחור באילו נוסח הוא מעדיף להתאמן: אשכנזי או ספרדי. עד היום, ללא כל פרסום רציני, נכנסו לאתר כבר למעלה מ-14 אלף אנשים מעשר מדינות שונות, בינהן למשל, ארגנטינה, ברזיל ותורכיה.

 

ליברמן מספר כי פיתח את האתר במשך עשר שנים. "כמה פעמים כמעט התייאשתי וזנחתי את הכול, כי מדובר באלפי קבצים ובפרויקט מאוד מורכב", הוא אומר, "הייתי חוזר כול ערב מהעבודה ויושב על זה עד השעות הקטנות של הלילה. האתר הזה היה בנשמה שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ללמוד את טעמי המקרא ברשת
צילום: מיכה דומאן. באדיבות מרכז חב"ד ת"א
מומלצים