שתף קטע נבחר

נתניהו לממשלה: אל תעצרו באמצע הדרך

יו"ר האופוזיציה קרא לממשלה שלא להפסיק את הלחימה בחיזבאללה עד שימולאו המטרות "שהוצבו בתעוזה בקבינט" וטען שיש לכך תמיכה רחבה בעם. הוסיף: "מסע המלחמה הוא כמו כל מסע. מתחיל בקלות אבל באמצע הדרך יש נקודה קשה שבה צריך להחליט אם ממשיכים את הטיפוס להר או שעוצרים"

"מול איום אסטרטגי, חייבת לבוא הכרעה אסטרטגית", כך אמר היום (ב') יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, בהתייחסו ללחצים הבינלאומיים להפסקת הלחימה בצפון. על האירוע הקשה בכפר כנא אמר: "אצלינו, בישראל, יש צער אמיתי על הרג ילדים".

 

 

לדברי נתניהו, "בכל רגע יכולה לבוא עלינו מלחמת טילים, והסיכויים לכך הם גדולים. זהו האיום האסטרטגי שאנו עומדים לפניו. שליש מהמדינה משותק בגלל זה. מי יודע אם זה לא יכלול גם תושבים אחרים. זהו איום אסטרטגי ומול איום אסטרטגי חייבת לבוא הכרעה אסטרטגית. אלה המטרות שהוצבו על ידי הממשלה, בצדק, בחוכמה, גם בתעוזה. הן הוצגו בקבינט הביטחוני ב-13 לחודש".

 

נתניהו הוסיף כי העם יגבה את הממשלה כשתוסיף ללחום בחיזבאללה: "אני יודע שיש התלכדות עצומה להשגת היעדים. העם מאוחד בשדרה הרחבה של הכנסת, מאוחד בין תושבי הצפון שאומרים 'אני מוכנים לסבול עוד אבל תשלימו את המלאכה'. זה בא מכל חלקי המדינה בגלל שאנשים יודעים שאנחנו עומדים מול איום אחר. זה לא רק מיליציה. להסרת האיום הזה באה תמיכה של הגדולה בידידתנו ארה"ב שאמרה בצדק: חייבים לעשות מעשה כי אם לא נעשה מעשה - מה עשינו?".

 

נתניהו עורר את זעמם של הח"כים הערבים כשאמר: "זו מלחמה עם יעד צודק, אין צודק ממנו. אין. אבל אני יכול לתת לכם מלחמה עם יעד צודק לא פחות - מלחמת העולם השנייה. חיל האויר הבריטי הלך ב-44' הלך למטרה ראויה - להפגיז את מטה הגסטאפו. הטייסים הבריטים שחררו פצצות והחטיאו את המטרה ופגעו בבית חולים לילדים ו-88 ילדים דנים נהרגו".

 

לדברי נתניהו, "ההבדל בינינו לבין הטרוריסטים שאצלנו פוגעים בשגגה ואצלם בזדון. זה ההבדל בין מלחמה לגיטימית לבין פשעי מלחמה. זה ההבדל ביננו לבינם. אנחנו באמת מנסים לצמצם את הפגיעה באזרחים. יש קשיים כפי שאנחנו רואים במלחמה. מסע המלחמה הוא כמו כל מסע, זה מתחיל בקלות אבל באמצע הדרך יש נקודה קשה שבה צריך להחליט אם ממשיכים את הטיפוס להר או שעוצרים, ואני קורא לממשלה: אל תפסיקו באמצע הדרך. השלימו את העבודה".

 

נתניהו פנה לח"כים הערבים שהזכירו את האירוע הקשה בכפר כנא: "כשנפלו טילים, כשרצחו את אותה סבתא ונכדה שלה, לא שמעתי אתכם קופצים. לא שמעתי את הסערה הגדולה. אתמול נפל טיל, נפלה רקטה בזיקים בין ילדים. במזל מספר לי ח"כ רובי ריבלין ידידי, מישהו לא טען כדוריות בתוך הטיל והילדים ניצלו, נפצעו אבל לא מתו. אין ספק שאם היו כדוריות הייתם יודעים מה התוצאה".

 

סערה במהלך נאום פרץ

 

אחרי שהשבועיים הראשונים למלחמה עברו בשקט יחסי על מליאת הכנסת, השתחררו היום חרצובות לשונם של המתנגדים לפעולה בלבנון וברצועת עזה. שר הביטחון, עמיר פרץ, עלה לנאום וכעבור שניות ספורות נאלץ להתמודד עם קריאות ביניים קשות, בעיקר מצד חברי הכנסת הערבים. הגדיל לעשות חבר הכנסת איברהים צרצור אשר כינה את פרץ "רוצח ילדים" והוצא על-ידי יושבת ראש הכנסת דליה אציק מהמליאה. בהמשך הדיון הרחיקה איציק גם את חבר הכנסת טאלב א-סנע. 

 

אחד מחברי המפד"ל קרא אל איציק בתגובה: "תוציאי את הבוגדים האלה מהמליאה". מספר חיילים שהוזמנו לכנסת החלו בתגובה למחוא כפיים. 

 

פרץ עצמו פתח את דבריו בדברים חמים אל החיילים שישבו ביציע המליאה: "נמצאים איתנו כאן חיילים שהגיעו מהיחידות הלוחמות. הם באו לכאן כדי לשמוע את חברי הכנסת ששלחו אותם יחד עם חבריהם להילחם עבור מדינת ישראל (קריאות ביניים רמות מצד חברי הכנסת הערבים). אני רוצה לומר לכם כי גילויי הגבורה, ההקרבה, החברוּת והרעוּת שהתגלו במערכה זו חשפו דור צעיר שמוכן לעשות הכל למען מדינת ישראל.

  

"בשם כל חברי הכנסת - גם אלו שאינם מוכנים בשעה זו להיות בקונצנזוס למלחמה בטרור - אני רוצה לומר לחיילים: אנו גאים בכם. אתם עושים מלאכתכם בצורה יוצאת מן הכלל. תעבירו את המסר הזה לחבריכם בכל מקום ואתר. בסופו של דבר המערכה שאתם מנהלים, המערכה אותם אתם מבצעים בשם הדמוקרטיה הישראלית ששלחה אתכם, היא זו שתשנה את המציאות באזור". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו בכנסת. "השלימו את המלאכה"
צילום: גיל יוחנן
צילום: רפי בן חקון
המליאה סוערת. ח"כ צרצור מורחק
צילום: רפי בן חקון
מומלצים