שתף קטע נבחר

סוכריות טיק-טק: הכשרות הוסרה, הכיתוב נשאר

סוכריות הטיק-טק שמייבאת ליימן שליסל ומיוצרות ב-2006 אינן כשרות, אך החברה ממשיכה לשווקן בניגוד להוראת הרבנות, ובצירוף הכשר. החברה בתגובה: הפסקנו את השיווק, אך בהחלט יכול להיות שיימצאו אריזות בודדות פה ושם

מזה שבעה חודשים משווקת ליימן שליסל את סוכריות טיק-טק ללא תעודת כשרות, אך ממשיכה לציין על המוצר שהוא כשר בהשגחת הרבנות הראשית. ברבנות הראשית טוענים, כי הכיתוב המוצג על אריזת הסוכריות שיוצרו מתחילת 2006 מהווה זיוף.

 

בסוף שנת 2005 פגה הכשרות שנתנה הרבנות הראשית למוצר וכל הייצור החל מה-1 בינואר 2006, הוא ייצור לא כשר. עם זאת, בבדיקת ynet התברר כי גם כיום נמצאים על המדפים סוכריות טיק-טק שיוצרו בשנת 2006, בצירוף הכיתוב "כשר פרווה למהדרין באישור הרבנות הראשית". 

 

משנת 2005 העבירה היצרנית, חברת פררו, את ייצור סוכריות טיק-טק מאיטליה לאקוודור. בהסכמת הרבנות הראשית ניתן למפעל הכשר של הרב שבתאי אלפרין מברזיל, אך אז התברר שהשגחת הכשרות באקוודור בעייתית ולמעשה המפעל המייצר את הסוכריות אינו משגיח על נוהלי הכשרות.

 

הרבנות פנתה ליבואנית ליימן שליסל, והודיעה לה שעם תום תוקף התעודה (ינואר 2006), לא תחודש הכשרות. כמו כן, פנתה הרבנות למשגיחי הכשרות ברשתות השיווק והודיעה להם שהמוצר אינו כשר. ליימן הבטיחה שתשיג כשרות אמריקאית אך גם פה נתקלה החברה בבעיה.

 

"נכון להיום", נמסר מהרבנות הראשית ל-ynet, "למוצר אין כשרות. העובדה שליימן שליסל ממשיכה לשווק אותו עם כיתוב שהוא כשר בהשגחת הרב אלפרין ובאישור הרבנות הראשית, מהווה זיוף". עוד נמסר מהרבנות, כי ליימן שליסל נקנסה בשל העובדה שהיא מציגה את המוצר ככשר.  

 

למרות שהמוצר קיים עדיין על המדף, טוענת ליימן שליסל, יבואנית טיק-טק, כי "ברגע שנתגלה שתוקפה של תעודת הכשרות היה עד ה-31 בדצמבר 2005, הופסק השיווק של המלאי שהיה קיים בחברה ובוצע איסוף מסיבי של כל המוצרים שהיו קיימים על המדפים מתאריך ייצור החל מה- 01.01.06".

 

"בהחלט יכול להיות שיימצאו אריזות בודדות פה ושם מייצור שהחל בינואר 2006, ואנו ממליצים ללקוחותינו לבדוק את תאריך הייצור המוטבע על כל האריזות", נמסר מהחברה. 

 

"החברה תחל לשווק את המוצר החל מהמשלוח הבא ואשר יהיה מלווה בתעודת כשרות חדשה ומהודרת. יש לציין, כי מעולם חברת ליימן שליסל לא שיווקה לא מוצר זה ואף לא אחד ממוצריה האחרים בתעודות כשרות מזויפות", נמסר בתגובת החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דפנה מקל
סוכריות טיק-טק. ללא כשרות
צילום: דפנה מקל
מומלצים