שתף קטע נבחר

אולמרט: הניצחון בלבנון ייתן תנופה להתכנסות

בראיון לכתבי סוכנויות הידיעות הזרות אמר הבוקר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי הישגיה הצבאיים של ישראל בלבנון ייתנו תנופה לפינוי יישובים ביהודה ושומרון. בנוסף אמר כי ישראל תחדל מהלחימה בדרום לבנון רק כאשר "כוח בינלאומי עוצמתי" ובעל סמכויות יתפוס את השטח

ניצחון ישראל בלבנון ייתן תנופה חדשה לישראל כדי לסיים את ההיפרדות מהפלסטינים על ידי פינוי רוב היישובים באזור יהודה ושומרון - כך אמר ראש הממשלה אהוד אולמרט בראיון שמתפרסם היום (ד') בסוכנות הידיעות איי.פי. "היווצרותו של גבול חדש, שייצור יציבות באזור ויוכיח את תבוסת הטרור, יסייע ליצירת האווירה הדרושה להתנתקות מהפלסטינים. זה לא יהיה קל, אך אני מוכן לעשות זאת", אמר.

 

באופן מעט אירוני, בעוד שאולמרט הביא כדוגמה להצלחה את הירידה במספר הרקטות ביומיים האחרונים, היום נחתו כ-200 רקטות בכל אזור הצפון בשורה של מטחים כבדים ממערב עד מזרח. שישה בני אדם נפצעו, מהם שניים בינוני ואחד קל בצפת, שניים קל בעכו ואחד קל בקריית שמונה.

 

 

במהלך הראיון אמר אולמרט כי ישראל לא תפסיק את הלחימה בדרום לבנון עד שישוגר לאזור כוח בינלאומי בעל סמכויות ועוצמה. הוא הבהיר כי נחוץ שלכוח שישוגר תהיינה סמכויות נרחבות, שיאפשרו את אכיפת החלטה 1559 של האו"ם, הקוראת לפירוק חיזבאללה מנשקו. ראש הממשלה הוסיף כי במהלך הפעולות הצבאיות של צה"ל כבר נפגע באופן ניכר כוחו הצבאי של ארגון הטרור.


חיילי צה"ל בלבנון (צילום: רויטרס)

 

אולמרט פירט את הצלחות הלחימה בלבנון ואמר כי "התשתית של חיזבאללה נהרסה לגמרי בעקבות פעולות צה"ל. מעל ל-700 עמדות צבאיות של חיזבאללה נהרסו במבצע וכל האוכלוסייה שסייעה לחיזבאללה בדרום לבנון הועברה ממקומה. לדעתי, חלק ניכר מנשקו של חיזבאללה יצא מכלל שימוש, ואמצעי הלחימה שלו הצטמצמו במידה רבה.

 

"אנו מצפים שהכוח הבינלאומי יהיה מורכב מיחידות לוחמות שיפעלו במקרה הצורך בדרום לבנון, רק כשהוא יתפוס את השטח, אנחנו לנצור את האש", אמר אולמרט לכתב סוכנות הידיעות רויטרס. "על הכוח הרב לאומי להיפרס גם בגבול לבנון-סוריה כדי לבכל הברחות של אמצעי לחימה. אם הכוח לא יהיה משמעותי, חיזבאללה יחזור לגבול ובכך לא השגנו כלום".

 

בהתייחסו לפגיעות באזרחים בדרום לבנון הבהיר ראש הממשלה: "בכל פעם שאזרח נפגע - אנו מחשיבים זאת ככישלון, ואנו מצרים על כך".

 

בראיונות הוסיף אולמרט כי החזרתם של שני החיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר חייבת להיעשות ללא

תנאים, תוך שהוא רומז שישראל נערכת להחלפת שבויים.

 

על ההנהגה הסורית אמר אולמרט כי היא מתנהגת באופן "פזיז" ו"לא בוגר", שמעודד את הטרור. על עצמו אמר: "אני אמנם ראש ממשלה חדש יחסית בתפקיד, אבל בישראל - כל יום הוא כמו שנה במקומות אחרים". 

 

בתגובה לדברים אמר יו"ר המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין: "כמו כל אחד בחברה הישראלית, איני מתכוון לפתוח דיון ציבורי בנושא. אבל כדאי לראש ממשלתנו להסתכל מפעם לפעם בעיתונות הישראלית ולראות יראה לאיזו מסקנה הגיעה החברה בישראל, ולאן הביאה אותנו עקירת היישובים".

 

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בני אלון, אמר בתגובה כי "דבריו של אולמרט מופקרים וחסרי אחריות". לדבריו, "דיבורים על עקירת ישובים וגירוש יהודים מבתיהם בזמן שבניהם לוחמים בחזית הם דיבורים פלגניים וחסרי אחריות המסכנים את ניצחון ישראל במלחמה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ואילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט מתראיין לסוכנויות. ניצחנו?
צילום: רויטרס
צילום: שמעון אלקבץ
נחיתת רקטה בטבריה, היום
צילום: שמעון אלקבץ
מומלצים