שתף קטע נבחר

הנדל על אולמרט: השתן עלה לו לראש

דבריו של אולמרט כי הניצחון בלבנון ייתן תנופה להתכנסות עוררו סערה וגררו שורה של תגובות נזעמות. ח"כ הנדל: "כמה טילים ורקטות צרכים ליפול כדי שאולמרט יבין שבשחצנות ודורסנות לא מביאים ביטחון למדינה?". מועצת יש"ע: "הריצה העיוורת להתכנסות מעודדת את נסראללה להמשיך". וגם בקדימה מרימים גבה

הצהרת הכוונות שהשמיע ראש הממשלה אהוד אולמרט בראיון שפורסם היום (ד') בסוכנויות הידיעות איי.פי ורויטרס גרמה לסערה עצומה. אולמרט הבהיר במהלך הראיון כי "ניצחונה של ישראל בלבנון ייתן לה תנופה לביצוע ההיפרדות מהפלסטינים ופינוי רוב היישובים ביהודה ושומרון".

 

בחוגי הימין, ואפילו במפלגתו של ראש הממשלה, הביעו תדהמה מההצהרה וחלקם מיהר לגנותה. זאת במיוחד על רקע הלחימה המתמשכת בדרום לבנון, ממנה נסוגה ישראל בשנת 2000.

 

 

חבר הכנסת צבי הנדל (האיחוד הלאומי), החבר גם בוועדת חוץ וביטחון, אמר בתגובה לדברי ראש הממשלה: "כנראה

שהגיבוי שקיבל אולמרט שוב העלה לו את הנוזל העכור לראש. כמה טילים ורקטות צרכים ליפול בצפון ובדרום כדי שאולמרט יבין שבשחצנות, דורסנות ופילוג העם לא מביאים לביטחון המדינה?".

 

תנועת הליכוד הודיעה בתגובה לדברי ראש הממשלה כי "מצער שבעיצומם של ימי לחימה אלה לא מצליח ראש הממשלה להתאפק ותוקע טריז עמוק בלב הקונצנזוס של עם ישראל המאוחד כולו במלחמה.

 

"מתברר שמר אולמרט לא למד דבר מהתוצאות ההרסניות של החד-צדדיות בלבנון ובעזה, תוך התעלמות מוחלטת מתוצאות קטלניות אלה מדיניות ההתכנסות של אולמרט תביא להקמת מבצר טרור שלישי מעל גוש דן שממנו ימטירו הטרוריסטים רקטות על תל אביב, ירושלים, באר שבע וערי המרכז, כפי שהחיזבאללה והחמאס עושים. העם בישראל לא ייתן למר אולמרט לסכן כך את ביטחונו".

 

מועצת יש"ע מסרה בתגובה לדברי אולמרט כי "המשך הריצה העיוורת להתכנסות היא שנותנת רוח גבית לטרור ומעודדת את נסראללה להמשיך עד להשגת כל יעדיו. נראה שאולמרט מעוניין לפרק את הקונצנזוס שיש סביב המלחמה, כאשר מן הראוי שבשעה קשה זו ימצא את הגורם המאחד".

 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן: "כמו שההתנקות הביאה את חמאס לשלטון ולירי מאסיבי של קסאמים על אזור הדרום ולחטיפת חיילנו, כך גם תוכנית ההתכנסות תביא לירי מאסיבי של אלפי טילים על יישובי גוש דן וירושלים. במקום לבזבז מיליארדים על הרפתקה מדינית מפוקפקת, עדיף להשקיע את הכסף בשיקום הצפון ושיקומם של יישובים שספגו נזקים כלכליים אדירים".


"בשעה זו ראוי למצוא את הגורם המאחד" (צילום איי.פי)

 

חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי אמר כי בדבריו "פסל את עצמו אולמרט מלהיות ראש ממשלת ישראל. התוקפנות של חיזבאללה וחמאס היא תוצאה ישירה של מדיניותו הרופסת. אם בעיצומו של הניהול הכושל של המלחמה בשתי החזיתות הוא מוצא לנכון להתרברב ולהכריז שהניצחון בלבנון ייתן תנופה להתכנסות, הוא מוכיח שהוא מנותק מן המציאות. קריאת תמונת המצב של נסראללה נראית אמינה יותר מזו של אולמרט, שהוביל את ישראל קדימה למקלטים". 

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר: "לאחר שמדיניות הנסיגות החד-צדדיות הביאה את הטילים לחיפה ואשקלון, מתעקש אולמרט להמשיך במדיניות מופקרת, שתביא בוודאות את הטילים לכל מקום בישראל".

 

גם במפלגתו של ראש הממשלה, קדימה, הרימו גבה נוכח העיתוי של דבריו. שלא לייחוס אומרים חברי כנסת מקדימה כי "זו לא השעה לדבר על התכנסות. קודם לכן יש לבחון את תוצאות המלחמה, ואז להחליט על דרכנו המדינית".

 

רק יו"ר ועדת חוקה, ח"כ מנחם בן ששון (קדימה), התייצב בגלוי וגיבה את דברי ראש הממשלה: "קיימת זיקה הדוקה בין המרחב המדיני שניתן לנו להגן על עצמנו לבין נכונותינו לפשרה טרטוריאלית. מיצובה של ישראל בתודעת שכניה ובתודעת העולם כולו כלא מתפשרת עם הטרור - תקדם אותה לצעדים המדיניים הבאים".

 

ח"כ בני אלון: דברים חסרי אחריות

 

יו"ר האיחוד הלאומי, חברת הכנסת בני אלון אמר כי "דבריו של אולמרט עקירת יישובים וגירוש יהודים מבתיהם, בזמן שבניהם לוחמים בחזית הם דיבורים פלגניים, מופקרים וחסרי אחריות, המסכנים את נצחון ישראל במלחמה".

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר בעקבות דברי ראש הממשלה כי "כל בר דעת מבין שהמלחמה ניצחה את ההתכנסות. התעלמות מהעובדה שבריחה נוספת מיהודה ושומרון תביא את הקטיושות והקסאמים לפתח תקוה ונמל

התעופה בן גוריון. אולמרט לוקה בעיוורון מדיני. חבל שבעת מלחמה בוחר ראש הממשלה לפלג את העם, במקום לאחד אותו".

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, אמר בתגובה לדברי ראש הממשלה כי "הגיע הזמן שאולמרט יפסיק לחשוב שהוא מנהל את העולם. מרגע שהוא תיכנן לפנות מאחזים ביהודה ושומרון הוא עסוק בהקמת מאחזים בלבנון ובעזה. הבן אדם לא לומד מטעויות - ההתכנסות שווה קסאמים על כפר סבא ונתניה".

 

יו"ר המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין אמר כי "לראש הממשלה כדאי להסתכל מפעם לפעם בעיתונות הישראלית ולראות לאיזו מסקנה הגיעה החברה בישראל, ולאן הביאה אותנו עקירת היישובים".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט. עורר זעם
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
הנדל. "שחצנות ודורסנות"
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. "הרפתקה מפוקפקת"
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
אורלב. "עיוורון מדיני"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים