שתף קטע נבחר

אביב גפן: זו מלחמה לגיטימית שנכפתה עלינו

הזמר עזב את אולפן ההקלטות והגיע לבית החולים רמב"ם כדי להופיע בפני החיילים שנפצעו בלבנון. גפן, שציין כי דעותיו הפוליטיות לא השתנו, ביקש להדגיש: "כאן לא מדובר בכיבוש. בצפון יש כעת מלחמה של הישרדות, שנכפתה עלינו"

"הדעות שלי לא השתנו. כאן לא מדובר בכיבוש, מדובר במשהו אחר. בצפון יש כעת מלחמה של הישרדות, מלחמה לגטימית שנכפתה עלינו. אהוד ברק הוציא את צה"ל מלבנון והם תקפו אותנו", כך אמר אמש (יום ה') הזמר אביב גפן, שהופיע בפני חיילים פצועים המאושפזים במחלקה האורתופדית בבית החולים רמב"ם בחיפה.

 

 

גפן, שהדגיש כי הוא נשאר בשמאל, הגיע לבית החולים מלווה בצוות נגנים מצומצם. בתחילה ביקר בחדריהם של החייל ערן פרי, שרגלו נקטעה, ושל אור בר-און, נגן בלהקת רוק שאיבד את שתי רגליו. "הסיפור שלו נגע ללבי", אמר גפן. "פשוט עצוב מה שקרה לו, שבחור כל כך צעיר ומוכשר חווה כאלו טראומות". 

 

הזמר סיפר שהחליט לעשות מעשה, וכדי להופיע בפני החיילים עזב את אולפן ההקלטות והגיע לחיפה. מלבד ההופעה בפני החיילים הפצועים, גפן מופיע בפני חיילי סיירת אגוז.

 

לאחר הביקור אצל הפצועים במחלקה האורתופדית, הועברה כל הפמליה ללובי של המחלקה. הפצועים, חלקם בכיסאות גלגלים, ישבו בחצי מעגל, ומולם הופיע גפן כשהוא מנגן בגיטרה קלאסית. ההופעה נפתחה ב'שיר תקווה', שיר מחאה נגד מלחמות, ובו השורה "נקבור את הרובים ולא את הילדים", הקהל זמזם עם גפן, ומחה דמעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
אביב גפן והחייל רןעי פרי
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים