שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האב ספד לבנו: היית מוצלח, היית מבריק
  קצין ושני לוחמי גולני - סמל ראשון עמרי אלמקיס מרמלה וסמל ראשון דניאל שירן מחיפה - נהרגו בקרב בכפר מרכבה. אביו של דניאל ספד לו על קברו: "היית גבוה, יפה, ושקלת 90 ק"ג. כמעט הכל שרירים. היה קשה לסחוב אותך לפה". חבריו ובני משפחתו של עמרי אלמקיס סיפרו שהיה "מורעל" על גולני והסתובב עם חולצת החטיבה גם בחופשות

  קצין ושני חיילים - סמל ראשון עמרי אלמקיס בן 20 מרמלה וסמל ראשון דניאל שירן בן 20 מחיפה - נהרגו לפנות בוקר בקרב בכפר מרכבה בגזרה המרכזית של דרום לבנון. אחר הצהריים (יום ו') הובא למנוחות דניאל שירן. אביו, אבינועם, ספד לו על קברו הטרי: "תמיד היית מוצלח, תמיד היית מבריק".

   

  כאשר עשרות מחבריו ומקרוביו ממררים בבכי, אמר האב: "מה שאנשים לא מבינים בחיים שלמים אתה הבנת ברגע. כולל מה שעמד לפניך לפני שנכנסת ללבנון. היה לי ברור שאתה מבין את המשמעות. היית גבוה, היית יפה, כמעט 1.90 מ' ושקלת 90 ק"ג. כמעט הכל שרירים. היה קשה לסחוב אותך לפה דניאל".

   

   


  צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
   דניאל שירן מחיפה (צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל)

  דניאל שירן למד בבית הספר הריאלי בחיפה, החל מסלול כקלע, שירת בפלוגה "מסייעת", סיים מסלול טילים נגד טנקים והפך למפעיל מקלע "נגב" (נגביסט). באחרונה שירת עם הגדוד בג'נין, לאחר מכן בעזה ואז בלבנון. הוא הותיר אחרי הורים, אח ואחות צעירים ממנו.

   

  האב, חייל בצנחנים לשעבר הזהיר את בנו לפני הכניסה ללבנון וביקש ממנו לשמור על עירנות מירבית. על התקרית הקטלנית, סיפר האב: "אנחנו יודעים שב-1:09 בלילה הוא הלך עם המחלקה שלו. הוא היה נגביסט. את הנגב נותנים לחיילים הכי חזקים והכי טובים. אמרו שנכנסו רגלים בלילה והוא היה בחוד יחד עם המ"מ שעכשיו פצוע קשה. חבר נוסף שלא הכרנו נהרג. אמרו לנו שהוא נכנס לזירת מטענים".

   

  עמרי לבש חולצות גולני גם בחופשות

   

  את סוף השבוע האחרון האחרון בילה סמל ראשון עמרי אלמקיס בביתו ברמלה, לאחר חודש בו לא היה בבית. חברו הטוב עידו אטל, סיפר: "הוא סגר 30 יום בעזה והתקשר אלי ביום שישי שאבוא לאסוף אותו. הוא היה בשישי ובשבת בבית וביום ראשון הוא עלה ללבנון".

   

  בפעם האחרונה שעידו דיבר עם חברו לפני ארבעה ימים הוא אמר לו: "כל החברים גאים בך, כולם מחכים לך בבית. אל תעשה שטויות". לדברי החבר, עמרי לא חשש מהפעולה בלבנון. עידו: "הוא היה בן אדם זהב, נתן כל הזמן את הנשמה שלו. עמרי היה בחור מצחיק, שטותניק כזה. דיברנו שאחרי הצבא נעבוד ונעשה בוחטה כסף, נטוס לחצי שנה לדרום אמריקה ונשכח מהכל".

   

  חבריו ובני משפחתו סיפרו שעמרי היה מורעל על הצבא, גם בסופי שבוע ובאירועים חברתיים אפשר היה לראות אותו עם חולצות של גולני. דודו ניסים אלמקייס סיפר: "הוא לא היה מוכן לשרת בשום יחידה אחרת, כיוון שאני הייתי בגולני הוא הלך בעקבותיי".

   

  עמרי חי עם אמו רינה ועם אחותו הצעירה ברמלה. אביו, אילן, התגורר ברחובות, השניים נפגשו בפעם האחרונה ביום שישי האחרון. הוא למד בתיכון הרצוג במושב בית חשמונאי ובתיכון אנקורי בתל-אביב. הוא הותיר אחריו שני אחים בוגרים ואחות צעירה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "האב ספד לבנו: היית מוצלח, היית מבריק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קרן נתנזון
  חברים מתאבלים
  צילום: קרן נתנזון
  צילום: קרן נתנזון
  הלוויתו של סמ"ר דניאל שירן
  צילום: קרן נתנזון
  סיוע של שריון
  צילום: רויטרס
  מוצר השנה
  מומלצים