שתף קטע נבחר

חיזבאללה: ירינו רקטות "חייבר 1" אל חדרה

בהודעה שפרסם הארגון ברשת "אל מנאר" נאמר כי הירי בוצע "בעקבות מעשי הטבח הנפשע בעיירת הגבול קאע הסמוכה לגבול סוריה"

ארגון חיזבאללה הודיע אמש (יום ו') ברשת "אל מנאר" כי אנשיו תקפו במטח רקטות מסוג "חייבר 1"את חדרה.

  

 

בהודעה שפרסם הארגון נאמר כי התקיפה "בוצעה בעקבות מעשי הטבח הנפשע בעיירת הגבול קאע הסמוכה לגבול סוריה". בתקיפת חיל האוויר בעיירה הזו נהרגו לפחות 33 בני אדם. לטענת הלבנונים - מדובר בחקלאים שהעמיסו סחורה חקלאית על משאיות.

 

הפעם הראשונה שבה ירה חיזבאללה רקטות "חייבר 1" (או כפי שהם מוכרים כאן - "פג'ר 5") היתה לפני שבוע בדיוק בעפולה. ראש הנפץ מכיל כ-100 ק"ג חומר נפץ. בימים האחרונים ירה חיזבאללה את אותן הרקטות אל אזור בית שאן. פג'ר 5 רגיל יכול להגיע לטווח של 70-75 קילומטרים ואילו הרקטה המשופרת יכולה להגיע עד 100 קילומטרים.

 

מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, איים בנאומו הטלוויזיוני האחרון להפציץ את תל-אביב, אם ישראל תתקוף את ביירות. "אם תעשו זאת", הזהיר נסראללה, "אני אומר דברים באופן ברור. לא אשתמש במונחים שהשתמשתי עד כה, מעבר לחיפה ומעבר מעבר לחיפה, אלא אומר באופן ברור שאינו ניתן לפרשנות: אם תפציצו את בירתנו נפציץ את בירתכם. אנו נפציץ את תל-אביב ואנו מסוגלים לעשות זאת".בתגובה איים קצין בכיר שיושמדו תשתיות לאומיות בלבנון.  

 

בצה"ל התגאו בתחילת השבוע בנתונים חדשים על הפגיעה במערך הרקטי של חיזבאללה. על פי צה"ל, מערך רקטות ה-220 מ"מ, שגרמו לרוב הנפגעים בחיפה, ספג מכה קשה. מספר הרקטות הללו ירד במחצית מ-400 לכ-200. נוסף לכך, גורם ממשלתי בכיר מסר לסוכנות רויטרס כי צה"ל השמיד שני שלישים מהטילים ארוכי הטווח מסוג זילזאל של חיזבאללה. אולם, הנתונים לגבי הרקטות לטווח קצר אינם מעודדים. בידי חיזבאללה עוד כ-10,000 רקטות כאלו.


פורסם לראשונה 04/08/2006 22:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטה מאותו הסוג שפגעה בעפולה
צילום: עמרי אילת
מומלצים