שתף קטע נבחר

הרופא התנדב לשירות מילואים - ונהרג

סרן ד"ר איגור רוטשטיין התנדב למילואים ונהרג בכפר מרכבה בליל חמישי. חייל המילואים קיריל קז'דן נהרג מפגיעת טיל נ"ט בכפר עיתא א-שעב. סיפורי חיים

אבל כבד ירד אמש על משפחת קז'דן, עם היוודע דבר הבשורה המרה על נפילתו של הבן קיריל, בן 26, בפעילות צה"ל בלבנון. רב טוראי קיריל קז'דן, חייל מילואים, גוייס ביום ראשון בצו 8 והתייצב מייד לשירות. משפחתו של קז'דן עלתה לארץ מאוקראינה ב-1998. הוא הותיר אחריו זוג הורים, מיכאל וילנה ואח - אנטון, בן 20, חייל סדיר בגולני.

 

 

קיריל נהרג מפגיעת טיל נ"ט במהלך חילופי אש כבדים בין כוחות צה"ל לחיזבאללה בכפר עיתא א-שעב, שבגזרה המערבית בדרום לבנון. על פי הדיווחים, במקום התנהלו חילופי אש כבדים בין כוחות צה"ל למחבלי חיזבאללה. המחבלים ירו טיל נ"ט לעבר מבנה שבו פעלו הכוחות, ומן הפגיעה נהרג קיריל.


קז'דן. "לא פחד להיכנס ללבנון" (צילום: דורון גולן)

 

דודתו לודמילה סיפרה כי קיריל קיבל את צו המילואים ביום ראשון זמן קצר לאחר ששב מחופשה באילת עם חברתו, וכי התייצב באופן מיידי וללא היסוס."הוא ידע שהוא ילך ללבנון, אבל הוא לא פחד", סיפרה לודמילה, "הוא קיבל את הצו והיה לו ברור שעליו להתייצב כמו כולם".

 

"לאב מיכאל עבר צבאי", סיפרה הדודה, "האב בדרגת רב סרן וקיריל למד מאביו להיות חייל טוב. הוא חלם תמיד להיות חייל קרבי ואהב מאוד את גולני". בשירות המילואים שלו שירת קז'דן בחטיבת אלכסנדרוני, חטיבת המילואים של גולני. אחיו אנטון נמצא בימים אלה בקורס מפקדי כיתות וקיבל את הבשורה על מות אחיו בבסיס בו הוא משרת.

 

בתקופה האחרונה החל קיריל ללמוד במכינה לקראת לימודיו באוניברסיטה אבל לא הספיק להשלים אותה. למחייתו הוא עבד במסעדה בחיפה ובשיפוצים. "קיריל היה ילד שאהב את החיים וידע לעשות חיים. הוא אהב מאוד לבלות", סיפרה לודמילה.

 

הרופא התנדב למילואים ונפל בקרב

 

ד"ר איגור רוטשטיין הוא ההרוג השלישי מליל הלחימה בין יום חמישי לשישי. טיל נ"ט נורה לעבר חיילי גולני שפעלו בכפר מרכבה בגזרה המזרחית בדרום לבנון. במקום התפתחו חילופי אש בין כוחות צה"ל למחבלים, במהלכם נהרגו סמ"ר דניאל שירן, בן 20 מחיפה, סמ"ר עמרי אלמקיס, בן 20 מרמלה וסרן איגור רוטשטיין. קצין נוסף נפצע קשה וחייל נפצע באורח קל.

 

ד"ר איגור רוטשטיין התנדב לשירות מילואים. כבר עם תחילתו של המבצע לפני כמעט ארבעה שבועות, הוא רצה להצטרף לכוחות הלוחמים בחזית הלבנונית. חבריו מספרים כי פעל נמרצות בכדי להשיג צו 8. ביום שישי לפנות בוקר עם היוודע על דבר מותו, התקשו עמיתיו במחלקה הכירורגית אורתופדית בבית החולים פוריה בטבריה להאמין. "צפיתי לו עתיד מזהיר. הוא היה רופא מצוין", אמר מנהל המחלקה, ד"ר גנאים מאג'ד.

 


ד"ר איגור רוטשטיין. "צפוי היה לו עתיד מזהיר ברפואה"

 

רוטשטיין, בן 35, מהיישוב נווה עובד שליד טבריה, נולד בברית המועצות לשעבר. ב-1995 סיים את לימודי הרפואה בעיר סטומק, ושנתיים לאחר מכן עלה לארץ וביקש להתגייס לצבא. במשך חמש שנים שירת בצה"ל כרופא בגדוד להנדסה קרבית, עד שלפני שנה וחצי ביקש להתמחות בבית חולים והגיע למחלקה האורתופדית-כירורגית בבית החולים פוריה בטבריה. "מייד זיהינו שמדובר ברופא רציני שרוצה לעבוד ולהתקדם. הוא היה כל כך רציני שתוך זמן קצר נתנו לו תקן מלא", סיפר ד"ר מאג'ד.

 

חבריו לבית החולים, לצד החולים במחלקה, התקשו לעכל. "הוא היה רופא מאוד נחמד, היה לו קשר מיוחד עם כל

החולים, כולם ביקשו שיטפל בהם", סיפר מנהל המחלקה. מאז שהתגייס למילואים לפני שלושה שבועות בגדוד להנדסה קרבית שמרו איתו חבריו על קשר יום-יומי. מאג'ד: "דיברתי איתו פעם אחרונה ביום שלישי.

 

ביום רביעי לא השגתי אותו ואז הבנתי שהוא נכנס ללבנון. מאוד דאגתי לו. זו מכה קשה עבורנו. הוא היה איש יקר ורופא מצוין".

 

רוטשטיין השאיר אחריו ילד בן 10, זוג הורים שגרים ברוסיה, ואחות שמתגוררת בבאר שבע. גרושתו גרה בחולון עם בנו.

 

בהכנת הידיעה השתתפו כתב "ידיעות אחרונות", ליאור אל-חי ואבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
עיתא א-שעב. נהרג מפגיעת טיל נ"ט
צילום: איי פי
מומלצים