שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש אמ"ן: לקחנו בשבי את אחד מחוטפי החיילים
  אלוף עמוס ידלין גילה בישיבת הממשלה כי באחת מפעולות צה"ל בלבנון נלקח בשבי אחד מחוטפי החיילים, והועבר לחקירה. לדבריו, נסראללה נתפס כעת בתוך לבנון יותר כנטל מנכס

  "באחת מפעולות צה"ל בלבנון נלקח בשבי אחד החוטפים של שני החיילים. הוא הועבר לחקירה". כך גילה היום (א') ראש אמ"ן, עמוס ידלין, בישיבת הממשלה.

   

   

  ידלין סקר את מצבו של חיזבאללה בעקבות התקפות צה"ל ואמר כי היתה פגיעה משמעותית ביותר בארגון. לדבריו, "נסראללה הפך לדמון שמסתתר בבונקר. ההערכות שלו איך ישראל מגיבה, איך היא נערכת, איך העורף שלה עמיד, כמה זמן ייקח העימות - כל הפרמטרים האלה נפגעו פגיעה משמעותית. חיזבאללה היום מרתיע הרבה פחות".

   

  אלוף ידלין הוסיף כי "במקום להיות מגן לבנון הוא מחריב לבנון. זה ברור בחברה הלבנונית. זה מה שאמ"ן קולט בשיח הלבנוני איך שהם מדברים ביניהם. גם כמנהיג ההתנגדות האיזורית הוא נחלש. הוא התחיל בדרישה לשחרור אלפי אסירים פלסטינים ועבר לדבר על אסירים לבנונים".

   

  לפי ידלין, נסראללה נחלש גם כלפי הארגון פנימה, ואיך שהוא נתפס בתוך הארגון עצמו, גם כלפי החברה הלבנונית, החמאס, והפטרונים האיראנים. הוא נתפס כמי שבמובן מסויים מהווה יותר נטל מנכס.

   

  אולם שני דברים לא נפגעו, ציין האלוף: "הסורים והאיראנים ממשיכים לתמוך בו, וכמובן היכולות שלו לירות קטיושות לטווח קצר". בראיית ראש אמ"ן, ההישג העיקרי של ישראל הוא להתניע את הזירה הבינלאומית ליישום של 1559 כולל פירוק חיזבאללה, פירוז דרום לבנון והצבת כוח רב לאומי. חיזבאללה עושה הרבה כדי לטרפד את ההסכם".  

   

  ראש אמ"ן הציג מפה של נקודות השיגור ועם חיצים לעבר המטרות לישראל. לדבריו, טילי הפג'ר הושמדו ברובם כבר בליל הלחימה הראשון. הוא הוסיף כי "המערכת המודיעינית יודעת על 165 מחבלים הרוגים של החיזבאללה לפי שמותיהם ועל עוד 200 שעל פי הערכות נמצאים מתחת להריסות". בסך הכל מעריכים בצה"ל כי נהרגו בין 250 ל-400 מחבלים.

   

  לדברי ראש אמ"ן, "הארגון לא ספג מכה כזו אף פעם, עם זאת יש קושי ליירט ולפגוע במשגרים קטנים שממוקמים או עומדים על חצובה קטנה שאינה מותירה חתימה כמעט בכלל".

   

  בוצעו 4,400 תקיפות בלבנון

   

  בהתייחסו לסוריה אמר ידלין כי "הסורים נמצאים בכוננות גבוהה. הם חוששים משום שיש לחימה לצדם אבל הסורים הם במגמה של מגננה. סוריה רואה בחיזבאללה סוכן שלה והיא חימשה אותו בטילים. חיל האוויר ממשיך לתקוף יעדים ומשאיות החשודות כמעבירות נשק לחיזבאללה". עוד אמר ראש אמ"ן כי איראן תומכת באופן ברור בחיזבאללה והיא מסייעת לה באמצעות מידע מודיעיני על פעולות צה"ל בדרום לבנון.

   

  ראש אגף המבצעים, האלוף גבי אייזנקוט אמר כי חיל האוויר ביצע 4,400 תקיפות על יעדים בלבנון. הוא אמר גם שעל פי ההערכות יש עוד כ-300 מחבלים בשטח שבין חמישה קילומטרים עד עשרה קילומטרים מהגבול.

   

  צה"ל רוצה שליטה מבצעית במרחב הזה כדי לפגוע במחבלים ולדברי אייזנקוט צה"ל יתמקד בפעולה הזו בימים הקרובים. הוא הוסיף כי לפי המידע שבידי ישראל, בפעולה בבעלבק נהרגו 19 מחבלים ובצור נהרגו בין 8 ל-10 מחבלים. הוא הוסיף שיש כ-20 מחבלים שבויים. לדבריו, גם מול הגבול הסורי תוגברו כוחות צה"ל. "בשבועות האחרונים הועברו לסורים מסרים ברורים שלישראל אין שום כוונה לתקוף", אמר.

   

  סגן ראש השב"כ י' אמר בישיבת הממשלה כי אבו מאזן ואיסמעיל הנייה עדיין לא הצליחו להגיע להבנות ולהסדר בנושא הפסקת ירי הרקטות. "החולשה של אבו מאזן באה לידי ביטוי בכל הפרמטרים. מי שנותן את הטון זה החמאס, ובעיקר חמאס חוץ, שדוחק להגברת הטרור גם בעזה וגם ביהודה ושומרון". הוא הוסיף שיש 75 התרעות לפיגועים בשבוע ואמר ש"בחודש יולי נורו 250 רקטות לעבר ישראל, זאת למרות ההצלחות הגדולות של פיקוד דרום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ידלין. "נסראללה מחריב לבנון"
  צילום: גיל יוחנן
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  אלדד רגב. חטוף בלבנון
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  אהוד גולדווסר. בשבי חיזבאללה
  מומלצים