שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית נגד ליימן שליסל בסך 205 מיליון שקל

פרסום ראשון: התביעה הוגשה על ידי אדם שומר כשרות, לאחר שהתברר לו כי ליימן שליסל שיווקה את סוכריות טיק טק ללא אישור כשרות בתוקף מטעם הרבנות. ליימן שליסל בתגובה: "החברה ומנהליה בטוחים בניקיון כפיהם"

הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת ליימן שליסל, משווקת סוכריות טיק טק, על סכום של 205 מיליון שקל, על כך שאין למוצר תעודת כשרות בתוקף. מגיש הבקשה הוא אופיר פיקהולץ, אדם שומר כשרות, אשר צרך את המוצר באופן קבוע בשנים האחרונות. בעקבות הפרסום ב-ynet על כך שתוקף אישור הכשרות של סוכריות טיק טק פג בסוף שנת 2005, וכי החל מ-1.1.06 אין תעודת כשרות למוצר, הוא החליט להגיש תביעה נגד החברה.   

 

בבקשה לתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ד"ר אבי וינרוט ויניב אהרונוביץ' ממשרד ד"ר י' וינרוט ושות', טוען התובע, כי החברה עברה על חוק הכשרות האוסר לציין על האריזה

כי המוצר כשר, אלא אם כן ניתנה לו תעודת הכשר. "חוק הכשרות הינו חוק אשר נועד להגן על הצרכן שומר הכשרות מפני הונאה בכשרות", נכתב בתביעה. "העובדה כי המשיבות נקנסו על-ידי הרבנות בגין עבירה על הוראות חוק הכשרות מעידה בבירור על כך שהן הטעו את ציבור הצרכנים, הן לפי חוק הכשרות והן לפי חוק הגנת הצרכן".

 

לטענת התובע, מבדיקה שערך, "הסתבר כי נמכרו בחנויות רבות באזור תל אביב, במקומות שונים, עשרות רבות של חפיסות המוצר, אשר יוצרו לאחר יום 1.1.06, ואשר על אריזותיהם מופיעה תווית הכשרות המטעה. זאת, על אף הצהרתה של החברה, כי בוצע איסוף מסיבי של כל המוצרים שהיו קיימים על המדפים".

 

התובע מבקש מבית המשפט להורות לליימן שליסל לפצות את המבקש ואת הקבוצה כולה לכל הפחות בשיעור הכספים שהוציאו בגין רכישת המוצר ולפסוק פיצוי בשל עוגמת הנפש והפגיעה באוטונומיה של הפרט, שנגרמו למבקש ולקבוצה כולה, לאחר שהתברר שהמוצר שצרכו אינו כשר, כפי שהוטעו לחשוב.

 

לצורך הגשת התביעה, מעריך המבקש את מספר חברי הקבוצה בכ-100 אלף צרכנים. התביעה מתייחסת לתקופה שבה שווק המוצר, החל מראשית חודש ינואר 2006 ועד להגשת התביעה.

 

מליימן שליסל נמסר בתגובה, כי "החברה ומנהליה בטוחים בניקיון כפיהם, בעבודה מסודרת מול הרשויות בהתאם לחוקי המדינה וחוקי הדת ומעל לכל במותגים השונים ובחוזקם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דפנה מקל
סוכריות טיק טק. תביעה
צילום: דפנה מקל
מומלצים