שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  2 חיילי מילואים נהרגו בלבנון; חילופי האש נמשכים
  כוח צה"ל ניהל חילופי אש עזים לפנות בוקר עם אנשי חיזבאללה במרחב הכפר לבונה. שני חיילי מילואים נהרגו, שניים נוספים נפצעו בינוני וקל. גם בשעה זו נמשכים חילופי אש כבדים באזור בינת ג'ביל. שישה נפצעו מפגיעת טיל נ"ט בטנק. מוקדם יותר נהרג סמ"ר פיליפ מוסקו (21) בכפר דבל. בגזרה המערבית הרגו כוחות צה"ל, מאז שעות הלילה, מעל 25 מחבלים

  הותר לפרסום כי שני חיילי מילואים של צה"ל נהרגו ושניים נוספים נפצעו, האחד באורח בינוני והשני באורח קל, בחילופי אש שהתנהלו לפנות בוקר (יום ג') באזור הכפר לבונה, שבדרום לבנון. אחד ההרוגים הוא סרן במילואים גלעד בלחסן, בן 28, מכרמיאל. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בשטח ישראל.

   

  עד כה נהרגו בשלושת שבועות הלחימה 65 חיילי צה"ל בשירות סדיר ומילואים. 12 מהם נהרגו בעיירה בינת ג'ביל. גם בשעות אחר הצהריים נמשכו באזור חילופי אש כבדים באזור בינת ג'ביל. אחר הצהריים הותר לפרסום כי במרחב הכפר נפצע קשה חייל צה"ל. כמו כן נפצעו שישה חיילים בעת שטיל נ"ט נורה לעבר טנק של צה"ל, צפונית לבינת ג'ביל. טנק נוסף שהגיע למקום עלה על מטען, אולם לא היו בו נפגעים. הפצועים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה. מצבו של אחד מהם הוגדר קשה, חייל נוסף נפצע בינוני וארבעה חיילים נפצעו קל. מדובר בשני טנקים מסוג מרכבה סימן 3, מגדוד 53 של השיריון. על פי ההערכות, הטיל שפגע בהם הוא טיל מסוג "פאגוט", שהפך לאימת הכוחות מאז תחילת הפעילות בלבנון.

    


  מנוחת הלוחם. גבול הצפון, היום (צילום: רויטרס) 

   

  גורמים בצה"ל מסבירים כי במרחב פועלים כמה מאות כלים משוריינים, בהם טנקים רבים, ובאופן יחסי היקף הכלים שנפגעו בצורה חמורה קטן. "צריך להסתכל על מה שקורה כמלחמה. לכן, כאשר נפגעים כעשרה טנקים, זאת כמות קטנה יחסית".


  מאז שעות הלילה הרגו כוחות צה"ל בגזרה המערבית, בכפרים בינת ג'ביל, רמיה, עיתרון ובעיירה אל-מנצורי, למעלה מ-30 מחבלים, מהם ארבעה חברי חוליית נ"ט. חמישה אחרים נלקחו בשבי 5 ושמונה משגרי רקטות הושמדו לצדק חדר פיקוד של חיזבאללה. כמו כן, חיילי מילואים שפעלו בעיירה בידה השמידו משאית שנשאה אמצעי לחימה. עד כה נפגעו למעלה מ-480 מחבלים בלחימה.

   

  פצועים גם בכפר עיתרון

   

  שני חיילי המילואים שנהרגו משתייכים לחטיבת "ברעם" (החטיבה המערבית), ונמנים עם כוחות המילואים שלה. תפקידם של כוחות אלו הוא לבצע פעולות אבטחה לאורך הגבול. הלילה נכנס הכוח לתוך השטח הלבנוני לפעילות מבצעית וסמוך לכפר לבונה נתקל בחוליית מחבלים. כתוצאה מחילופי האש נהרגו בלחסין וחייל מילואים נוסף.

   

  לפנות בוקר גם נפצע חייל באורח קשה במהלך חילופי אש בין כוח צה"ל לחיזבאללה במרחב הכפר עיתרוּן שבגזרה המערבית. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בשטח ישראל ונבדקת האפשרות שנורה "מאש כוחותנו". אחר הצהריים הוטב מצבו של החייל.

   

  מוקדם יותר גם הותר לפרסום כי סמל ראשון פיליפ מוסקו, בן 21 ממעלה אדומים ששירת כפראמדיק בחטיבת הצנחנים, נהרג בחילופי אש עזים שהתנהלו במהלך הלילה עם מחבלי חיזבאללה בכפר דבל, מערבית לבינת ג'ביל שבגזרה המערבית בדרום לבנון. חמישה חיילים נפצעו באורח קל בתקרית ופונו לבתי חולים בישראל.


  אזור הקרבות

   

  הכוח נפגע לאחר שטיל נ"ט נורה אל עבר הרכב המשוריין בו נסע. כוחות של צה"ל פינו את הפצועים אל בית החולים. הודעות נמסרה למשפחות הנפגעים. מחבלי חיזבאללה השתמשו גם הפעם באמצעי הלחימה שגרם למירב הנפגעים בצה"ל - טיל נגד טנקים משופר, ככל הנראה מסוג "פאגוט". הטיל נורה לעבר רכב משוריין מסוג "פומה" בו היו מספר חיילים מכוחות המעטפת של הפעילות, ביניהם גם אנשי רפואה.

   

  "לחיזבאללה יש מגוון טילים משופרים וכאשר טיל מסוג זה נורה לעבר רכב משוריין, לא ניתן למנוע פגיעה לחלוטין. לרוב הכלי נפגע באופן לא קשה והחיילים נותרים מוגנים. יש מקרים שהתוצאה קשה יותר ונצטרך לתת על כך את הדעת", אמר גורם צבאי ל-ynet.

   

  במהלך הפעילות הלילה הרגו כוחות צה"ל שבעה מחבלי חיזבאללה. שניים נהרגו בפעילות הכוחות בכפר רמיה בגזרה המרכזית. מחבל אחד נהרג בעיירה בינת ג'ביל וארבעה אחרים נהרגו במהלך פעולה של יחידה מובחרת בגזרה המערבית. מצה"ל נמסר גם כי הושמדו שבעה מטולי רקטות שהיו במשאית שנשאה אמצעי לחימה. בנוסף, שבה כוח צה"ל במהלך הלילה חמישה מחבלי חיזבאללה במרחב בינת ג'ביל. שניים מן המחבלים נשבו בשעה שנרדמו על כלי הנשק שלהם.

   

  במקביל תקף הלילה חיל האוויר כ-80 יעדים בלבנון. בין המטרות שהותקפו: 42 מבנים של ארגון חיזבאללה, למעלה מ-30 צירי גישה ושישה משגרי רקטות


  פורסם לראשונה 08/08/2006 12:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  צה"ל בלבנון. הלחימה נמשכת
  צילום: איי פי
  צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
  הפצצת מוצב חיזבאללה
  צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
  צילום רפרודוקציה: אוריאל הרשקו
  סמ"ר מוסקו. נהרג בכפר דבל
  צילום רפרודוקציה: אוריאל הרשקו
  צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
  סרן גלעד בלחסן
  צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
  מומלצים