שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פסטיבל ביפן ביטל השתתפותה של קבוצת אלומיניום מישראל
  הסיבה לביטול: "המתיחות במזרח התיכון". מייסד הקבוצה, אילן עזריאל, אומר: "גופים מסחריים שתומכים בפסטיבל לא רצו להיות מחוברים למדינה שנמצאת במלחמה"

  אחרי שהתבשרנו על ביטול השתתפותם של סרטים ויוצרים מיוון בפסטיבל הקולנוע הקרוב בחיפה וניסיון למנוע השתתפותם של יוצרי קולנוע ישראלים בפסטיבל אדינבורו, מודיעה הנהלת פסטיבל Daidogei ביפן כי היא חוזרת בה מהזמנת המופע הישראלי "אלומיניום".

   

  במכתב לקוני שהתקבל במשרדי ההפקה של המופע בישראל נכתב כי הסיבה לביטול היא "המתיחות במזרח התיכון". הפסטיבל, המתקיים מדי חודש נובמבר, כולל תחרות מופעים בינלאומית ומופע מרכזי אחד. הקבוצה הישראלית אמורה היתה למלא את משבצת המופע המרכזי בפסטיבל השנה. "מדהים אותי שהמלחמה הזו הגיע עד ליפן", אומר אילן עזריאל, יוצר המופע ומייסד הקבוצה המתקשה להסתיר את אכזבתו.

   

  לדברי עזריאל הסיבה לביטול קשורה בחברות מסחריות ביפן אשר נותנות את חסותן לפסטיבל ואמורות היו לממן את הבאת הקבוצה מישראל. "נותני החסויות חזרו בהם מכיוון שלא רצו להיות מחוברים למדינה שנמצאת במלחמה", אומר עזריאל, "אני לא בהכרח חושב שזה אומר שהם לוקחים צד מסוים. השיקול נראה לי כלכלי נטו. זה מאוד מאכזב כי במקום מסוים דווקא בתקופה שכזו היה לי חשוב להראות צדדים אחרים של ישראל ולומר שלא הכל פוליטיקה. אין לי ספק שההשתתפות שלנו בפסטיבל היתה תורמת המון".

   

  עזריאל הוסיף כי מבחינתו ביטול המופע הוא "חרם תרבותי" ואמר: "מחוץ לישראל אנחנו מורידים פרופיל בזמן הנוכחי. כל פנייה של מופעים מישראל

  לפסטיבלים בינלאומיים עכשיו היא כמעט חסרת סיכוי בגלל המצב והתחושה איומה. היינו אמורים לקיים מפגשים עם קהל לאורך כל חודש אוגוסט במוזיאון המדע בחיפה, אבל בגלל המצב בצפון העניין בוטל, וכאילו שבזה לא די גם בחו"ל מבטלים. בהופעות בחו"ל אנחנו תמיד איכשהו נושאי דגל של המדינה ממנה אנחנו באים, וכשהדגל נקשר במלחמה זה לא פשוט". קבוצת "אלומיניום" תקיים במהלך החודשים יולי ואוגוסט במוזיאון המדע בירושלים מפגשים עם קהל במסגרתם יוצגו קטעים מן המופע.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פסטיבל ביפן ביטל השתתפותה של קבוצת אלומיניום מישראל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים