שתף קטע נבחר

גלאון לשרים: התנגדו בגופכם לפעילות בלבנון

לדברי יו"ר סיעת מרצ, אסור להיכנס קרקעית ללבנון מפני שהדבר יגבה מחיר דמים קשה. ח"כ גלאון קראה לחברי הקבינט להתנגד להצעת ההחלטה. מנגד, קרא ח"כ אורי אריאל להרחיב את פעילות צה"ל - "אחרת תהיה זו בכייה לדורות"

יו"ר סיעת מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון, קראה היום (ד') לחברי הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנס הבוקר "לגלות אומץ לב ולהתנגד בגופם כדי למנוע הסתערות לעבר לבנון".

 

 

ח"כ גלאון אמרה כי היא מתנגדת למהלך קרקעי. לדבריה היה צריך להפסיק את הלחימה מיד אחרי החלטת ה-G8. "אסור להיכנס קרקעית ללבנון מפני שהדבר יגבה מחיר דמים קשה וטילי הקטיושה ימשיכו ליפול על ישראל. נכשלנו במהלך הקרקעי עד עכשיו ואם נכנס ללבנון לא נוכל לצאת. אני לא רוצה לדמיין כמה שנים ייקח לנו לצאת מהביצה הזו. אולמרט רוצה לשדר לעם ניצחון כי הוא הבטיח יעדים דמיוניים שום דבר מהבטחותיו הוא לא הצליח לממש ועכשיו הוא רוצה לעשות פעולת ראווה".

 

על הקבינט שיחליט האם לאשר פעולה קרקעית בלבנון, אמרה גלאון:"במלחמת לבנון הראשונה השר יצחק ברמן מהמפלגה הליברלית התפטר ממשלת בגין, מפני שטען שישראל עומדת לטבוע בבוץ הלבנוני. בממשלה הזו לא קם ולא יצחק ברמן אחד ועל זה אני רוצה להתריע. אני מקווה שהיום בהצבעה יקום לפחות שר אחד שיצביע נגד הפעולה הקרקעית".

 

יו"ר סיעת מרצ קראה בשבוע שעבר לחברי הקבינט הביטחוני שמתכנס הבוקר שלא לקבל החלטות שמשמעותן כניסה קרקעית מסיבית לעומק לבנון. לדבריה, כניסה שכזו עלולה לגבות מחיר דמים כבד מהמחיר שנגבה עד כה.

 

חברה של גלאון למפלגה, ח"כ אבשלום וילן, קרא לשרי הקבינט שלא להסלים את המערכה בדרום לבנון. לדבריו, "המשך המאבק חייב להיעשות בדרכים מדיניות. שימוש נוסף בכוח יוביל להתבוססות בבוץ הלבנוני".

 

מנגד, אמר יושב ראש סיעת האיחוד הלאומי, חבר הכנסת אורי אריאל, כי על הקבינט להרחיב את פעולות צה"ל בלבנון, "אחרת תהיה זו בכייה לדורות". לדבריו, "במדינה מתוקנת החיילים, ולא האזרחים, צריכים להיות בחזית ולשלם מחיר, אם חלילה ידרש. מי שמדבר על שקיעת צה"ל בבוץ הלבנוני רק מחריף הרג אזרחים וחיילים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
לא לפעולה קרקעית. גלאון
צילום: אלי אלגרט
צילום: רויטרס
חיילים בלבנון
צילום: רויטרס
מומלצים