שתף קטע נבחר

מדריך: יוזמות סיוע אזרחיות לחיילים ואנשי הצפון

מאז יום חמישי האחרון, מאות אנשים טובים ופעילי ארגונים מדווחים למערכת על פעילויות הסיוע שהם מארגנים למען תושבי הצפון וחיילי צה"ל. מגייסים תרומות מזון, ציוד חירום ומוצרים חיוניים? זקוקים למתנדבים או לאנשי מקצוע? רוצים לקחת חלק ביוזמה קיימת? מדריך ynet המתעדכן מדי יום לשירותכם

אספקת ציוד ומזון ללוחמי צה"ל איסוף וחלוקת אוכל וציוד לתושבי הצפון תמיכה באוכלוסייה שעדיין נותרה בצפון סיוע לפליטי הצפון השוהים בכל הארץ 
עזרה לפצועים בבי"ח ולצוותים המטפלים תמיכה בבתי עסק וחקלאים מהצפון הצלת בעלי-חיים שננטשו בצפון 

ביום חמישי האחרון, אז הזמנו אתכם  לשתף אותנו ביוזמות הסיוע לאנשי הצפון וחיילי צה"ל שאתם מפעילים באופן פרטי, לא היה לנו מושג כמה אימיילים יציפו את מערכת ynet. התרגשנו לגלות שאלפי אנשים טובים שותפים למבצעים דוגמת איסוף מזון וארוחות חמות ליושבי המקלטים, גיוס ציוד חיוני ללוחמי צה"ל, טיפול בפליטי הצפון השוהים במוסדות במרכז הארץ - והרשימה נמשכת.

 

בכתבה שלפניכם, שתתעדכן מדי יום, תמצאו רשימה מפורטת של המבצעים האזרחיים הללו, וכן את פרטי העושים במלאכה עמם תוכלו ליצור קשר כדי לקחת בהן חלק. בנוסף, בשל היעדר גוף רשמי המתאם בין היוזמות, אנו מזמינים אתכם להתקשר למוקד עמותת "רוח טובה" כדי להתעדכן היכן זקוקים לכם באמת. בכך אנו מבקשים למנוע מצב בו קבוצות מתנדבים יגיעו לאותם מקלטים או גדודי צה"ל בשטח, ומאידך אחרים יוותרו ללא ציוד ומזון.

 


 

 

שימו לב: מערכת ynet ועמותת "רוח טובה" אינן אחראיות לתוכן ההודעות המתפרסמות בכתבה ואמינותן, ואינן מוודאות או מיודעות לגבי מהות המידע ושולחיו. אנא, בדקו את היוזמות השונות בכלים עצמיים, והפעילו את שיקול הדעת האישי שלכם אם ברצונכם לקחת בהן חלק.

 

  • לדיווח על יוזמת סיוע אותה אתם מעונינים לפרסם לחצו כאן

 

  • להשתתפות ביוזמות צרו קשר עם המפעילים שפרטיהם מצורפים, או השאירו הודעה באמצעות מערכת התגובות

 


פורסם לראשונה 11/08/2006 16:31
אספקת ציוד ומזון ללוחמי צה"ל

 

אנשי חברת האינטראקטיב twisted כותבים: "המילואימניקים שלנו צריכים אתנו יותר מתמיד, אך לא די במוצרי המזון שנשלחים לחזית. קיים מחסור רב במוצרי טואלטיקה, לבנים, אוהלים, שקי שינה וכדומה. הקמנו פורום כדי לתת מענה לכל הצרכים הללו, בו נדאג לקשר בין חברות וגולשים. במידה ואתם יודעים על צרכים של מילואימניקים בחזית, או מכירים חברות ומותגים שמוכנים להירתם ולעזור, אנא כתבו בפורום והשאירו את פרטיכם - לשאר אנחנו כבר נדאג".

 

זיו אייל כותב: "כל פורומי האוכל באינטרנט מתאחדים למען החיילים, באירוע הסעדה שיתקיים ביום חמישי השבוע בגבול הצפון. המטרה הינה לגייס מצרכים אותם ניקח לגבול הצפון, ונכין לחיילים משהו עם טעם של בית או לפחות דומה לכך. התפריט יכלול המבורגרים וקבב על האש, בתוספת פיתות, חומוס, טחינה, ירקות חתוכים, חמוצים חתוכים, שתייה קלה, עוגות יבשות, עוגיות וחטיפים. המוצרים ייאספו בימים שלישי ורביעי בקיבוץ ניר-אליהו".

לסיוע התקשרו 050-7715389 או לחצו כאן

 

יפית אשרוב כותבת: "אני מארגנת תרומות לסוללת תותחנים המשרתת בגבול הצפון. אני זקוקה לאנשים מהמרכז המוכנים להוביל את החבילות לאזור קריית-שמונה.

 

טלי פולג כותבת: דיירי נופי השרון בנתניה עורכים ערב לאיסוף תרומות לקניית מוצרים כמו לבנים, גרביים, מטליות לחות, סיגריות ועוד לחיילי גולני, מתוך ידיעה שיישארו עוד זמן מה בלבנון".

 

גיא כותב: "אנו, מספר בעלי עסקים באזור התעשייה רעננה, החלטנו לאחד כוחות ולהירתם למען חיילנו בקו החזית והאזרחים ביישובי הצפון אשר במקלטים. אנחנו אוספים מוצרים חיוניים ללוחמים כמו תחבושות, חוסמי עורקים, גרביים, תחתונים, מברשות שיניים ומשחות שיניים, מגבונים לחים, סיגריות, חלות ויין קידוש, חטיפי אנרג'י בר ועוד, וכן מזון וארוחות חמות מחברות קייטרינג.

 

"חשוב לי להדגיש שאנו לא מעוניינים כלל בכסף. כל-אחד יכול לעזור - והעזרה לא נמדדת בכסף נקודה! אנו זקוקים גם לעזרה לוגיסטית: טנדרים, מכוניות מסחריות ומשאיות שישנעו את הציוד, עזרה באיסוף וחלוקה, עזרה בהכנה ואריזת המזון. נקודת האיסוף תהיה פתוחה בתיאום במשך כל ימות השבוע. בכוונתנו לחלק את המוצרים בעצמנו. אין אנו מעוניינים כלל בפרסום שמותינו, זה לא חשוב, אלא לבקש את רוח ההתנדבות של התושבים".

 

ערן רוזנברג כותב: "הנני חייל מילואים באגד של תותחנים. כפי שידוע לרובכם גויסנו גם אנחנו לצפון בצווי 8. החיילים בשטח לא רואים הרבה בית אם בכלל. אני פונה אליכם באופן אישי על-מנת לארגן תרומות של הציבור למען החיילים. כל דבר שניתן לתרום, מפרטי לבוש, משחקי פנאי ועד אוכל יבש שיוכל להחזיק בשטח, יתקבל בברכה. בנוסף אן מישהו רוצה לתרום כסף, ישנם מספר אנשים שישמחו לארגן ולקנות את המצרכים והציוד בזמנם הפנוי ולשלוח לנו. אני מרכז את התרומות בשטח, ובכל שאלה ניתן להתייעץ עמי בטלפון המצורף. במידה ואין מענה, זה מכיוון שאנו בשטח וניתן להשאיר הודעה. תודה, ערן".

  • לסיוע התקשרו 050-5822446

 

אלון כותב: "רעות, חברתו של תם פרקש, טיים האפאצ'י שנפל במלחמה הנוכחית, אזרה כוחות ופתחה במבצע אישי למתן חום ואהבה (ועוגות) לחיילים שעל הקו. אשמח אם תמצאו מקום לפרסם את זה.

 

רפי כותב: "כצורך השעה וכנציג עמותת "עמכם" אשר נוסדה עבור חטיבה 5 שאיבדה לוחמים במבצעים ובלחימות הקשות בשנים האחרונות, נשמח לסיוע כלשהו בשיפור הציוד ללוחמים בגדוד וכן בתרומות כספיות עבור המשפחות השכולות. העמותה נועדה לסייע ולהוות עורף איתן עבור המשפחות השכולות של החטיבה, וכן עבור משפחות החיילים החטופים השייכים לפלוגה בה אני משרת כמפקד. כל תרומה עזרה וסיוע יתקבלו בברכה עמוקה ובהוקרה אישית".

 

דלית רוכמן מעמותת "משולחן לשולחן" כותבת: "אנחנו מארגנים לחיילים הקרביים חבילות הכוללות מוצרי טקסטיל והיגיינה, ערכות קפה ועוד, וכן ציוד לבנות הקרביות. כל הדברים יועברו ביום שני לצפון משם הם יוטסו ליחידות הלוחמות. מי שארגן חבילות ורוצה לוודא שיאספו אותן, מוזמן להגיע למחסן העמותה ברעננה".

 

אדם כותב: "הגיע לידיעתי שחסרים לחיילים שלנו גרביים וגופיות. הצלחתי לאסוף 1,900 שקל ממכרים שלי, ואני מעונין לקנות כמויות גדולות של גרביים וגופיות ולשלוח אותם לגבול. אני מחפש אנשים שיכולים להשיג את הפריטים האלו במחירי עלות. כמו כן, אם יש כאלה המעוניינים לתרום ליוזמה הזו, צרו עמי קשר - ותבורכו". 

  

לאה כותבת: "אנחנו, קבוצת חברות קיבוץ הגושרים, מכינות מדי יום אוכל חם לסוללות התותחנים השוהים בקרבתנו - מדובר בכ-400 חיילים. נשמח לקבל כל תרומה של אוכל, החל ממוצרים כגון אורז, פסטות, קטניות או כל דבר אחר אשר ניתן לבשלו. יש לנו מטבח וטבח אשר נרתם למשימה. כמו כן, נשמח באם יהיה מי שיתגייס להוביל את התרומות מאזור המרכז ועד אלינו לצפון".

 

שלומי כותב: "אני מגייס תרומות לחיילי גולני הנלחמים בלבנון, וזקוקים לרצועות סופגות זיעה ליד ולראש (לאחר בירור עם אחד המפקדים התברר לי שזה מה שהם צריכים). העלות היא 3,000 שקל בלבד לכ-500 חיילים".

 

רויטל כותבת: "לפלוגת מילואים (130 איש) בצפון המתאמנת שם, חסרים מאד מוצרי מזון ואוכל (מים, בשר, שתייה קלה ומוצרי מזון נוספים). כבר למעלה משבוע הם מתקיימים על מנות קרב וסנדוויצ'ים בלבד. כמו כן, דרוש להם ציוד כמו גרביים, לבנים, משקפי מגן ועוד. חברות ואנשים היכולים לתרום - אשמח אם תפנו אליי".

 

רחלי לוין כותבת: "אנחנו שולחים עוגות ועוגיות מאפה בית לחיילים בצפון מתושבי צור-יגאל והסביבה. המבצע נמשך כבר ארבעה שבועות ויימשך ככל שנדרש, ולכן אנו זקוקים לסיוע".

 

גולן כותב: "אני עוזר לגדוד המילואים שלי, שעקב פציעה אני לא משרת בו. החיילים נמצאים על הגדר היכנשהו במקום ללא תנאים. אין מקלחות, אין אמצעי חימום מזון ואין מה לעשות בשעות הפנאי המעטות. לפני שבוע עליתי עם מסחרית עמוסה עד הגג במזון שאספתי מחנויות בכוחות עצמי, ובנוסף דברים שביקשו ממני כגון מגבות, משחקים עיתונים וכדומה. כעת החבר'ה ביקשו ממני להשיג להם טלוויזיה. מי שיכול לעזור יתקבל בברכה".

 

גלעד מוסקוביץ כותב: "אנו קבוצת סטודנטים מחיפה שמארגנת באופן פרטי משלוח של 200 חבילות לחיילים בצפון. לשם השלמת החבילות אנו זקוקים לתרומה שתאפשר לנו לרכוש גופיות ארוכות עבור לוחמים שנמצאים ברמת הגולן וסובלים מהקור בלילות. תודה מראש למסייעים".

 

תמר ממושב בית הלוי בעמק חפר כותבת: "אנו מעונינים בתרומות מזון למען חיילנו בצפון (עשינו השבוע מכירת מזון במושב, ובני בן השבע הצליח לאסוף 430 שקל שנתרמו ל"סוכנות היהודית" למען ילדי הצפון השוהים בקייטנות במרכז). המון תודה ויישר כוח".

 

ענבר קפוזה כותבת: "יצרנו עם קשר עם מספר מסעדות בתל-אביב שמוכנות לתרום מזון. אנחנו מחפשים דרך להעביר את האוכל לחיילים או אזרחים בצפון".

 

מפעילי אתר חבילה כותבים: "האתר שולח חבילות לחיילים או תרומות חבילות במחיר העלות בלבד- בהכנת חבילות לחיילים. אנו ממליצים על חבילות הכוללות מוצרי היגיינה אישיים, גרביים ותחתונים, וישנן חבילות מיוחדות לחיילות המשרתות בקו. החבילות מגיעות ליחידות הלוחמות בגזרה המזרחית והמרכזית בלבנון".


לוחמי צה"ל בהפסקת לעיסה בתוך כפו של בולדוזר (צילום: רויטרס)  

 

 

חזור למעלה
איסוף וחלוקת אוכל וציוד לתושבי הצפון

 

ח"כ ישראל חסון כותב: "מוקד הסיוע לתושבי הצפון שהקמנו מאפשר קבלת מזון, ציוד בסיסי וכן מקשר בין מארחים למתארחים מהצפון. אתם מוזמנים לפנות אלינו".

 

אבי חקשורי כותב: "אנו תושבי מושב שדה אליעזר המופגז שבעמק החולה, מעונינים להתחיל במבצע של העברת פרי ממושבנו (אשר בשל המצב הביטחוני באזור מרקיב במחסנינו) ליושבים במקלטים. אנו זקוקים לתרומתכם לצורך הובלת הפירות".

 

גיא מושקוביץ (IXI MOBILE ביום-יום, ותותחן כאשר צריך) כותב: "חלקינו משרתים במילואים, חלקינו נמצאים בעבודה, ורובינו משלבים בין שניהם. היות וימים אלו הינם ימי החופשות, ולאף-אחד אין מצב רוח ליותר מדי חופש, אנו מתארגנים לתרומת יום חופש מכל עובד. כל עובד אשר מעוניין לתרום יום חופש (הרי במידה ונחכה לממשלה כלום לא יקרה), יכול להשאיר את פרטיו בדוא"ל המצורף, ואנו ניצור קשר עם מעבידיו ונטפל בכל הלוגיסטיקה הקשורה. 60% מהתרומות יועבר לנזקקי הצפון, ו-40% לשיקום עסקים קטנים. כמו כן, אנו פתוחים להצעות כיצד להתייעל".

 

קרן לוי כותבת: "ארגון "אקרופוליס החדשה" הבינלאומי פועל כבית-ספר לפילוסופיה מעשית. לאור המצב, הקמנו ביוזמתנו מטה חירום שפועל מבית פרטי של אחד החברים ביקנעם, ומקבל בשבועות האחרונים פניות מפיקוד העורף, מעיריות חיפה והקריות וישירות מהאזרחים עצמם, יהודים וערבים. אנו נענים לקריאות ושולחים צוותי מתנדבים שפועלים תחת ירי הקטיושות ומחלקים מזון שנתרם על-ידי אנשים טובים וחברות, מחלקים תרופות לקשישים ועריריים שלא יכולים לצאת מהבית, מנקים ומסדרים דירות שנפגעו מהירי ושולחים צוותים שעוברים בין המקלטים ועורכים פעילויות לילדים. נודה לכל תרומה של מצרכי מזון, טיטולים, אוכל לתינוקות, חומרי יצירה ומשחקים לילדים".

 

אורלי ראובני כותבת: "אגודת "עו"סים שלום" - עובדים סוציאליים ערבים ויהודים לשלום ורווחה - יזמה מספר פעולות בעקבות המצב הביטחוני הקשה בצפון. אנו מבקשים סיוע בתחומים הבאים: 1. ממצאי סקר שערכנו בקרב הכפרים הערבים בצפון, מצביעים על מצוקה גוברת ומחסור במזון. נשמח לקבל תרומות למגזר זה, הן בכסף והן במזון; 2. אנו מתגברים את מוקדי "ער"ן" בעובדים סוציאליים ערבים. עובדים סוציאליים מוזמנים לפנות אלינו ולסייע באיוש המוקדים הללו; 3. אנו מארגנים רשימת עובדים סוציאליים ערבים ויהודים, המומחים בתחומי בריאות הנפש, כדי לסייע טלפונית לעובדים סוציאליים המטפלים באוכלוסייה המתגוררת בצפון; 4. דרושים מקומות לינה (בתי מלון, אכסניות וכדומה) בכדי לשכן את תושבי הצפון, ערבים ויהודים כאחד".

 

גיא כותב: "אנו, מספר בעלי עסקים באזור התעשייה רעננה, החלטנו לאחד כוחות ולהירתם למען חיילנו בקו החזית והאזרחים ביישובי הצפון אשר במקלטים. פתחנו מחסן שמשמש כנקודת איסוף למוצרי מזון, מנות אוכל חם, מים מינרליים, טיטולים, משחקים, מאווררים וציוד נוסף.

 

"חשוב לי להדגיש שאנו לא מעוניינים כלל בכסף. כל-אחד יכול לעזור - והעזרה לא נמדדת בכסף נקודה! אנו זקוקים גם לעזרה לוגיסטית: טנדרים, מכוניות מסחריות ומשאיות, עזרה באיסוף וחלוקה, עזרה בהכנה ואריזת המזון. נקודת האיסוף תהיה פתוחה בתיאום במשך כל ימות השבוע. בכוונתנו לחלק את המוצרים בעצמנו - ולא להסתמך על העיריות שמדי יום אנו שומעים בחדשות שדרכן המוצרים לא מגיעים ליעדם אלא למקורבים. אין אנו מעוניינים כלל בפרסום שמותינו, אלא לבקש את רוח ההתנדבות של התושבים".

 

נועם ברדין כותב: "אנו מתארגנים לעלות צפונה עם מספר רכבים מסחריים כדי לחפש מקלטים שאינם מקבלים סיוע (בהם שוהים עולים, קשישים, אנשים הלוקים בפגיעות נפשיות, עיוורים, חסרי טלפון ועוד). אנו זקוקים לחבילות של אוכל, טיטולים, אוכל לתינוקות, חיתולים לקשישים, מים, צעצועים וכדומה. המשלחת מתארגנת דרך בית החולים-הדסה עין כרם על-ידי סטודנטים לרפואה".

 

יוני גולדבלט כותב: "אני ועוד מספר סטודנטים מהטכניון ואוניברסיטת חיפה עומדים בראש מיזם של חלוקת פיצות, גלידות ובקבוקי שתיה למקלטים. לצורך העניין הקמנו אתר אינטרנט בשם SheltersPizza, שאוסף תרומות מיהודי העולם. עד כה חילקנו למעלה מ-600 פיצות בכל צפון הארץ".

 

לירון כותבת: "אני מאזור המרכז, מעונינת לארגן קבוצת אנשים שביחד נאסוף ונחלק כל דבר שיכול לסייע לתושבי הצפון ולחיילים (אוכל, צעצועים, כלי רחצה, סבונים וכו'). כל המעוניין להצטרף אליי מוזמן לשלוח לי מייל. כל רעיון ועזרה יתקבלו בברכה".

 

חברי קיבוץ ניר אליהו כותבים: "חוץ מאירוח משפחות בחינם בכל חדר פנוי בקיבוץ, אנחנו מתארגנים ביום שלישי בבוקר להוציא רכב ליישובי הצפון עם חבילות טעימות שחברי הקיבוץ מכינים. אנו מעונינים לקבל כתובות לחלוקה במקום".

 

ענבר קפוזה כותבת: "יצרנו עם קשר עם מספר מסעדות בתל-אביב שמוכנות לתרום מזון. אנחנו מחפשים דרך להעביר את האוכל לחיילים או אזרחים בצפון".

 

אלי כותב: "אנחנו שלושה יזמים חברתיים המחפשים בוני אתרי אינטרנט, שיעזרו לבנות אתר שדרכו נתרום תרומות כספיות לתושבי הצפון. התרומות יעברו ישירות לגופים, ללא קשר אלינו. אנחנו, מפעילי האתר, רק ניתן את האתר שיגשר בין התורמים לדורשי התרומות. האתר יבנה בדוט נט או ASP, ולא HTML פשוט. תודה! יחד ננצח!".


אנשי חברת החשמל מתקינים בהתנדבות מזגן שתרמו באחד ממקלטי הצפון 

 

חזור למעלה
תמיכה באוכלוסייה שעדיין נותרה בצפון

 

יאיר שמר, יו"ר "הלשכה למקצועות בריאות משלימים", כותב: "אנו ממשיכים במאמצים למען תושבי הצפון והמדינה כולה. בשלושת השבועות באחרונים השתתפו מתנדבי הלשכה במשלחות למקלטים ובתי-חולים בצפון והפעילו בעיר האוהלים בניצנים עמדת טיפול. החל משבוע זה אנו נתרכז בשלושה כיוונים: ריכוז צוות מטפלי רפואה משלימה שיעבדו בבית-החולים רמב"ם במשמרות; הפעלת משלחת מטפלים שתגיע לערי ויישובי הצפון; התנדבות בקליניקות פרטיות באזור המרכז. בברכת רפואה שלמה ושלווה עמוקה לכולנו, לאזור ולעולם".

 

סתיו כותבת: "תנועת "ברית עולם" בשיתוף עמותת "טופז", מפעילה בשבועות האחרונים תוכנית חירום לילדי הצפון השוהים במקלטים ובמרכז הארץ. התוכנית כוללת קייטנה מתגלגלת בין המקלטים, שליחת חבילות ממתקים וצעצועים לקהילות והכפרים השונים ועריכת ימי כיף מרוכזים לילדי הצפון במרכז הארץ. בכדי שנוכל לענות לכל הפניות אנו זקוקים לעזרתכם באיסוף ממתקים וצעצועים במקומות העבודה; התנדבות בקייטנה המתגלגלת בצפון; הסעות ושינוע של מתנדבים וחבילות; אריזה, טלפונים ועזרה משרדית. ילדי הצפון זקוקים לכם!!!".

 

ויקטוריה לשצ'ינסקי כותבת: "שלום לכולם. אני מרכזת קבוצת מנחים שעושים הפעלות ללא תשלום בנושאים שונים לילדים, בני-נוער ומבוגרים (כולל חיילים). אם ידוע לכם על מקומות שבהם מארחים משפחות מהצפון או רק ילדים מהצפון, ויש לכם את הפרטים של איש קשר שם, בבקשה תעבירי לי כדי שנוכל להגיע אליהם ולעשות הפעלות בהתנדבות. אנו מגיעים גם למקלטים בצפון. בהחלט תעבירו את המסר הלאה!".

 

אורלי ראובני כותבת: "אגודת "עו"סים שלום" - עובדים סוציאליים ערבים ויהודים לשלום ורווחה - יזמה מספר פעולות בעקבות המצב הביטחוני הקשה בצפון. אנו מבקשים סיוע בתחומים הבאים: 1. ממצאי סקר שערכנו בקרב הכפרים הערבים בצפון, מצביעים על מצוקה גוברת ומחסור במזון. נשמח לקבל תרומות למגזר זה, הן בכסף והן במזון; 2. אנו מתגברים את מוקדי "ער"ן" בעובדים סוציאליים ערבים. עובדים סוציאליים מוזמנים לפנות אלינו ולסייע באיוש המוקדים הללו; 3. אנו מארגנים רשימת עובדים סוציאליים ערבים ויהודים, המומחים בתחומי בריאות הנפש, כדי לסייע טלפונית לעובדים סוציאליים המטפלים באוכלוסייה המתגוררת בצפון; 4. דרושים מקומות לינה (בתי מלון, אכסניות וכדומה) בכדי לשכן את תושבי הצפון, ערבים ויהודים כאחד".

 

אירוס תשבי כותבת: "חברי "האגודה להומאופתיה קלאסית" ישמחו לספק טיפולים הומאופתים בהתנדבות במקומות מרוכזים של פליטי הצפון. מזה שלושה שבועות אנו מטפלים במחנה הפליטים של גאידמק בהצלחה מרובה. להומאופתיה יש יכולת רבה בעזרה של מצבי חרדה, פחדים ותוצאותיהם".

 

צוות אתר rest כותב: "האתר בשיתוף "הסוכנות היהודית", "הרוח הישראלית" ומיטב המסעדות שהתגייסו למשימה, מאפשרים לכם לתרום למען ילדי קו העימות. כל שעליכם לעשות הוא לקנות שוברי ארוחה באחת מהמסעדות המופיעות בעמוד, ולקבל בתמורה ארוחה במחיר 100 שקל במסעדה שבחרתם. הכסף יועבר במלואו לטובת הילדים, ושובר הארוחה יישלח אליכם בדואר. כך תצאו תורמים ונתרמים כאחד".

 

עפרה אביגד כותבת: "יש לי חברה באחד המצפים בגליל המערבי שחוטף קטיושות בלי סוף. היא התנדבה להיות אחראית על משלוח הודעות אונליין במחשב לכל התושבים (וגם לחיילים) בזמן האזעקה שלא נשמעת שם. היא עושה את זה מהמחשב במזכירות היישוב, אבל אין שם מקלט, ולעומת זאת במקלט שבביתה אין מחשב. לכן היא צריכה להעביר את ההודעות ורק אז לרוץ למקלט תוך סיכון גדול, וזה קורה עשרות פעמים ביום. מה שהיה יכול להקל מאוד ולהקטין סיכון זה הוא מחשב נייד שאיתו הייתה יכולה לעבוד מהמקלט או מהחמ"ל. יש לה קו בזק בשני המקומות, אבל לא ראוטר. פניתי כבר לכמה אנשים שעובדים בחברות היי-טק אבל בינתיים עוד אין תוצאות. אולי בעזרתכם אפשר יהיה להשיג לה במהירות מחשב נייד שייסע לה בעבודת הקודש ההתנדבותית והמסוכנת שהיא עושה. המון תודה!".

 

מיה קמחי סימון כותבת: "אני מייצרת חוברות צביעה לילדי הצפון השוהים במקלטים. אני זקוקה לבתי דפוס שיתרמו את ההדפסה ו/או לכסף שבעזרתו נוכל לשלם להם. כמו כן, אשמח לקבל מידע על דרכי חלוקת החוברות במקלטים".

 

שולי גויטיין כותבת: "אני מארגנת ערב התנדבותי להתרעננות ויצירה עבור פועלי חברת טבע נאות (שבקיבוץ נאות מרדכי), המתגוררים בקריית-שמונה ופזורים בכל הארץ. דרוש לנו אוטובוס לאיסוף והחזרת העובדים שנשארו והבאתם למושב בצרה. כמו כן אני זקוקה לתרומה של ארוחת ערב עבור מאה איש, גם תרומה חלקית תעזור. הערב יתקיים במושב בצרה ביום חמישי ה-17.8.06. תודה מראש".


מדריכי וינגייט מפעילים את ילדי המקלטים במהלך סיור ביישובי הצפון  

 

חזור למעלה
סיוע לפליטי הצפון השוהים בכל הארץ

 

חבצי כותבת: "יש מרכז שבו שוהים מפוני הצפון בבית-הספר אורט בנתניה. נרתמנו על-מנת לסייע להם מתחילת המלחמה אך כמה שאנו מנסים לגייס, וברוך ה' הצלחנו באמצעות אנשים מקסימים בדרך, עדיין חסרים להם מוצרי טואלט כגון: אבקת כביסה, שמפו, מגבונים, טיטולים ומטרנה. הישגנו להם מכונות כביסה וסיפקנו להם אבקת כביסה, אבל גם בזה יש מחסור. היום ביקשו מאיתנו שתי משפחות לולים לתינוקות. תבורכו על כל סיוע, כי זה הזמן להירתם למען המפונים שנכפתה עליהם גלות, ושלראות את מצבם זה ממש קורע לב".

 

גיא שיר כותב: "אנו מארחים בקומונה של חבר'ה בפתח-תקווה כעשר משפחות של תושבי צפון הארץ ביחד עם כעשרה ילדים. אנו מחפשים גוף כזה או אחר שיכול לעזור לנו בפעילויות לילדים, ביקור בבריכה ובקולנוע, אספקת אוכל חם ועוד. אשמח לשמוע ולקבל כל סיוע, תודה מכל הלב".

 

אנשי עמותת "שובו", רשת חינוך לזהות יהודית, כותבים: "אנחנו עורכים קייטנה בראשון לציון ל-120 ילדי "שובו" מצפון הארץ ומירושלים, וכן מארחים משפחות בבתי-הספר שלנו בכל הארץ ובעיקר בירושלים. מרבית הילדים ממשפחות עולים, מצבן הכלכלי של חלק גדול מהן מורכב במצב שגרה ובמצב חירום הם נזקקים לסיוע עוד יותר. נשמח לקלוט מתנדבים לסיוע בפעילות בירושלים וכמובן תרומות כספיות. בתקווה שבקרוב זה יסתיים".

 

אלי חביב כותב: "אנו תושבי קריית מטלון בפתח-תקווה מארחים בבית-הספר בשכונה כמאה אנשים מתושבי הצפון. אנו זקוקים לדברי חלב בבוקר, ביצים, מצעים, כלים חד-פעמיים, וכן לשני מקררים נוספים, ארבעה מיטות עבור זקנים המתקשים לישון על הרצפה, משחקים לילדים קטנים, חומרי ניקוי, מכונת כביסה ואבקות כביסה".


נשות מסע "מלכת המדבר" מארחות אימהות וילדים מקריית-שמונה 

חזור למעלה
עזרה לפצועים בבי"ח ולצוותים המטפלים

 

רויטל כותבת: "אני וחברותיי מתנדבות כבר מספר שנים עם חיילים פצועים במרכז השיקום תל השומר. למרכז זה מגיעים חיילים עם פציעות קשות מכל בתי-החולים בארץ. אנו דואגות לסייע להם ולמשפחותיהם בתקופות האשפוז הממושכות בעזרת מקרר אישי, מיקרוגל, מחשב נייד, חבילות שי שונות, ארגון ימי הולדת והזמנת אומנים וזמרים, ארגון מסיבות שחרור מהאשפוז ועוד. אנחנו לא עמותה והכל נעשה בהתנדבות מלאה ובאופן פרטי וללא כל מימון, ולכן נשמח לקבל תרומות של מוצרי חשמל, חבילות שי וכסף. תודה רבה!".

 

מישל לסטריג'ר כותב: "אני מנהל את בית-החולים הסיעודי בעיירה שלומי. צוות בית-החולים ואני עובדים מאז תחילת הלחימה מסביב לשעון, על-מנת לטפל בקשישים ובחולים במסירות ובנאמנות. הצוות שלי מתחיל לקרוס והייתי מאוד מבקש להוציא אותו לימי "אוורור" במרכז הארץ. הכוונה היא להוציא את הצוות בכמה נגלות של חצאי ימים למועדון ספורט, בריכה, מלון או משהו דומה. אשמח להצעות אירוח. תודה".

 

יעל כותבת: "בן הזוג שלי נפצע השבוע בלבנון. שעות של המתנה עברו עלינו בבית-החולים. אני וחברותיי מעוניינות לעבור בבתי-חולים ולחלק מגזינים לחיילים פצועים ולבני המשפחות שלהם, על-מנת להעביר את זמן ההמתנה הממושך. לכן אנו זקוקות למגזינים ועיתונים".

 

רויטל כותבת: "אני מעוניינת לארגן קבוצה שתיסע לבתי-חולים כדי לשמח חיילים פצועים עם משלוחי עוגות וממתקים. פניתי לכמה חברות לגבי תרומת ממתקים ומחכה לתשובות. אודה למי שיצטרף ו/או יתרום ממתקים ועוגות".

חזור למעלה
תמיכה בבתי עסק וחקלאים מהצפון

 

יקי סקולר כותב: "IBC הינו ארגון ישראלי המורכב מכ-500 אנשי עסקים ועצמאים ממקצועות שונים אשר חרט על דגלו את נושא שיתוף הפעולה והעזרה העסקית ההדדית. עוצמתו הייחודית של הארגון מאפשרת לו פתיחת דלתות וסיוע לחבריו. במצב הקיים החליטה הנהלת הארגון להפנות יכולת זו לצורך סיוע לעסקים בצפון על-ידי אימוץ יזום של עצמאים, אנשי עסקים ועסקים קטנים מהצפון, שנפגעו קשות כלכלית ואישית כתוצאה מהמלחמה שנכפתה על כולנו אולם פוגעת בעיקר בהם. כל העוסקים בכך יעשו זאת מתוך מטרה לסייע מבלי לבקש תמורה. אנו מזמינים את אנשי העסקים הזקוקים לסיוע לפנות אלינו על-מנת שנוכל לבחון את צורכיהם ולעזור לאלה שביכולתני לסייע להם".

  

גיא מושקוביץ (IXI MOBILE ביום-יום, ותותחן כאשר צריך) כותב: "חלקינו משרתים במילואים, חלקינו נמצאים בעבודה, ורובינו משלבים בין שניהם. היות וימים אלו הינם ימי החופשות, ולאף-אחד אין מצב רוח ליותר מדי חופש, אנו מתארגנים לתרומת יום חופש מכל עובד. כל עובד אשר מעוניין לתרום יום חופש (הרי במידה ונחכה לממשלה כלום לא יקרה), יכול להשאיר את פרטיו בדוא"ל המצורף, ואנו ניצור קשר עם מעבידיו ונטפל בכל הלוגיסטיקה הקשורה. 60% מהתרומות יועבר לנזקקי הצפון, ו-40% לשיקום עסקים קטנים. כמו כן, אנו פתוחים להצעות כיצד להתייעל".

 

יעל סוחוב כותבת: "אנחנו מארגנים יריד מזון ואמנויות של יצרנים מהצפון בימים חמישי-שישי הקרובים בקניון גן העיר בתל-אביב. אשמח לתת פרטים נוספים ואף לבדוק אופציה לשיתוף פעולה פרסומי".

 

אייל כץ כותב: "אני תושב כפר ורדים, ובימים כתיקונם אני מתפרנס מפורטל תיירות באינטרנט ומחוברות תיירות שאני מפיץ. מאז פרוץ המלחמה אני מפרסם רשימה המתעדכנת כמעט מדי יום של עסקים קטנים מהצפון שמחפשים לקוחות באזור המרכז. הפיצוי שמציעה המדינה מגוחך, אנשים לא ראו שקל כבר חודש, ומעבר לבעיה הקשה עד מאוד המיידית של הכסף, רבים מהם חוששים למפעל חייהם. אנחנו לא מבקשים תרומות, אלא רק הזדמנות לספק שירותים לתושבי המרכז".

  • לרשימת העסקים המופיעה באתר פנאי לחצו כאן

 

צביקה כותב: "אנו עוזרים לבעלי משקים בצפון בשיווק מוצריהם במרכז הארץ, ומספקים ביצי משק טריות ויין ביתי איכותי במחירים הוגנים. מי שרוצה לקנות מוזמן לטלפן ולקבל את המוצרים עד הבית. כל ההכנסות מגיעות לתושבי הצפון, שחלקם הגדול פונו מיישוביהם".

  • לרכישת המוצרים התקשרו 052-8845084 או כתבו z1961@walla.co.il

 

מיכאל כותב: "הקמנו אתר חדש בשם help2north, אשר מטרתו להביא מידע וסיוע לבעלי העסקים הקטנים, וכן לעזור במילוי טופסי הפיצויים ללא תשלום".

 

קבוצת רד-בינת כותבת: "אנחנו קוראים לחברות מהמגזר היצרני/תעשייתי מצפון הארץ, המתקשות לפעול עקב המצב הביטחוני, להעביר את פעילותן - ללא תשלום - לשטחי המשרדים של הקבוצה במרכז הארץ, ולהמשיך ולעבוד מהם ללא הפרעה. ההצעה מתאימה במיוחד לחברות קטנות ולחברות סטארט-אפ, שאין להן ציוד כבד שמסובך להעבירו מהצפון למרכז הארץ".

 

מימון פאר כותב: "אנו עורכים סדנה לבעלי עסקים קטנים בנושא מ"קרבן לאחראי". הסדנה עוסקת באופן שבו אדם יכול לפעול בסיטואציה שלילית על-מנת לשפר את מצבו, והיא תועבר בהתנדבות על-ידי מאמנים עסקיים בכירים. הסדנה מיועדת לבעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד".

  • להשתתפות התקשרו 050-5665505 או כתבו peerm@013.net


אנשי סטארט-אפ צפוני המתשתכנים זמנית במשרדי קבוצת רד-בינת בת"א

 

חזור למעלה
הצלת בעלי-חיים שננטשו בצפון

 

הווטרינרים ד"ר זאב גאנז וד"ר דורון נרי כותבים: "אנו במרכז הווטרינרי רמת-השרון מארגנים מבצע התרמה גדול של מזון, שמיכות וצעצועים לכלבים וחתולים שנפגעו מהמלחמה בצפון. אנו מסייעים לעמותת "כרמי חי" בכרמיאל, עיר שספגה מאות טילים ועשרות רבות מכלביה מטופלים בעמותה. כמו-כן אנו מסייעים לעמותת "אס.או.אס" שהעבירה עשרות בעלי-חיים מהצפון למרכז ומטפלת כיום בכולם. בנוסף ל-8,000 הלקוחות שלנו שכבר גויסו למבצע, אנו רוצים להפיץ אותו לכמה שיותר אנשים".

  • לסיוע התקשרו 03-5403368

 

 

חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא סומכים על הרשויות. חלוקת ספרי זוהר ביישובי הצפון
אורזים חבילות מזון. תלמידי ישיבת ההסדר בקריית-שמונה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים