שתף קטע נבחר

בפעם השנייה נפגע מפקד גדוד בשריון

במהלך פעילות בכפר דיר סירין בגזרה המזרחית נפגע טנק מרכבה סימן 4 מטיל נ"ט. מפקד גדוד 9, סגן-אלוף אפי, נפצע קשה. בשבוע השני של הלחימה נפצע באורח בינוני מפקד גדוד 52 בשריון, סגן-אלוף גיא, לאחר שהטנק שלו עלה על מטען רב עוצמה

בפעם השניה במלחמה נפצע בקרבות מפקד גדוד בשריון: מפקד גדוד 9 של השריון, סגן-אלוף אפי, נפצע אתמול (שבת) באורח קשה בפעילות באזור הכפר דיר סירין בגזרה המזרחית. טנק מרכבה סימן 4 נפגע מטיל נ"ט. שניים מחייליו נפצעו קל. המג"ד הפצוע הובהל לבית חולים זיו בצפת, שם התייצב מעט מצבו. גם לאחר שהמג"ד נפצע, המשיכו חייליו לפעול בגזרה, והיו מעורבים בקרבות קשים.

 

 

 

בשבוע השני של הלחימה נפצע באורח בינוני מפקד גדוד 52 בשריון, סגן-אלוף גיא, לאחר שהטנק שבו נע עלה על מטען רב עוצמה באזור הכפר בינת ג'ביל. קצין המבצעים של הגדוד שהיה בטנק נפצע קשה. הקצין ששוחרר מבית החולים זיו, עובר כעת תקופת שיקום במרכז הרפואי שיבא בתל השומר ובצה"ל מעריכים שישוב בעתיד לתפקידו. לאחר שסא"ל גיא נפצע, התנדב מפקד הגדוד הקודם, סגן-אלוף צחי, המשמש בתפקיד מטה לתפוס את מקומו בגדוד. במהלך היום נהרג לוחם מהגדוד לאחר שטנק שבו נע באזור קנטרה בגזרה במזרחית נפגע מטיל נגד טנקים.

 

מפקדי גדודים לוקחים חלק פעיל בלחימה בדרום לבנון, בתקרית הקשה של גדוד 51 של חטיבת גולני בכפר בינת ג'ביל לפני כשבועיים נהרג סגן מפקד הגדוד - רב-סרן רועי קליין - בחילופי האש הקשים. גם מפקדים בכירים יותר בוחרים להיכנס פנימה עם הכוחות. בשבוע שעבר היה מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף משנה חגי מרדכי, עם לוחמיו באזור בינת ג'ביל. גם מפקד חטיבת גולני, אלוף משנה תמיר ידעי, בחר להכנס למרחב, במשימה שבה הובאו גופות חללי גדוד 51 משטח לבנון לישראל.

 

מפקדי החטיבות יושבים בדרך כלל בחדרי פיקוד בישובים ישראליים על קו הגבול ומשם עוקבים אחר הכוחות שלהם בשטח. "זו החלטה אישית של מפקד האם להיכנס פנימה או לא. תלוי בתחושתו", הסביר קצין בכיר. לדבריו הדבר לא פוגע בתפקיד המפקד לקבל תמונת מצב כוללת על כוחותיו, אם הוא מתוגבר באנשים מנוסים.

 

"העובדה שגם מפקדים נפגעים בלחימה רק מעידה שאין הבדל בין חייל שנמצא במסלול לבין מפקד גדוד", אמר ל-ynet גורם צבאי בכיר, "מפקדים נמצאים בקרבות, מנהלים את הלחימה במרחב שלהם וגם צריכים להתנהג בצורה מבצעית על מנת להגן על חייהם. גם בתאונת האפאצ'י נהרג קצין בכיר (אל"מ צביקה לופט). זה מה שמסמל את צה"ל יותר מכל, מפקדים לצד חיילים, נלחמים יחד, וגם נפגעים יחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים