שתף קטע נבחר

פרץ: נערוך בדיקה מקיפה של מהלכי המלחמה

"עד לרגעים אלה, פרט לתקריות מקומיות, הפסקת האש נשמרת", כך אמר השר פרץ לפני פגישת סיעת העבודה. הוא ביקש להדגיש: "פתחנו בתיאום עם הגורמים ביוניפי"ל על מנת להתחיל בתהליך העברת השטח. אין לנו כל כוונה לשקוע בביצה הלבנונית"

שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר בצהריים (יום ב') בישיבת סיעת העבודה כי "עד לרגעים אלה, פרט לתקריות מקומיות, הפסקת האש נשמרת". הוא ציין גם כי "פתחנו בתיאום עם הגורמים ביוניפי"ל על מנת להתחיל בתהליך העברת השטח. אין לנו כל כוונה לשקוע בביצה הלבנונית".

 

 

השר פרץ הוסיף: "אני חושב שהמשבר שפקד את האזור הוא משבר שיש לו בהחלט השלכות לעתיד, על היחסים עם כל מדינות האזור. אני בטוח שהעובדה שבשורה התחתונה הגורמים הקיצוניים נחלשו מאוד, תביא לתהליך שבו יתחזקו הגורמים המתונים, אני מקווה שבתהליך הזה גם יפתח פתח למו"מ, גם בגבול הצפוני עם ממשלת לבנון, וגם חידוש ההידברות עם הפלסטינים בדרום. באשר, לחובה שלנו לקיים את כל הבדיקות ואת כל הבחינות הנדרשות, כשר הביטחון אני מתכוון לקיים את חלקי ובוודאי להקים צוות שיערוך בדיקה מקיפה, מעמיקה, על כל ההתרחשויות לפני פרוץ המלחמה ובמהלכה".

 

השר פרץ ציין: "אני חושב שההישגים של חיילי צה"ל והדרך שבה נקבע את יישום הכללים שהוחלטו במועצת הביטחון, אין לי ספק, שיהיו בבחינת שינוי מצב בגבול הצפון. לאור העובדה ששטח דרום לבנון יהיה מפורז ושחיזבאללה ייצא מאזורים גדולים שבהם הוא שלט, אני בטוח, שהשקט בצפון יחזור".

 

"אבל", הדגיש השר פרץ, "אנחנו מתכוונים להיות על המשמר. והיה ויפרו את הסכם הפסקת האש, ואת הכללים כפי שנקבעו, נפעל בנחרצות". 

 

במהלך הישיבה אמר ח"כ עמי איילון: "אני שם לב שלאחרונה מצד הממשלה מתחילים להאשים את צה"ל. כל מי שינסה להוציא את צה"ל שעיר לעזאזל, תהיה לו מלחמה איתי".

 

אתמול אמר שר הביטחון כי "אם יתברר שהגורמים המעורבים בהסכם יפרו אותו, לחיילי צה"ל לא תהיה שום מגבלה לפעול על מנת להגן על חייהם. לא יהיה מצב שבו ייפגעו חיילי צה"ל ואנחנו לא נגיב; אנו נגיב בכל האמצעים".

 

במהלך ביקור בפיקוד צפון, הוסיף אמש השר פרץ כי "על המפקדים והחיילים, הנמצאים כעת בלחימה קשה ונועזת, להבין את תרומתם לעיצוב המסמך המדיני, המהווה ערובה לשקט בצפון לשנים הבאות. מעולם לא היה מסמך מדיני כה מחייב לטובת מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
פרץ. הפסקת האש נשמרת
צילום: ניב קלדרון
הפסקת האש הבוקר
צילום: ניב קלדרון
מומלצים