שתף קטע נבחר

שיא שלילי של תאונות דרכים בתקופת המלחמה

במשטרת התנועה מדווחים כי מספר ההרוגים בתאונות הדרכים בין אמצע יולי לאמצע אוגוסט הוא הנמוך ביותר בארבע השנים האחרונות. ראש מדור מחקר במשטרת התנועה: "חרדת המלחמה מגבירה את הזהירות"

חודש הלחימה בצפון הביא לשיא שלילי של הרוגים בתאונות דרכים. כך עולה מנתונים שהגיעו לידי ynet. בין ה-12 ביולי ל-13 באוגוסט נהרגו 31 בני אדם בכבישים - מדובר במספר הנמוך ביותר בהשוואה לתקופה המקבילה בארבע השנים האחרונות.

 

בשנת 2003 נהרגו בתקופה שבין אמצע יולי לאמצע אוגוסט 45 בני אדם ב-1,667 תאונות דרכים. בשנת 2004 נהרגו 52 בני אדם ב-1,579 תאונות ובשנת 2005 היו 39 הרוגים ב-1,385 תאונות. בתקופה זו השנה, במהלך הלחימה, אירעו 1,026 תאונות דרכים בהן נהרגו כאמור 31 בני אדם.

 

"בזמן מלחמות ישנה חרדה. החרדה מביאה לזהירות מצד האדם ובכלל זה בנהיגה. בצפון הארץ ירדה התנועה באופן משמעותי, ורובה התנקזה למרכז ודרום הארץ וצפוי היה כי צפיפות תביא לעלייה בתאונות, אך זה לא קרה מה שמוכיח פעם נוספת שהגורם האנושי מכריע בכל הנוגע לתאונות הדרכים", אומר ראש מדור מחקר במשטרת התנועה הארצית, סגן ניצב יוסי חטוקאי, שפילח את הנתונים.

 

גם מספר הפצועים בתאונות הדרכים ירד פלאים בחודש המדובר לעומת שנים קודמות. כך למשל בחודש בו נאספו הנתונים נפצעו 127 בני אדם בתאונות דרכים. זאת לעומת 216 פצועים קשה בתקופה המקבילה אשתקד.

 

"את כל תאונות הדרכים ניתן למנוע אילו 10 שניות לפני שהן קורות מישהו מתריע בפני הנהג על זהירות. חוסר הזהירות ותשומת הלב על הכביש מצד הנהגים הם גורמים עיקריים לתאונות הדרכים" מסכם סנ"צ חטוקאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
פחות תאונות
צילום: חגי אהרון
מומלצים