שתף קטע נבחר

מיקרוסופט שילבה את שירותי Live בבטא של Vista

החברה שילבה במערכת ההפעלה החדשה קישורים לשירותי רשת כמו Live Messenger, סרגל הכלים Live Toolbar, שירות האבטחה Windows Live OneCare ושירות הדוא"ל המקוון Live Mail

בלון ניסוי של מיקרוסופט? החברה שילבה קישורים לשירותי רשת של Windows Live בגירסת הבטא האחרונה של Vista, מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט, שצפויה לצאת בתחילת השנה הבאה. כך דווח בבלוג Microsoft Watch , העוקב אחר ענקית התוכנה.

 

מדובר בקישורים לשירותי הרשת החדשים של מיקרוסופט, הממותגים בשם Live, בהם שירות המסרים המידיים Windows Live Messenger, סרגל הכלים Windows Live Toolbar, שירות האבטחה Windows Live OneCare ושירות הדוא"ל המקווןWindows Live Mail, היורש של הוטמייל.

 

גירסת הבטא החדשה (Build 5506) תופץ לנסיינים בימים הקרובים, על פי נסיינים שהעדיפו לא להזדהות. מסך הפתיחה כולל קישורים ישירים לשירותים שהוזכרו, וצילומי מסך שפורסמו מחזקים את הטענה הזאת. נוסף על כך, Windows Live Messenger צורף כאחת האפשרויות בתפריט Start ("התחל"), וככל הנראה תחליף את ה-Windows Messenger, ששולבה ב-Windows XP.

 

במה מדובר

 

Windows Live זה שם כולל לסדרה של יותר מ-20 שירותי תוכנה המוצעים ברשת, כחלק מיוזמה נרחבת של מיקרוסופט לעבור מהפצת תוכנה למחשב האישי לשירותים מקוונים.

 

מיקרוסופט צפויה להפיץ את גירסת הבטא המשמעותית הבאה של Vista, המכונה RC1, בסוף החודש הנוכחי, לכשני מיליון נסיינים. הגירסה הסופית של מערכת ההפעלה צפויה לצאת בחודש ינואר, 2007, אלא אם כן יתגלו בעיות שיחייבו דחייה נוספת.

 

האם מיקרוסופט מנסה לבחון את משרד המשפטים האמריקני ואת האיחוד האירופי, שני גופים שניהלו מאבק משפטי בחברה בשל שילוב הדפדפן אינטרנט אספלורר ונגן המדיה במערכת ההפעלה, והטילו עליה סנקציות לאחר שקבעו כי הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים?

 

מומחים מעריכים כי מאחר ומדובר במקרה זה בשילוב של קישורים בלבד לאתרי אינטרנט במערכת ההפעלה, ומכיוון שקל באופן יחסי לבחור בשירותים מתחרים, מיקרוסופט החליטה על הצעד בעקבות הערכה משפטית כי לא יסבך את החברה מבחינה משפטית.

 

אגב, זו הסיבה לכך שהמהלך של מיקרוסופט אינו צפוי להתגלות כקלף מנצח, כדוגמת השילוב של אינטרנט אקספלורר ב-Windows, והתחרות האמיתית תתנהל בין חברות האינטרנט שיציעו שירותים יותר אטרקטיביים לגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקרוסופט. לא חוששת מתביעה
מומלצים