שתף קטע נבחר

Guitar Hero - כך תהיו כוכבי רוק בעזרת פלייסטיישן 2

Guitar Hero הוא משחק מחשב מוזיקלי שמשתמש בבבקר משחק בצורה של גיטרת גיבסון SG קטנה. השימוש בגיטרה מדמה את השימוש בגיטרה אלקטרונית אך מותאם ל-Playstation 2. יצאנו איתו לג'ם סשן והנה המסקנות

תעצמו את העיניים ותדמיינו את ההמונים מריעים לכם בנווה שלום או לפחות בניצנים. כן, המשחק Guitar Hero מאפשר לכל שחקן להרגיש כמו כוכב רוק אמיתי. הגיימר יכול לבחור בדמות אחת מתוך שמונה דמויות סטריאוטיפיות של כוכבי רוק.

 

לכל אחת מהדמויות סגנון מיוחד משלה אשר בא לידי ביטוי במראה ובאנימציה. במהלך המשחק השחקן מתקדם עם הדמות דרך שש תחנות דרך שונות המייצגות את מסלול הקריירה הטיפוסי, החל ממרתף מחתרתי ועד אצטדיון פתוח.

 

במצב קריירה ניתן לבחור באחת מבין ארבעה רמות קושי שונות או לבחור באפשרות של משחק מהיר ומהנה. אפשר גם להזמין חבר ולנגן ביחד באמצעות גיטרה נוספת או בקר משחק רגיל. לאחר אימון של כשבוע כל אחד יכול להרגיש כמו כוכב רוק, זאת, מבלי לעזוב את הבית.

 

מדוע גיטרה

 

האם מדובר בגיטרה אמיתית? תלוי את מי שואלים. פקיד המכס יטען שכן,

 אחרת איך תסבירו את המס על "כלי נגינה" שנדרשתי לשלם למכס?

 

למעשה מדובר בבקר משחק לכל דבר המתאים במיוחד עבור ה-Playstation 2. הבקר מעוצב כמו גיטרה משתי סיבות: הסיבה הראשונה היא בכדי להעניק תחושה שאכן מדובר בכלי נגינה.

 

סיבה שנייה היא ארגונומית, העיצוב של גיטרת SG מבית גיבסון הוכיח את עצמו כמאוד נוח לשימוש ככלי נגינה. אורכו של בקר המשחק כ-70 ס"מ, קצר יותר מהגיטרה האמיתית ויחד עם זאת לא קצר מדי.

 

הגימור של בקר המשחק איכותי למדי ומקנה תחושה שמדובר בכלי נגינה אמיתי ורציני המתאים לצעירים ולמבוגרים כאחד.

 

שימוש בבקר הרגיל

 

השימוש בבקר בצורת הגיטרה הרבה יותר נוח מהשימוש בבקר המשחק הרגיל עבור משחק זה. באופן תיאורטי ניתן גם להשתמש בבקר המשחק הרגיל של ה-Playstation 2 תוך שימוש במקשים האחוריים ובמקש X כתחליף למקשים על גבי צוואר הגיטרה. באופן מעשי השימוש בבקר המשחק הרגיל במשחק זה קשה יותר עד כדי בלתי אפשרי, במיוחד כאשר מגיעים לרמות הקשות.

 

כיצד מתחילים?

 

תחילה מוציאים את הגיטרה מהקופסה, מרכיבים את הרצועה ומכוונים את אורכה. לאחר מכן ניתן גם לקשט את הגיטרה בשלל המדבקות המצורפות למשחק. לפני שמתחילים לנגן מומלץ לבחור מתוך תפריט המשחק את מצב הלימוד. מצב הלימוד המצוין במחולק לשלושה פרקים עוזר להבין את המשחק ולהפיק ממנו את המרב גם עבור אלה שכבר יודעים לנגן.

 

כיצד משחקים?

 

כמו כל ההמצאות הגדולות, המשחק פשוט מאוד. מי ששיחק במשחקים

הקודמים של הרמוניקס כמו Amplitude ו-Frequency או במשחקי DDR עבור שטיח הריקודים מיד יחוש ביתרון.

 

את הגיטרה מחזיקים ממש כמו גיטרה אמיתית, כאשר ארבעת האצבעות באזור חמשת הכפתורים על גבי צוואר הגיטרה. היד השנייה פורטת על מוט אשר נע מעלה או מטה באופן דומה לפריטה על מיתר. באמצעות המוט שממוקם ליד המיתר ניתן לעוות את הצליל ולתת לו צליל ייחודיי.

 

כיצד מנגנים?

 

כאשר השיר מתנגן התווים זורמים ממרכז המסך כלפי מטה. כאשר התו מגיע לאזור המטרה יש לפרוט על המוט מעלה או מטה כמו שפורטים של מיתר, זאת כמובן כאשר האצבעות לוחצות על כפתור אחד או יותר מבין הכפתורים הממוקמים על גבי צוואר הגיטרה.

 

לחלק מהתווים יש זנב באורך משתנה בהתאם לזמן שיש למשוך את הצליל, לחיצה על המוט בו בזמן תאפשר לקבל צליל בעל גוון אישי. חלק מהתווים מכילים כוכבים שמאפשרים לקבל מהקהל בהמשך תשואות. ככל שמנגנים טוב יותר וברצף כך מרוויחים יותר כסף שניתן לקנות באמצעותו בונוסים בחנות הבונוסים.

 

רמות הקושי

 

למשחק יש ארבע רמות קושי. ברמת המשחק הקלה משתמשים בשלושה כפתורים בלבד הירוק, האדום והצהוב הממוקמים על צוואר הגיטרה בדומה ל-Freaks של Konami. ברמה הבינונית נוסף המקש הרביעי הכחול וברמה הקשה נוסף המקש החמישי הכתום. ברמת המומחה יש לבצע גם טכניקות ומעברים עדינים בין אקורדים ממש כמו המקצוענים.

 

שיטת הניקוד

 

בניגוד למשחקי ריקודים המשחק הזה אינו שופט לפי מידת הדיוק בנגינה. מה שחשוב שה האם הצלחנו לבצע את התו או לא. בדומה למשחקי הקצב כמו Amplitude יש משמעות לביצוע מוצלח של תווים ברצף על מנת לזכות ביותר נקודות. חלק מהתווים טעונים באנרגיה, כאשר מנגנים אותם היטב מד האנרגיה מתמלא. ניתן להשתמש גם במוט על מנת לנענע את התו ולמלאת את מד האנרגיה מהר יותר.

 

כאשר מד האנרגיה מלא מעל לחציו ניתן להניע את צוואר הגיטרה כלפי מעלה, אז תווים הופכים כחולים, הקהל מוחא כפיים והשחקן מרגיש כמו כוכב רוק.

 

עיצוב הזירות

 

המשחק מתרחש בשש זירות אשר שאבו השראה מאותם האתרים בהם מנגן כוכב רוק אמיתי במהלך הקריירה שלו. המשחק מתחיל במועדון מחתרתי קטן הממוקם במרתף מבודד אקוסטית, המגיש שתייה לאורחיו. המשחק מתקדם דרך מספר אתרים סגורים ופתוחים ומסתיים באצטדיון גדול, פתוח ומיוחד.

 

הסביבות המרשימות עוצבו לפרטי פרטים תוך שימוש בהומור, אפילו הרמקולים רוקדים לפי הקצב. זוויות הצילום לא מביישות את שידורי מופעי הרוק בטלוויזיה וזווית הצילום מנקודת מבטו של הכוכב מרשימה במיוחד.

 

עיצוב הדמויות

 

הדמויות עוצבו בפרטי פרטים הן מבחינת המראה והן מבחינת התנועות

 המתאימות לכל דמות ודמות. שמונת נגני הגיטרה קיבלו את רוב תשומת הלב וכל אחת מהן מייצגת סטריאוטיפ שונה של כוכב רוק.

 

הרמוניקס כל כך הקפידו על התנועות האינדיבידואליות של כל דמות כך שנאלצו לשדרג את המנוע הגרפי מספר פעמים על מנת לתמוך בכל התנועות כך שיראו טוב על המסך.

 

הדמויות מגיבות לנגינה של השחקן למרות שלשחקן קשה להבחין בכך, זאת מאחר שברגע שמסיטים את המבט מהתווים מסתכנים באיבוד השליטה בנגינה. שאר הדמויות כמו הזמר, הלהקה ואפילו הקהל נראים ומגיבים היטב למתרחש.

 

עיצוב התווים

 

התווים הם לב ליבו של המשחק. כל תו מוצג ככפתור גדול וצבעוני שצבעו תואם לצבע הכפתור על צוואר הגיטרה. לעיתים יוצא מהכפתור זנב שמורה על צליל מתמשך, כאשר לוחצים על המוט הקו מתנפח ומתכווץ ממש כמו הצליל עצמו.

 

גם התווים טעוני האנרגיה נראים היטב כאשר הם מתקרבים. לאחר שממלאים לפחות מחצית ממד האנרגיה ניתן להטות את הגיטרה כלפי מעלה על מנת להפעיל את כוח הכוכבים. בזמן זה התווים הופכים לכחולים והקהל מריע ומוחא כפיים.

 

פס הקול

 

המשחק כולל להיטי רוק רבים. בניגוד לכותרי מוסיקה אחרים דווקא כאן השירים המוכרים מופיעים לפני הפחות מוכרים או אילו שמעולם לא שוחררו. למרות זאת המשחק מצליח לרתק בכל שיר מחדש ועושה זאת שוב ושוב עם יותר מ-40 שירים בהצלחה מרובה.

 

ביצוע השירים

 

רוב השירים אינם מבוצעים על ידי הלהקות המקוריות אך הביצוע עדיין מוצלח

ביותר. פרט לזמר עצמו קשה מאוד להבחין שלא מדובר בלהקות המקוריות.

 

המיוחד במשחק זה בניגוד למשחקים אחרים הוא שהשירים מנוגנים במלואם לרבות קטעי הסולו של הגיטרה שנהוג לקצצם במשחקים אחרים, במשחק זה הם הדובדבן שבקצפת.

 

בונוסים

 

בכסף שמרוויחים במצב קריירה ניתן לרכוש דמויות חדשות, גיטרות וקישוטים, כ-17 שירים נוספים כמו Fire It Up ו-Be A Guitar Hero שהפכו ללהיטים בזכות המשחק ואפילו סרטי וידאו.

 

סרטי הוידיאו מתארים כיצד יצרו את המשחק, את האנימציה, את האתרים השונים ומופע של האנשים המוכשרים ביותר שיצרו את יצירת המופת Guitar Hero.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להרגיש כמו כוכב רוק אמיתי
מומלצים