שתף קטע נבחר

זמנית: שטרית יחליף את רמון במשרד המשפטים

ראש הממשלה סיכם הבוקר עם השר מאיר שטרית שייכנס באופן זמני למשרד המשפטים במקום רמון. המועמדים האחרים - ליבני ובר-און יישארו בתפקידיהם. השבוע הגיש שר המשפטים את התפטרותו לאחר שהואשם בהטרדה מינית

זמני בלבד? שר הבינוי והשיכון, מאיר שטרית, מונה לממלא מקומו של שר המשפטים, חיים רמון, כך נקבע בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשטרית. השניים סיכמו שמדובר במילוי מקום זמני עד לסיום משפטו של השר חיים רמון.

 

השר שיטרית היה אחד משלושת המועמדים להחליף את השר חיים רמון, עימו התמודד על התפקיד. לאחר הודעת השר רמון על התפטרותו ביום ראשון, נעתר שר הפנים רוני בר-און לפניית ראש הממשלה להתמקד בעבודתו כשר הפנים לשיקום הצפון לאחר המלחמה. מועמדת נוספת הייתה השרה ציפי ליבני, אשר הוחלט שלא למנותה למילוי המקום בשל העומס הרב המונח על כתפיה כממלאת מקום ראש הממשלה ושרת החוץ.

 

מאיר שיטרית, בן 58 עלה לישראל ב1957 ממרוקו. מתגורר ביבנה נשוי לרותי ואב לשניים ובעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת בר אילן ודוקטורנט מאוניברסיטה זו. הוא נבחר לראשונה לכנסת ב-1981 במסגרת הליכוד ועם הקמת קדימה עבר עם חבריו לממשלה למפלגה זאת.

 

ההתפטרות של רמון

 

שר המשפטים, חיים רמון, הגיש השבוע את התפטרותו לראש הממשלה אהוד אולמרט, בעקבות הודעתו הרשמית של היועץ המשפטי מני מזוז כי יוגש כתב אישום נגד רמון. בטיוטת כתב האישום שיוגש בימים הקרובים לבית משפט השלום בתל אביב, נטען כי שר המשפטים ביצע מעשה מגונה בצעירה בכך "שהצמיד את שפתיו לשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לתוך פיה, והכל ללא הסכמתה".

 

ביום חמישי שעבר הודיע מזוז לרמון על החלטתו להעמידו לדין פלילי בחשד לעבירה של מעשה מגונה ללא הסכמה בעובדת של משרד ממשלתי. הוא נתן לו אפשרות לקיים שימוע באמצעות בא כוחו, בטרם קבלת ההחלטה הסופית בעניין. רמון אמר לאחר מכן בתגובה: "אני בטוח בחפותי ובית המשפט יוכיח זאת".

  

ביום שישי הודיע שר המשפטים ליועץ המשפטי כי הוא מוותר על זכות השימוע ועל חסינותו. רמון ביקש כי משפטו יתחיל לאלתר ויתנהל באופן רציף. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטרית. אתמול קוטף תפוחים, היום שר משפטים
צילום: ששון תירם
צילום: אבי כהן
רמון. התפטרות זמנית
צילום: אבי כהן
צילום: אתר הכנסת
בר-און. יתמקד בצפון
צילום: אתר הכנסת
מומלצים