שתף קטע נבחר

רמון הודיע ליועץ מזוז על התפטרותו

יממה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה החליט על העמדתו לדין על מעשה מגונה שלא בהסכמה, הודיע לו שר המשפטים כי הוא מוותר על חסינותו ומחרתים יסיים את תפקידו. רמון ביקש כי משפטו, שיחל מיד לאחר מכן, יתנהל באופן רציף

שר המשפטים, חיים רמון, הודיע בצהריים (יום ו') ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי הוא מוותר על זכות השימוע ועל חסינותו, וביום ראשון הקרוב יניח את מכתב התפטרותו על שולחן ראש הממשלה. הודעתו של רמון באה בעקבות ההחלטה להעמידו לדין פלילי בחשד לעבירה של מעשה מגונה ללא הסכמה. רמון ביקש כי משפטו יתחיל לאלתר.

 

אתמול הודיע היועץ מזוז לשר רמון כי החליט להעמידו לדין פלילי. הוא נתן לו האפשרות לקיים שימוע באמצעות בא כוחו בטרם קבלת החלטה סופית בעניין, ורמון מסר אתמול שהוא שוקל את העניין ויודיע בהקדם. "אני בטוח בחפותי. בית המשפט יוכיח זאת", אמר בטרם הודיע הבוקר על התפטרותו.

 

רמון, כאמור, ביקש שמשפטו יתחיל לאלתר ויתנהל באופן יום-יומי ורציף, גם למען ההיבט האישי, אך יותר מכך - כפי שמבקש האינטרס הציבורי. השר רמון אמר כי הוא בטוח שיצליח להוכיח בבית המשפט ש"נשיקה של שתיים-שלוש שניות", לפי גרסת המתלוננת, לא יכולה להפוך ולהיות מעשה עם כוונה פלילית.

 

בתנועה לאיכות השלטון בירכו על החלטתו של השר רמון: "כך ראוי, כשמוגש נגד שר כתב אישום עליו להתפטר. אנחנו קוראים למערכת המשפט לסיים את הדיון במהירות ובהקדם האפשרי".

 

מה קרה בעקבות הצילום המשותף?

בחודש שעבר התפוצצה הפרשה כאשר הוסר מעליה צו איסור הפרסום. אז התברר כי המתלוננת נגד השר רמון היא ה', צעירה שאיננה עובדת משרדו, אלא שימשה עד לאחרונה בתפקיד באחד ממשרדי הממשלה האחרים. החקירה בעניינו של רמון הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה, והיועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מלווים אותה מראשיתה.

 

ה' טענה כי ביום בו סיימה לעבוד באחד ממשרדי הממשלה הגיע למשרד השר רמון, אותו הכירה היכרות חטופה מעבודתה, והיא ביקשה להצטלם איתו למזכרת. אחרי שהצטלמו ונשארו לבד בחדר, טוענת הצעירה כי רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי ואף החדיר את לשונו לפיה. לדבריה, לא התנגדה לו בכוח שכן "לא ידעתי מה לעשות עם עצמי".

 

מאוחר יותר, לדבריה, נתקפה ה' בבכי ממושך שבו הבחינו גם עמיתותיה - ולאחר מכן סיפרה לאחראית הישירה עליה את שאירע. האחראית היא שהגישה את התלונה במשטרה. לדברי הצעירה, גם בכירי אותו משרד יודעו על הפרשה.

 

מקורבי השר רמון טענו כי הסיפור מופרך לחלוטין. לטענתם, הדבר היחיד הנכון בדבריה של המתלוננת היא העובדה שביקשה להצטלם עם השר רמון ביומה האחרון בתפקיד. אולם לדבריהם, במהלך הצילום המשותף, חיבקה הצעירה את רמון ו"ניסתה להתחיל איתו".

 

כשבועיים וחצי לאחר פרסום הפרשה, העבירה המשטרה את המלצתה לפרקליטות, לפיה יש להגיש כתב אישום נגד השר רמון. השר עצמו אמר בתגובה: "עמדת המשטרה נראית משונה כיוון שגם על פי גרסאת המתלוננת, שאינה עולה בקנה אחד עם האמת, אין ראיות לכאורה".

 

מקורבי רמון אמרו ל-ynet: "אפילו על פי גירסתה ועדותה במשטרה של המתלוננת, לא זו בלבד שהיא לא יצאה בוכה ונסערת, אלא בידי המשטרה יש תמונה שצולמה לטענת המתלוננת מיד לאחר האירוע בו היא נראית יחד עם השר, צמודה

 אליו ומחייכת בפה מלא. בנוסף, לפי עדותה היא נתנה לו אחרי האירוע פתק בו היא רשמה את מספר הטלפון האישי שלה.

 

לא שמענו על תקדים שבו מי שכיביכול הוטרדה מינית מצטלמת, מחייכת ונותנת מספר טלפון למי שדקה קודם לכאורה הטריד אותה. אני תמהים שהעניין לא היה חשוב מספיק למתלוננת כדי להשאר בארץ, והמשטרה לא ביקשה שהיא תשאר בארץ, וכתוצאה מכך לא נערך עימות כראוי, אלא תחליף עימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
חיים רמון. לוקח אחריות
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
מני מזוז. המשפט יתחיל בקרוב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים