שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מיקרוסופט: סימנים של התקרבות לקוד הפתוח
  מנהל מעבדת הקוד הפתוח של החברה הזמין מפתחים של קוד פתוח להבטיח כי הדפדפן Firefox ותוכנת הדוא"ל Thunderbird יפעלו כראוי ב-Windows Vista

  מנהל מעבדת הקוד הפתוח של מיקרוסופט פנה לחברת מוזילה והזמין אותה לשלוח מפתחים על מנת להבטיח כי הדפדפן Firefox ותוכנת הדוא"ל Thunderbird יפעלו כראוי במערכת ההפעלה החדשה Windows Vista.

   

  אתר Techweb מדווח כי מנהל המעבדה, סאם רמזי, פירסם הודעה בקבוצת הדיון של צות הפיתוח של מוזילה, והודיע כי שריין מקום למפתחי קוד פתוח במסגרת Windows Vista Readiness ISV Lab, אירוע בן ארבעה ימים שייערך בחודש דצמבר, המיועד למפתחים חיצוניים שיוכלו לבדק את התאימות של מערכת ההפעלה החדשה עם תוכנות שונות.

   

  מיקרוסופט הזמינה רק מפתחים בחברות מסחריות לאירועים דומים שנערכו בעבר, אך רמזי ציין כי הוא "להסתכלות רחבה יותר, החורגת מהתחום המסחרי, וכוללת גם פרויקטים של קוד פתוח".

   

  מיקרוסופט מתחרה במוזילה באופן ישיר בתחום דפדפני האינטרנט. נתח השוק של הדפדפן של החברה, אינטרנט אקספלורר, ירד לאחרונה אל מתחת לרף 80 האחוזים,
  והדפדפן פיירפוקס עלה, בעיקר על חשבונו, לכ-13-15 אחוזים.

   

  למיקרוסופט אין מה להפסיד

  מיקרוסופט הוציאה גירסת בטא שלישית לדפדפן אינטרנט אקספלורר 7, שצפוי לצאת בגירסה סופית בתחילת השנה הבאה, ואילו גירסת בטא שנייה לדפדפן פיירפוקס 2.0 צפויה לצאת בשבועות הקרובים. גוגל, Real ומוזילה סיכמו לאחרונה על שיתוף פעולה במסגרת התוכנות והיישומים שהן מפיצות. שיתוף פעולה זה צפוי לחזק אותן מול מיקרוסופט. עם זאת, מיקרוסופט מעוניינת כי יישומים רבים ככל שניתן יפעלו כשורה ב-Vista ולכן תמיכה במוצרי קוד פתוח יכולה רק לסייע.

   

  במקביל, מיקרוסופט הוסיפה תמיכה בדפדפן פיירפוקס באתר הוויקי של MSDN, רשת המפתחים של החברה. באופן מפתיע, צעדי ההתקרבות האחרונים של מיקרוסופט כלפי הקוד הפתוח נעשו בפומבי ולא בערוצים דיסקרטיים, כפי שניתן היה לצפות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מיקרוסופט: סימנים של התקרבות לקוד הפתוח"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים