שתף קטע נבחר

היום השני: החלה החקירה, הפעם יורדים לפרטים

הבוקר הגיעו חוקרים בשנית למשכן הנשיא בירושלים ומעט לאחר השעה תשע וחצי נכנסו לחדרו והחלו בחקירה. על פי ההערכה, יגבו החוקרים עדות נוספת מהמתלוננת א' ולא מן הנמנע שיעמתו אותה עם הנשיא עצמו. קצב, שאמור היה לצאת היום לחופשה עם ילדיו ונכדיו, התעקש להמשיך בחקירה ולהוכיח את חפותו

נשיא תחת חקירה - היום השני: לאחר שאתמול השיב נשיא המדינה, משה קצב, במשך כשבע שעות לשאלות צוות החוקרים המיוחד שהקימה המשטרה, שבים הצדדים ונפגשים הבוקר (ה') במשכנו בירושלים. הפעם ייאלץ כבוד הנשיא להתעמת מול עדותה של המתלוננת א', כפי שנמסרה במשטרה.

 

בשעה תשע וחצי נכנס צוות החוקרים לבית הנשיא לצורך המשך החקירה, כשבראש הצוות עומד תת-ניצב יואב

 סגלוביץ'. החוקרים ייכנסו בשעות הבאות לעומק הטענות של המתלוננת א' בדבר חשד לקיום יחסי מין בכפייה.

 

בחקירה אתמול נגבתה מהנשיא עדותו באשר לטענותיו על סחיטה מצידה של א', ולאחר מכן הוא נחקר באזהרה בעקבות תלונתה על קיום יחסי מין בכפייה. החוקרים שאלו את הנשיא שאלות כלליות ולא ירדו לעומקם של דברים. היום צפויה החקירה לעסוק בפרטים המדויקים ולהיערך "ברחל בתך הקטנה". עורך דינו של קצב, ציון אמיר, אמר אתמול כי "קצב מעולם לא הטריד מינית איש או אישה".

 

עדיין לא הוחלט במדוייק איזה חשד לייחס לקצב

המשטרה חוקרת את הנשיא קצב בחשד לעבירות מין, כאשר תחת חוק זה מצויים מספר סעיפי אישום אפשריים. החמור שבהם הוא אונס, ולאחריו נמנים בעילה אסורה (האישה מסכימה מחוסר ברירה), מעשה סדום, הטרדה מינית ומעשה מגונה. לעת עתה, החוקרים לא החליטו על פי איזה חשד לכאורה להתייחס לפרשה.


תנ"צ סגלוביץ' מגיע לחקירה (צילום: גיל יוחנן) 

 

ההערכה היא כי בתום חקירתו של הנשיא יחזרו החוקרים למתלוננת א' ויחקרו אותה פעם נוספת, על רקע תשובותיו של קצב. לא מן הנמנע שייערך עימות בין א' לבין הנשיא.

 

ביום ראשון צפויים החוקרים להופיע בפני היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה ערן שנדר, ולהציג את תמונת המצב שתעלה מן החקירה עד שלב זה.

  

מלשכת הנשיא נמסר ל-ynet כי קצב תיכנן לצאת היום הקרובה לחופשה משפחתית עם ילדיו ונכדיו, אולם נוכח ההתפתחויות האחרונות בעניינו החליט לבטל זאת וביקש שלא לקטוע את החקירה. בסביבתו של הנשיא סיפרו כי אחר הצהריים, כאשר צוות החקירה ביקש לסיים את חלקו ולהמשיך למחרת, התעקש קצב להמשיך ולהשיב על שאלות אולם הוחלט שלא לעשות זאת בשל אילוצי זמן.

 

עו"ד ציון אמיר אמר בתום שלב החקירה הראשון אתמול כי "הנשיא התחייב לשתף פעולה לאורך כל הדרך ולהעמיד את עצמו לרשות החוקרים בכל עת. אני מניח שלחוקרים יהיו עוד שאלות בנושאים שונים והם יקבלו תשובות לכל דבר".

  

אמיר הדגיש כי "הנשיא מעולם לא עבר שום עבירה כלשהי ולא נהג באופן לא חוקי. הוא לא הטריד מינית איש או אישה. לא אכנס לפרטי גרסתו המדויקת של הנשיא, אך ברור מתשובותיי שמדובר בגרסה שלא מותירה ספק".


פורסם לראשונה 23/08/2006 23:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
קצב. ביטל חופשה
צילום: עטא עוויסאת
צילום: גיל יוחנן
החוקרים בבית הנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים