שתף קטע נבחר

קצב נחקר בפעם השנייה: "אין לי אימייל"

צוות החקירה נכנס למשכן הנשיא בתשע וחצי בבוקר ויצא רק בסביבות ארבע וחצי אחר הצהריים. בתום החקירה נמסר מבית הנשיא כי "בניגוד לפרסומים, אין לנשיא מחשב אישי והוא אינו מתכתב עם איש באימייל". עוד מסרו שצוות המשטרה לא לקח לבדיקה אפילו תיק חנינה אחד. מהמשטרה נמסר כי הנשיא ייחקר שוב

יום חקירתו השני של נשיא המדינה, משה קצב, בפרשת ההטרדה המינית ובפרשת החנינות הסתיים אחר הצהריים (יום ה'). קצב נחקר במשך שעות ארוכות במשכנו בירושלים. בעת החקירה, המתינו לו בני משפחתו בחדר אחר. הנשיא יוצא ביום ראשון לחופשה, ונראה כי המשך חקירתו יידחה לאחר החופשה.

 

המשטרה פרסמה הודעה רשמית לאחר החקירה בה נכתב, בין היתר, כי "מתוכננות עוד מספר חקירות שיתואמו בהמשך בין צוות החקירה ונשיא המדינה משה קצב". החקירה התמקדה בטענות של המתלוננת א' על קיום יחסי מין בכפייה. הנשיא שב והכחיש בתוקף את הטענות.

  

בית הנשיא פרסם הודעה ובה נאמר כי "חקירת המשטרה הסתיימה בשעה 3 אחר הצהריים. בעת החקירה המתינו בני המשפחה ובסופה הצטרף לאשתו, לילדים ולנכדים". בתום החקירה יצא מהמשכן בנו, אריאל קצב, ואחר כך יצא הנשיא בעצמו ועזב את המשכן.

 

המשטרה החרימה לפני מספר ימים מחשבים ומסמכים מבית הנשיא, כדי לבדוק האם התכתב עם המתלוננות, אך מבית הנשיא נמסר כי "בניגוד לפרסומים, אין לנשיא מחשב אישי והוא אינו מתכתב עם איש באימייל". בנוגע לחשד שקצב חנן אסירים לאחר שאיפשר למקורביו גישה לתיקי החנינות, נמסר מבית הנשיא כי "לא נלקח אפילו תיק חנינות אחד".

 

ביום ראשון: החוקרים ייפגשו עם מזוז 

ביום ראשון אמורים החוקרים להגיע ללשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. בפגישה ישתתף גם פרקליט המדינה, ערן שנדר. החוקרים יציגו את החומר והראיות לכאורה שנאספו עד כה בחקירה. ייתכן שלפני חקירה נוספת של הנשיא, יבקשו החוקרים לחקור שוב את המתלוננת א'.

 

הבוקר בשעה תשע וחצי נכנס צוות החוקרים בשנית לבית הנשיא לצורך המשך החקירה, כשבראש הצוות עומד תת-ניצב יואב סגלוביץ'. במהלך חקירתו נאלץ הנשיא להתעמת מול עדותה של המתלוננת א', כפי שנמסרה במשטרה. ביום החקירה השני, ירדו החוקרים לפרטים ספציפיים יותר. ראש צוות החקירה, תת-ניצב יואב סגלוביץ', נשאר במשכן הנשיא זמן מה לאחר השלמת החקירה.

 

בחקירה אתמול נגבתה מהנשיא עדותו באשר לטענותיו על סחיטה מצידה של א', ולאחר מכן הוא נחקר באזהרה בעקבות תלונתה על קיום יחסי מין בכפייה. החוקרים שאלו את הנשיא שאלות כלליות ולא ירדו לעומקם של דברים. היום ככל הנראה החקירה עסקה בפרטים המדויקים ולהיערך "ברחל בתך הקטנה". עורך דינו של קצב, ציון אמיר, אמר אתמול כי "קצב מעולם לא הטריד מינית איש או אישה".

 

המשטרה חוקרת את הנשיא קצב בחשד לעבירות מין, כאשר תחת חוק זה מצויים מספר סעיפי אישום אפשריים. החמור שבהם הוא אונס, ולאחריו נמנים בעילה אסורה (האישה מסכימה מחוסר ברירה), מעשה סדום, הטרדה מינית ומעשה מגונה. לעת עתה, החוקרים לא החליטו על פי איזה חשד לכאורה להתייחס לפרשה. ההערכה היא כי בתום חקירתו של הנשיא יחזרו החוקרים למתלוננת א' ויחקרו אותה פעם נוספת, על רקע תשובותיו של קצב. לא מן הנמנע שייערך עימות בין א' לבין הנשיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
נחקר בשנית. קצב
צילום: עטא עוויסאת
צילום: גיל יוחנן
חוקרי המשטרה בבית הנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים