שתף קטע נבחר

א' סיפרה: עברתי מסכת של עבירות מין

פרשת הנשיא משה קצב הולכת ומסתעפת, כאשר מתבררים פרטים נוספים מעדותה של המתלוננת א'. ח"כ שלי יחימוביץ' נפגשה עמה, "שמעתי במשך כמה שעות עדות מפורטת על עבירות מין - מהטרדה מינית ועד לאונס". פרקליטו של קצב: "יחימוביץ' נהגה כחוקרת, שופטת, תובעת ותליינית"

המתלוננת א' נפגשה אתמול (ה') עם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' וסיפרה לה על הדברים שעברה לכאורה בבית הנשיא, משה קצב. "ישבתי ושמעתי במשך כמה שעות עדות מפורטת על לכאורה מסכת של עבירות מין מהטרדה מינית עד לאונס", סיפרה יחימוביץ' ל-ynet. "זו קשת רחבה - החל מהטרדה מינית וכלה באונס תוך שימוש בכוח. על סמך ההתרשמות שלי וניסיון עשיר עם הרבה מאוד נאנסות - העדות שלה מאוד מהימנה".

  

לדברי יחימוביץ', מעדותה של א' עולה חשד למסכת קשה של עבירות פליליות חמורות, "חשוב לי להדגיש באותו הקשר של המודעה שפורסמה בעניין חיבוקים ונישוקים, של מה מותר ומה אסור, כאן אנחנו נמצאים בתחום השחור של עבירה פלילית, ברורה וקשה שדינה מאסר בפועל. מדובר בחשד לאונס באופן חד-משמעי, בנוסף להטרדות".

 

ח"כ יחימוביץ' יצאה להגנתה של א': "הבחורה נמצאת תחת מתקפה אינטנסיבית של עורכי דין, יחצ"נים ומקורבים של קצב, שמציגים אותה באור שלילי. היא עומדת חסרת אונים, בחורה צעירה מול כולם, כשבכלל לא התכוונה להתלונן על האונס.

 

"היא מרגישה שהיא מתמודדת מול כוחות הרבה יותר חזקים ממנה. כוחות שמפיצים שמועות קשות ודברים מטורפים. בעוד הנשיא קצב מוקף במערכת משומנת של יחסי ציבור, היא מצוידת בעורכת דין צעירה בעלת רצון טוב. זה לא כוחות. יש ניסיון לתאר את קצב כקורבן".

 

פרקליטו של הנשיא, עו"ד ציון אמיר, אמר ל-ynet כי הוא "מביע תדהמה וזעזוע מהדברים שהשמיעה חברת הכנסת יחימוביץ'. זו התבטאות חסרת אחריות, של נבחר ציבור, חברת כנסת, והיא צריכה לשקול את דבריה. היא חרצה דין בטרם הגשת כתב אישום ובטרם הסתיימה החקירה. היא אימצה את דברי המתלוננת מבלי שהיא מודעת לדבר ולחומר החקירה הרב".

 

לדבריו, "הדברים קשים מאוד. היא לא סייגה אותם או לקחה את האפשרות שיכול להיות שדברי הנשיא יהיו אמת. היא התנהגה כחוקרת, שופטת, תובעת ותליינית של הנשיא. הייתי מצפה ממנה לחזור בה מהדברים, לסייג אותם ולנהוג כפי שמצופה מאיש ציבור במעמדה. אנו סומכים על עבודת המשטרה ובוטחים במקצועיותה, משוכנעים שיעשו הכל כדי לחקור את האמת". עו"ד אמיר אישר שהנשיא נחקר בעבירת אינוס.

 

קצב מכחיש את הטענות 

הנשיא קצב נחקר אתמול בפעם השנייה. החקירה התמקדה בטענות של המתלוננת א' על קיום יחסי מין בכפייה. קצב שב והכחיש בתוקף את הטענות. המשטרה פרסמה הודעה רשמית לאחר החקירה, בה נכתב כי "מתוכננות עוד מספר חקירות שיתואמו בהמשך בין צוות החקירה ונשיא המדינה משה קצב".

 

בשבוע הקרוב ייצא קצב לחופשה והחקירה תידחה. מבית הנשיא נמסר כי "הנשיא הציע לחוקרי המשטרה להמשיך בחקירתם בשבוע הבא בכל מועד שיתאים לצוות, אולם צוות החוקרים הוא שביקש לא להמשיך בחקירה במהלך כל ימי השבוע הבא ועל כן - הנשיא יצא לכמה ימי חופשה עם משפחתו, חופשה שאמורים היו לצאת אליה השבוע ונדחתה לשבוע הבא".

 

מוקדם יותר הודיע בית הנשיא ש"חקירת המשטרה הסתיימה בשעה 3 אחר הצהריים. בעת החקירה המתינו בני המשפחה ובסופה הצטרף לאשתו, לילדים ולנכדים". בתום החקירה יצא מהמשכן בנו, אריאל קצב, ואחר כך יצא הנשיא בעצמו ועזב את המשכן.

 

המשטרה החרימה לפני מספר ימים מחשבים ומסמכים מבית הנשיא, כדי לבדוק האם התכתב עם המתלוננות, אך מבית הנשיא נמסר כי "בניגוד לפרסומים, אין לנשיא מחשב אישי והוא אינו מתכתב עם איש באימייל". בנוגע לחשד שקצב חנן אסירים לאחר שאיפשר למקורביו גישה לתיקי החנינות, נמסר מבית הנשיא כי "לא נלקח אפילו תיק חנינות אחד".


פורסם לראשונה 24/08/2006 21:26

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ואבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא קצב ורעייתו גילה
צילום: חגי אהרון
צילום: ניב קלדרון
שלי יחימוביץ'
צילום: ניב קלדרון
מומלצים